Niestety człowieka spotykają różne schorzenia jedne są bardziej inne mniej dokuczliwe, jedne da się szybko wyleczyć, a na inne mimo postępu medycyny nie ma jeszcze lekarstwa i oznaczają wyrok śmierci.

Poniżej opiszę 8 strasznych i dziwnych chorób może nie wszystkie oznaczają wyrok śmierci, ale z pewnością bardzo przeszkadzają człowiekowi w normalnym funkcjonowaniu i rujnują zdrowie.

Choroba Heinego – Medina

Choroba Heinego – Medina – jest to rzadka choroba, jednak może prowadzić do śmiertelnych następstw. Chorobę wywołuje wirus polio. Wirus atakuje węzły chłonne i układ krwionośny przez co choroba rozprzestrzenia się po całym organizmie i człowiek umiera. W trakcie przebiegu choroby tzw. zespół porażenny dotyka rdzenia kręgowego oraz podstaw mózgu co prowadzi między innymi do śmiertelnego w skutkach zapalenia mózgu. Jest to choroba przy której zdrowie człowieka systematycznie się pogarsza, aż w końcu nie da się już nic zrobić i następuje śmierć.

Wirus Ebola

Choroba występuje zazwyczaj w krajach tropikalnych. Charakteryzuje się wysoką gorączką oraz biegunką, później dochodzą bóle brzucha, wymioty oraz krwotoki wewnętrzne i zewnętrzne. Po około 2 – 3 tygodniach 90% pacjentów umiera kraje zazwyczaj zacofane medycznie nie są wstanie choćby zahamować rozwoju choroby.

Malaria

Malaria – jest to jedna z najbardziej śmiercionośnych chorób zabiła więcej ludzi niż wszystkie wojny. Szacuje się, że w ubiegłym stuleciu zabiła ponad 300 milionów ludzi, a co roku zabija kolejne miliony. Jest to również choroba tropikalna, przenoszona przez komary. Choroba objawia się bardzo wysoką gorączką która przekracza 40 stopni, wówczas pojawiają się dreszcze, biegunka oraz bóle mięśni i kręgosłupa, a chory po kilku dniach najczęściej umiera. Tak wysoka umieralność spowodowana jest tym, że występuje ona najczęściej w krajach nierozwiniętych medycznie w krajach rozwiniętych choroba nie oznacza wyroku śmierci.

Pica

Pica to bardzo dziwna choroba zagrażająca zdrowiu a nawet życiu pacjenta. Dziwne jest to, że sama choroba nie wyrządza żadnych szkód, ale robi to sam chory zjadając różnie przedmioty.

Osoby z tą chorobą odczuwają nie pohamowaną potrzebę jedzenia różnych obiektów np. szkło, (które może spowodować pokaleczenie organów wewnętrznych ), piasek, drewno, kamienie, wydzielina z nosa i inne. Obecnie na chorobę nie ma lekarstwa, a sami lekarze nie wiedzą co ją wywołuje.

Słoniowacizna

Słoniowacizna wywołana jest przez pasożyta nicienia. Pasożyt może być roznoszony przez komary.

Choroba nie ujawnia się od razu człowiek żyje spokojnie myśląc, że zdrowie mu dopisuje. Jednak pierwsze objawy choroby mogą być zauważalne nawet po kilku latach. Pasożyt poprzez rozmnażanie się w naszym układzie krwionośnym prowadzi do niedrożności. Charakterystycznym objawem choroby jest opuchlizna na ciele głównie na nogach, rękach i genitaliach. Opuchlizna jest bardzo duża stąd nazwa choroby „Słoniowacizna”. Choroba nie oznacza śmierci, ale z pewnością przeszkadza w normalnym życiu. Obecnie cierpi na nią około 120 milionów ludzi.

Progeria

Progeria to bardzo poważna choroba genetyczna, która objawia się przedwczesnym starzeniem.

Pierwsze objawy mogą być zauważalne już w drugim roku życia, dzieci zaczynają łysieć są mniejsze od swoich równolatków oraz mają głowę nieproporcjonalną do reszty ciała. Choroba jest jedną z najrzadszych na świecie obecnie choruje na nią niecałe 200 osób. Na chorobę nie ma skutecznego lekarstwa, ani nie istnieje żadna skuteczna metoda leczenia. Śmierć następuje zazwyczaj w wyniki miażdżycy lub udaru mózgu i to w młodym wieku. Przy tej chorobie zdrowie człowieka dosłownie pogarsza się z dnia na dzień.

Epidermodysplasia verruciformis

Ludzie cierpiący na tą bardzo rzadką chorobę często nazywani są „ludźmi drzewami” ze względu na swój wygląd. Jest to choroba skóry wywołana przez wirus brodawczaka ludzkiego u osób o określonych uwarunkowaniach genetycznych.

Na całym ciele chorego pojawiają się gródki oraz przebarwienia przypominające drewno. Choroba uniemożliwia prowadzenie normalnego życia.

Aids

Do zarażenia tą chorobą dochodzi najczęściej przez krew lub spermę. Choroba systematycznie osłabia układ odpornościowy, a zdrowie człowieka jest w coraz gorszym stanie. Po pewnym czasie nawet zwykły katar może okazać się poważną chorobą. Mimo postępu medycyny choroba ta wciąż oznacza wyrok śmierci zazwyczaj kilka lat po zachorowaniu.

Zdrowie jest dla człowieka najcenniejsze. Wyżej wymienione choroby oznaczają zazwyczaj śmierć lub wykluczenie z normalnego życia.

 

Rak piersi

Rak piersi
Rak piersi jest jednym z najczęstszych i najgroźniejszych nowotworów złośliwych u kobiet. W Polsce znajduje się na pierwszym miejscu zarówno ...

Rak trzonu macicy

Rak trzonu macicy
Rak trzonu macicy jest to złośliwy nowotwór wywodzący się z komórek wyściełających trzon macicy (jej górną, główną część), dlatego nazywany ...

Chłoniaki

Chłoniak
Chłoniaki są nowotworami układu limfatycznego (chłonnego) i śledziony. W medycynie dzieli się je na chorobę Hodgkina i chłoniaki nieziarnicze (nie ...

Rak skóry

Rak skóry
Do nowotworów złośliwych skóry zalicza się raki skóry (rak podstawnokomórkowy i kolczystokomórkowy) oraz czerniaka złośliwego. OBJAWY RAKA SKÓRY Rak podstawnokomórkowy ...