Brak mi słów, by opisać, co teraz czuje.

Starsza kobieta przez wiele lat czekała na operację usunięcia jaskry i zaćmy.

Operacja obiecywana kobiecie była na czerwiec tego roku, ale pacjentka usłyszała przerażającą wiadomość.

A w niej napisane było, że termin przesunięty będzie o kolejne 9 lat!

Starsza kobieta jest załamana, gdyż może nawet nie dożyć do tej daty…

Kobieta ma już 86 lat  i posiada uprawnienia kombatanckie. Została sama, świętej pamięci mąż Pani Irminy był żołnierzem Armii Krajowej.

Pani Irmina miała mieć operację już w tym roku, lecz w tym momencie rozkłada ręce z bezradności:

„Nie wiedziałam, czy mam wyć z wściekłości czy śmiać się. Pierwsza wersja moja była taka, że urzędnik pomylił się, wpisując datę.”

Jeśli chcesz zapisać się dzisiaj na operację, najbliższe wolne terminy są na czerwiec 2036 roku

„Ten kontrakt został tak znacząco zmniejszony, że proszę sobie wyobrazić, że możemy w ciągu kwartału wykonać za otrzymane pieniądze nie więcej niż 7-10 zabiegów” – powiedział dr. Andrzej Mądrala.

Jak oznajmia doktor, wcześniej operacji usunięcia jaskry na kontrakcie NFZ mogli robić trzy razy więcej.

Jak wypowiedział się rzecznik prasowy NFZ?

„To jest oczywiście absurdalne i wręcz niedopuszczalne. Zwłaszcza, że w samej Warszawie są placówki, które wykonują tego typu zabiegi w znacznie krótszym czasie. Na przykład szpital przy Stępińskiej oferuje jeszcze termin tegoroczny” – powiedział Andrzej Troszyński, rzecznik prasowy mazowieckiego NFZ.

Pacjentka mimo wszystko nie sprawdza długości kolejek w pozostałych miejscach. Jak nam wiadomo, słabo widzi i będzie potrzebowała natychmiastowej opieki.„Zakpiono sobie ze mnie, starego człowieka, już całkowicie. W tym wieku 9 lat? To chyba tylko młody człowiek nie zdaje sobie sprawy z tego, jaka to strasznie długa perspektywa przede mną. I powstaje znak zapytania: kto mi przedłuży to życie do zabiegu?” – mówi zmartwiona pani Irmina.

Jesteśmy w szoku i nie wiemy jak skomentować zaistniałą sytuację. Przesunięcie terminu na tak bardzo odległy czas kobiecie w takim wieku jest kpiną… Czy uważasz tak samo?