Problem nadmiernej potliwości jest utożsamiany głównie z dorastającymi nastolatkami, u których ta udręka utrudniająca codzienne funkcjonowanie, jest związana w głównej mierze z dojrzewaniem i burzą hormonów w ciele młodego człowieka. Jednak czy nadmierna potliwość rzeczywiście dotyczy tylko osoby młode? Niestety nie – ta dolegliwość bardzo często dotyczy także osoby dorosłe, a nawet nieco starsze. Niekiedy nie opuszcza człowieka na krok, a czasem pojawia się znienacka i zawsze powoduje poczucie dyskomfortu, wstydu i niekiedy nie tylko powoduje powstanie mokrych, często bardzo widocznych plam, ale także wywołuje nieprzyjemny zapach.

Skąd problem nadmiernej potliwości?

Po przeczytaniu wcześniejszego paragrafu można spokojnie stwierdzić, jak objawia się nadmierna potliwość. Jednak jakie czynniki ją powodują? Czy jest to zawsze związane z problemami zdrowotnymi? Oczywiście nadmierna potliwość niekiedy rzeczywiście wynika ze stanu zdrowia, a dokładniej tego, czy chorujemy na choroby hematologiczne, endokrynologiczne, czy również neurologiczne, aczkolwiek w większości przypadków źródłem problemu są silne emocje, jakich doświadcza się szczególnie podczas sytuacji silnie stresujących. Czy można jednak jakoś temu przeciwdziałać i zastosować coś przeciw poceniu się pod pachami?

Jak zwalczyć problem pocenia się?

Pot jest potrzebnym elementem funkcjonowania organizmu człowieka, jednak są chwile, które swoim charakterem sprzyjają procesowi pocenia się, a podczas których spocone pachy są naprawdę niepożądane, jak chociażby ważne uroczystości, czyli przykładowo ślub (niezależnie czy własny czy czyjś). Na ratunek przychodzi tak zwany bloker potu. Jak działa bloker potu? Przede wszystkim, jak sama nazwa mówi – blokuje pot. Często padają pytania o najskuteczniejszy bloker potu, jednak ciężko odpowiedzieć na to pytanie jednym słowem. Dobry bloker potu to taki, który będzie nam po prostu służył. Blokery potu występują w różnych odmianach, natomiast o tym jaki wybrać decyduje sam zainteresowany problemem. Jaki bloker potu wybrać? To zależy od naszych preferencji.

Bloker pod pachy

Najczęściej stosowany bloker ze względu na dostępność takich produktów w drogeriach po stosunkowo niskich cenach. Stosuje się go pod pachy przeciw poceniu, najczęściej występuje w formie blokera antyperspirantu. Bloker potu pod pachy to świetna opcja dla tych, którzy na kurację nie chcą wydać wiele pieniędzy.

Bloker potu – tabletki

Jest metodą, która charakteryzuje się większą skutecznością od blokerów potu w formie antyperspirantu, jednak wymaga przy tym systematyczności. Blokery potu w tabletkach są świetnym rozwiązaniem przed ważniejszymi wydarzeniami, kiedy musimy być gotowi.

Polecane artykuły