Często zdarza się, że cera ma specyficzne wymagania. Jeśli skóra twarzy jest wyjątkowo delikatna i wymaga profesjonalnej, specjalistycznej pielęgnacji, nie możesz korzystać ze zwyczajnych kosmetyków. W takiej sytuacji powinnaś wybrać zaawansowane produkty, przebadane pod kątem bezpieczeństwa. Podpowiadamy, co to są dermokosmetyki i kosmetyki onkologiczne.

W większości schorzeń dermatologicznych wymagana jest odpowiednia pielęgnacja, która wesprze skórę, pomoże ją zregenerować i zmniejszyć nieprzyjemne objawy, takie jak swędzenie, przebarwienia i infekcje. Podobnie jest w przypadku chorób onkologicznych, które znacznie osłabiają barierę ochronną skóry. W obu tych przypadkach twoja skóra potrzebuje dodatkowego, specjalnego wsparcia.

Profesjonalne dermokosmetyki RVB LAB The skin

Dermokosmetyki marki RVB LAB The Skin posiadają akredytację fundacji SPA For Cancer.
Produkty tej marki są dostępne na: https://sklep.diegodallapalmapro.pl/

Dermokosmetyki – co to?

Dermokosmetyki do twarzy i ciała to kosmetyki, które przed wprowadzeniem do sprzedaży poddane zostały licznym testom laboratoryjnym. Sprawdzono je pod kątem bezpieczeństwa stosowania, obecności metali ciężkich w składzie i delikatności dla skóry. Takie kosmetyki nie uczulają, przynoszą ulgę w niektórych objawach chorób dermatologicznych i powodują, że skóra regeneruje się. Łagodzą podrażnienia i pomagają odbudować naturalną barierę lipidową skóry. Dermokosmetyki to linie produktów różnych rodzajów, np.:

  • krem do mycia,
  • balsam do ciała,
  • serum do twarzy.

Zawsze, gdy twoja skóra jest z jakichś powodów wyjątkowo delikatna, bez wahania sięgnij po dermokosmetyki.

Specjalistyczne dermokosmetyki do cery trądzikowej

Cera trądzikowa wymaga profesjonalnej pielęgnacji. Skuteczne działanie oparte na naturalnych składnikach, które nie podrażniają delikatnej skóry to klucz do sukcesu. Dermokosmetyki na trądzik to specjalistyczne linie produktów bogate w delikatne i wolne od alergenów składniki skutecznie wspierające skórę w walce z niedoskonałościami. Nie przesuszają skórę i dbają o jej równowagę hydrolipidową.

Przebadane kosmetyki onkologiczne

Przebadane kosmetyki onkologiczne

Jeśli cierpisz na chorobę nowotworową, być może zauważyłaś u siebie zwiększenie wrażliwości i suchości skóry, częstszą skłonność do podrażnień i pogłębienie wcześniej istniejących problemów skórnych. Możesz też zaobserwować u siebie pojawienie się nowych objawów ze strony skóry, związanych z samą chorobą lub zastosowanym leczeniem. W każdym przypadku zasługujesz na profesjonalną pielęgnację, która pozwoli ci poczuć się komfortowo we własnej skórze.

Jakie kosmetyki apteczne stosować w przypadku delikatnej cery?

Ulgę w przypadku nadwrażliwości cery przyniosą zaawansowane kosmetyki gabinetowe. Przechodzą całą serię wymagających testów, aby dać ci gwarancję, że nie powodują one podrażnień ani alergii. Przeciwnie, profesjonalne kosmetyki charakteryzują się dobrze dopracowanym składem, lekką konsystencją i działaniem łagodzącym i skutecznie nawilżającym. Koją i pomagają wyleczyć zmiany skórne i infekcje, przywracają naturalną ochronę i poziom nawodnienia skóry. Po ich zastosowaniu cera jest miękka i zadbana.

Które dermokosmetyki warto stosować w przypadku cery problematycznej?

Gdy twoja skóra ma wyjątkowe wymagania, musisz zadbać o to, aby dostarczyć jej wyjątkowej pielęgnacji. Do codziennych rytuałów w domowym SPA wybierz profesjonalne serie kosmetyków dobranych do twoich indywidualnych potrzeb. Profesjonalne dermokosmetyki wyróżniają się dobrym składem i sprawdzoną skutecznością. Są też bezpieczne dla osób ze schorzeniami dermatologicznymi, pacjentów onkologicznych oraz dzieci. Sięgnij po produkty zweryfikowane zaawansowanymi badaniami laboratoryjnymi, którym zaufali kosmetolodzy.

Wybierz dermokosmetyki do ciała lub specjalistyczne produkty zaprojektowane dla posiadaczy bardzo wrażliwej cery, skłonnej do podrażnień i obserwuj, jak łagodna pielęgnacja przynosi oczekiwane efekty. Lekka konsystencja, szybkie wchłanianie i skuteczne nawilżanie delikatnej skóry to doskonały sposób na szybką ulgę.

Polecane artykuły