Czarnuszka od wieków była stosowana jako środek leczniczy, a także jako przyprawa do wielu potraw. Nazywana również jako kminek czarny, chociaż nie ma nic z nim wspólnego.

Nawet Mahomet cenił czarnuszkę za jej znakomite właściwości. Powiedział on, że czarnuszka leczy wszystko oprócz śmierci. O tej wiedzy przekonaliśmy się nawet w dzisiejszych czasach.

Czarnuszka pomaga zwalczyć wiele dolegliwości, jej właściwości są doceniane przez wielu znanych lekarzy.

Przekonaj się jakie dolegliwości pomaga pokonać czarnuszka.

1.  Obniża ciśnienie krwi  – powoduje, że niweluje ryzyko związane z wystąpieniem zakrzepów.

2. Pomaga w walce z cukrzycą typu 2 ponieważ zmniejsza poziom cukru we krwi. Dobrze wpływa na trzustkę oraz ją chroni, wspomaga również jej regenerację.

3. Zmniejsza liczbę napadów u chorych na epilepsję.

4. Wykazuje działanie przeciwgrzybiczne – pomocny jest jest w zwalczaniu szczególnie olej z czarnuszki, który zawiera tymochinon (pomaga na stany zapalne towarzyszące osteoporozie).

5. Ma działanie antynowotworowe – olej z nasion czarnuszki obniża poziom komórek rakowych (hamuje ich rozwój w organizmie).

6. Ma działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe – czarnuszka pomaga pokonać infekcje, działa przeciwbólowo.

7. Olej z czarnuszki pomaga zwalczyć alergie. Ma mocne działanie łagodzące podczas alergii w drogach oddechowych.

8. Olej pomaga również wyleczyć skórę trądzikową oraz łagodzi atopowe zapalenie skóry. Nawilża suchą skórę, zawiera dużo antyoksydantów, dlatego też dobrze wpływa na skórę dojrzałą.

9. Czarnuszka powoduje, że zwiększa się odporność organizmu. Należy wówczas pić łyżeczkę oleju codziennie. Można do tego dodać wody z miodem lub sok – wtedy uzyskamy lepszy smak.

10. Czarnuszka ma również właściwości rozkurczowe – wpływa korzystnie na pracę jelit, łagodzi zgagę. Pomaga zwalczyć uporczywe wzdęcia.

Jak widać istnieje bardzo dużo argumentów na to, aby zacząć stosować czarnuszkę w codziennej diecie.

Jeżeli żadne z wymienionych schorzeń u nas nie występuje – nie lekceważmy tej znakomitej przyprawy. Używajmy jej ziaren lub oleju zapobiegawczo. Bądźmy spokojni na pewno na pewno nam nie zaszkodzi – może tylko nam pomóc.

Czarnuszka jest bardzo łatwo dostępna w wielu sklepach zielarskich a nawet w marketach.

Pragniesz podzielić się bezcenną radą z przyjaciółmi? Polub nasz fanpage na Facebooku i nie zapomnij udostępnić artykułu znajomym!