Przerwij sobie to czym jesteś zajęty i przeczytaj, zajmie Ci to tylko 2 minuty. Poświęć też chwilę swoim przyjaciołom i Im to udostępnij. Może to uratować życie Twoim bliskim.

Przypuśćmy że jest wieczór, wracasz pieszo do domu, jesteś bardzo zmęczony po ciężkim dniu. Jesteś zły i przygnębiony, nagle zaczynasz czuć, że coś niedobrego się z Tobą dzieje (czujesz ból w klatce piersiowej), jest on bardzo mocny aż przeszywa całe Twoje ciało.

Pech chciał, że do szpitala masz bardzo daleko, nie dasz rady dojść tam w takim stanie, aby Ci udzielono pomocy. Faktem jest, że jest mnóstwo osób którzy przeszli kurs pierwszej pomocy, ale niestety na kursie nie mówią jak pomóc samemu sobie jeżeli jest się w tak podbramkowej sytuacji.

Oto wskazówki w jaki sposób pokonać atak serca bez jakiejkolwiek pomocy innego człowieka.

Istnieje mnóstwo przypadków kiedy to osoba samotna dostaje ataku serca, niestety nie potrafi sobie sama pomóc, a w otoczeniu nie ma nikogo, kto udzieliłby jej takiej pomocy. Okazuje się, że osoba która ma problemy z sercem, czuje że za chwilę straci przytomność, ma bardzo niewiele czasu bo to tylko 10 sekund aby sobie pomóc.

Sposób na ratunek

Sposobem na ratunek przy ataku serca jest wielokrotny delikatny kaszel tylko i wyłącznie u osób chorych na arytmię. Przed kaszlem należy wziąć głęboki wdech, następnie należy głęboko kaszleć. Podobnie jak przy kaszlu suchym, którego ciężko odkrztusić. Oddech na przemian z  kaszlem muszą być powtarzane co 2 sekundy bez przerwy, dopóki nie nadjedzie pomoc, lub dotąd aż serce zacznie normalnie bić.

Takie głębokie oddechy doprowadzają więcej tlenu do płuc, a tym samym do całego organizmu jak i do mózgu. Intensywny kaszel powoduje, że serce zaczyna wolniej bić, przez to utrzymuje krążenie krwi, a nacisk na serce przywraca jego rytm.

Trzeba również pamiętać o wykonywaniu wszystkich czynności bardzo ostrożnie, gdyż w trakcie ataku serca zaleca się ograniczenie wysiłku fizycznego!

W taki sposób jesteś w stanie sobie pomóc podczas ataku serca – zanim znajdziesz się w szpitalu.

Przekaż to wszystkim swoim bliskim! Może to uratować ich życie.

Lekarze kardiolodzy nakłaniają do udostępniania tej wiedzy wszystkim. Im więcej osób będzie wiedzieć o tej metodzie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostanie uratowanie niejedno ludzkie życie. Zamiast udostępniać nic nie znaczące łańcuszki, prosimy o udostępnianie tego tekstu.

Taka wiedza może uratować czyjeś życie!

 

Zamiast lekami, tarczycę lecz zdrowym odżywianie...

Zamiast lekami, tarczycę lecz zdrowym odżywianiem!
Endokrynolodzy, czyli lekarze specjalizujący się w chorobach tarczycy, pokazują, iż najbardziej skuteczną metodą w walce z problemami z tarczycą jest zmiana odżywiania. Można dojść więc do słusznego wniosku, iż to ...
Czytaj Dalej

Nasiona winogron lepsze niż chemioterapia

Nasiona winogron lepsze niż chemioterapia
Wprowadzenie nasion winogron do codziennej diety powoduje, że maleją powikłania sercowo - naczyniowe, zmniejszają się żylaki, ustępuje mrowienie kończyn, zmniejsza się cukrzyca, rzadziej występują drętwienia i skurcze kończyn. Najświeższe  badania ...
Czytaj Dalej

Znakomity przepis na odnowę stawów, który zapobi...

Znakomity przepis na odnowę stawów, który zapobiega zapaleniu
Niewłaściwa postawa ciała to główny powód bólu stawów, bólu nóg oraz pleców. Sposób w jaki pracujemy prawie cały dzień w tej samej pozycji ciała nie przynosi nam żadnych dobrych efektów.  ...
Czytaj Dalej

Wędliny z E250 na sklepowych półkach!

Wędliny z E250 na sklepowych półkach!
W dzisiejszych czasach kupując w markecie wędlinę staramy się czytać etykiety. Niestety w składzie wędlin znajdujemy bardzo dużo chemii. Widzimy także groźne E250. Czym jest E250? Okazuje się, że to ...
Czytaj Dalej