Każdy człowiek chce czuć się komfortowo w swoim ciele. Czasami jednak nie od razu wszystko jest doskonałe lub zachodzą pewne zmiany z wiekiem, które nas irytują. Niedoskonałości ciała, przebyte choroby czy właśnie czynnik wieku motywują wielu ludzi na całym świecie do korzystania z możliwości, jakie daje chirurgia plastyczna.

W krajach zachodnich chirurgia plastyczna nie jest tematem tabu i traktowana jest na równi z innymi działami medycyny. W Polsce choć stan ten zmienia się z roku na rok, to jednak często pokutują jeszcze negatywne stereotypy i uprzedzenia. Przyznać trzeba jednak, że jest o wiele pozytywniej w tym aspekcie. Głównie dzięki szerszej dostępności do wiedzy i publikacji na ten temat.

Przede wszystkim estetyka

Przede wszystkim prym wiodą operacje estetyczne. Zmiana walorów wizualnych naszego ciała zwykle przynosi ulgę i znaczą poprawę samopoczucia pacjenta. Oczywiście część zabiegów estetycznych wykonywanych jest z powodu silnych wskazań klinicznych, przede wszystkim gdy nasze ciało niestety jest na tyle niedoskonałe, że przeszkadza nam w codziennym funkcjonowaniu.

Klinika chirurgii plastycznej https://www.lineacorporis.pl/ to miejsce, któremu można zaufać. Wszyscy, od podstawowego personelu po lekarzy chirurgów to osoby z dużym stażem, dzięki czemu pacjenci poczują prawdziwą opiekę i profesjonalizm na każdym kroku. Popularnymi zabiegami są chociażby korekcja odstających uszu, usuwanie podbródka, korekcje nosa i ust czy też piersi. W klinice chirurgii plastycznej wykonuje się również zabiegi mające na celu wyleczenie zespołu cieśni nadgarstka.

Operacje intymne – wykonywane coraz częściej

To rodzaj operacji plastycznych, których celem jest poprawa wyglądu oraz funkcjonowania naszych narządów intymnych. Czasami ich budowa powoduje pewne dysfunkcje, które objawiają się na przykład problemami w życiu intymnym. W takiej sytuacji wskazane są właśnie rozmaite operacje narządów intymnych. Takie zabiegi są wykonywane w oparciu o rzetelną wiedzę medyczną oraz analizę problemu pacjenta lub pacjentki. Jedną z popularniejszych operacji tego rodzaju jest pomniejszenie warg sromowych. Ich przerost może powodować spory dyskomfort nawet w tak prozaicznych sytuacjach jak noszenie obcisłej bielizny.

Dobry zespół i sprawdzeni fachowcy

W Polsce stosunkowo mało jest chirurgów plastyków (około 130). Z tego powodu czasami dostęp do niektórych rodzajów operacji może być utrudniony i wymagać pewnego czasu oczekiwania. W przypadku Line Corporis czas ten może być znacznie krótszy z racji szerokiego dostępu do specjalistów.

Polecane artykuły