Chyba każdy przynajmniej raz w życiu mierzył się z niestrawnością żołądka. Ta powszechna przypadłość zwykle jest bardzo nieprzyjemna, a często również problematyczna. Na szczęście współcześnie dostępne są liczne leki na niestrawność, które potrafią zdziałać najprawdziwsze cuda. Oczywiście mowa tu głównie o produktach aptecznych, jednak nie są one jedynym rozwiązaniem. Jeśli chcesz dowiedzieć się co wziąć na niestrawność, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Jakie środki na niestrawność są dostępne w aptekach?

Leki na niestrawność najczęściej występują w formie tabletek. Są one bowiem bardzo skuteczne, a mimo swojej małej formy potrafią mieć naprawdę bogaty skład. Dzięki temu leki w tej formie mogą przeciwdziałać praktycznie wszystkim przyczynom niestrawności, a ich zażywanie daje błyskawiczne efekty. Ponadto wiele tabletek ma również działanie przeciwbólowe, co jest szczególnie cenne w przypadku niestrawności.

Warto jednak wspomnieć, że regularne zażywanie tabletek na niestrawność może sprawić, że organizm się na nie uodporni, a w przyszłości będą one działały słabiej. Dlatego też warto stosować je naprzemiennie z bardziej naturalnymi rozwiązaniami. Mowa tu chociażby o olejkach z kurkumy, czy też miętowych kropelkach żołądkowych, które można znaleźć w prawie każdej aptece. Skuteczne mogą okazać się również wyroby z karczocha zwyczajnego i rumianku, jak i wielu innych naturalnych lekarstw na niestrawność.

Herbatki ziołowe świetnym lekiem na niestrawność

Jeśli ktoś mierzy się z niestrawnością, zdecydowanie powinien rozważyć zrobienie sobie herbatki ziołowej. Pozycji do wyboru jest wiele, jednak najskuteczniejsze w tym przypadku są herbatki miętowe i rumiankowe. Taka forma leku nie tylko łagodzi objawy niestrawności, ale również bardzo relaksuje swoim aromatycznym zapachem i pysznym smakiem. Ponadto herbatki ziołowe rozgrzewają od środka, co często wpływa pozytywnie na bóle brzucha.

Wpływ aktywności fizycznej na trawienie

Warto też zaznaczyć, że sprawdzonym sposobem na poprawę trawienia jest ruch. Oczywiście nie można zmuszać się do joggingu czy aerobiku przy silnych bólach brzucha, jednak zwykłe spacery na świeżym powietrzu powinny tutaj wystarczyć. W połączeniu z innymi lekami na niestrawność aktywność fizyczna może skutecznie rozwiązać problemy żołądkowe, a jednocześnie wpłynąć pozytywnie na cały organizm. Prawda jest taka, że krótki spacer jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodził, a z całą pewnością można dzięki niemu wiele zyskać.

Niestrawności a zła dieta

Oczywiście złe nawyki żywieniowe nie są jedynymi przyczynami niestrawności, jednak w zdecydowanej większości przypadków to właśnie one odpowiadają za wszelkie problemy żołądkowe. Dlatego pierwszym „lekiem” na jaki każdy powinien się zdecydować podczas problemów żołądkowych jest dobra dieta. Nawet najlepsze specyfiki na niestrawność nie pomogą nikomu kto będzie objadał się ciężkostrawnymi pokarmami, nie przeżuwał dobrze swoich posiłków oraz podjadał w środku nocy.

Więcej z kategorii: Dieta i zdrowe odżywianie