FreeStyle Libre to innowacyjny system umożliwiający badanie poziomu cukru bez nakłuwania palców, a więc bez konieczności użycia nakłuwacza i tradycyjnych pasków testowych. Przeznaczony jest do kontrolowania stężenia glukozy u wszystkich osób chorujących na cukrzycę, nawet u dzieci (powyżej 4 roku życia) oraz u kobiet z cukrzycą w ciąży. Prostota użytkowania, wygoda i dokładność pomiarów powodują, że diabetycy coraz chętniej sięgają po system FreeStyle Libre

Szybka i łatwa kontrola poziomu cukru bez nakłuwania opuszki palców, bez krwi i bez bólu

Każdy diabetyk wie, że tradycyjne badanie glikemii glukometrem nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Co więcej takie pomiary muszą być wykonywane wielokrotnie w ciągu dnia oraz w nocy, każdego dnia przez cały rok. Zwłaszcza dla małych dzieci, widok krwi i nakłuwanie opuszki palca to bardzo nieprzyjemny moment. Dostępny jest jednak system, który pozwala na szybki, wygodny i bezbolesny pomiar poziomu cukru. Wystarczy założyć na ramię 14 dniowy sensor i zeskanować go telefonem z włączoną aplikacją FreeSyle LibreLink lub za pomocą czytnika. 

Gwarancja dyskrecji i większej wygody

Łatwy do założenia niewielki sensor wielkością przypomina 5zł monetę. Nie wpływa on na codzienne aktywności, można z nim ćwiczyć, pływać czy korzystać z kąpieli. Odczyt poziomu cukru możliwy jest przez ubranie – wystarczy zbliżyć telefon lub czytnik do sensora. Badanie poziomu glukozy może odbyć się dyskretnie i bardzo szybko, bo wynik skanowania widoczny jest w ciągu sekundy na wyświetlaczu, oraz bez konieczności przerywania bieżących zajęć. Innymi słowy nie ma potrzeby szukania ustronnego miejsca, aby zmierzyć poziom cukru bez spojrzeń innych osób. Nie jest również konieczne zachowanie reżimu higienicznego, a to ogromne ułatwienie, chociażby w podróży czy podczas dłuższej aktywności w plenerze. Dodatkowym atutem FreeStyle Libre, który docenią zwłaszcza rodzice małych dzieci, jest to, że monitorowanie glikemii w nocy w ten sposób nie powoduje wybudzania ich ze snu.

Doskonała dokładność pomiarów i lepsza kontrola cukrzycy

Odczyty z sensora FreeStyle Libre są dokładne przez cały okres użytkowania. Interpretacja wyniku nie stanowi żadnej trudności nawet dla seniora. Po każdym skanie oprócz wyniku z aktualnym poziomem cukru wyświetli się także wykres z automatycznie zapisanych pomiarów  z ostatnich 8 godzin oraz strzałka trendu, która w czytelny sposób informuje o tym jak będzie zmieniać się glikemia. Intuicyjne raporty dostarczają wielu cennych informacji. Można przejrzeć wykres dobowy i zobaczyć jak zmieniała się glikemia przez cały dzień i w nocy. Łatwo można sprawdzić jakie było średnie stężenie glukozy, ilość epizodów hipoglikemii a także jaki procent czasu w ciągu doby nasze glikemie pozostawały w zakresie docelowym. Wyniki można także udostępnić swojemu lekarzowi. Pomoże to w lepszej kontroli cukrzycy oraz doborze odpowiedniej drogi terapeutycznej. Wszystko po to, aby zapobiec rozwojowi powikłań.

1. Pomiar z opuszki palca jest konieczny w przypadku szybkich zmian stężenia glukozy, ponieważ wtedy stężenie w płynie śródtkankowym może nie odzwierciedlać dokładnie stężenia we krwi lub kiedy objawy, które odczuwa pacjent (zwłaszcza hipoglikemii) nie zgadzają się z odczytami systemu FreeStyle Libre.

2. Aplikacja FreeStyle Libre Link pozwala na pomiar glikemii poprzez skanowanie sensora telefonem komórkowym i jest przeznaczona na wybrane smartfony z funkcją NFC.

Artykuł promocyjny ADC-32264 v1.0

Więcej z kategorii: Dieta i zdrowe odżywianie