Nasze dzieciaki nie są tak zafascynowane rzeczami, które my, starsze pokolenia, kiedyś tak uwielbialiśmy. Kiedy byliśmy dziećmi, rysowaliśmy kredkami lub farbami. Książeczki do kolorowania były powszechne, a także bazgroły lub kolorowanie wszędzie tam, gdzie mogliśmy wyrazić swoją wyobraźnię. Ale nie wszystko jest stracone! Obecnie darmowe kolorowanki dla dzieci ułatwiają każdemu w każdym wieku znalezienie wszelkich możliwych do wydrukowania rysunków. To prawda, że dzisiejsze dzieci nie są tak zafascynowane rzeczami, którymi kiedyś cieszyły się starsze pokolenia. Szkoda, że wielu dzieciom nie podobają się teraz kolorowanki.

Dlaczego warto kolorować?

Dlaczego warto kolorować?

Jest ku temu kilka dobrych powodów – i tak, mówię o Internecie, smartfonach i tabletach. Te fantastyczne wynalazki zniszczyły dzisiejsze dzieci z niektórych prostych przyjemności życiowych. Nasze pociechy często są bardziej zainteresowane graniem w gry wideo na komputerze lub smartfonie, zamiast rysować lub kolorować za pomocą markerów lub kredek albo czytać wiersze dla dzieci. Jednak to, że dzieci lubią swoje smartfony i tablety, nie oznacza, że nie chciałyby rysować ani kolorować. Po prostu trzeba im pokazać, jak to może być zabawne.

Na przykład, jeśli lubisz kolorować zwierzęta, masz do wyboru setki stron do kolorowania zwierząt. Może to być podczas długiej podróży samochodem lub w domu, gdy rodzice chcą ograniczyć czas spędzany przed ekranem. Zamiast po prostu powiedzieć „koniec z komputerem”, dlaczego nie zapewnić im zabawy w kolorowanie jako alternatywy?

Kolorowanki online

Dzięki internetowi dzieci mają dziś do odkrycia zupełnie nowy świat, który rozbudzi ich pasję do kolorowania i rysowania. Jest to coś, czego dzieciaki w poprzednich pokoleniach nie były w stanie doświadczyć.

Profesjonalni artyści rysują i kolorują kreskówki, zwierzęta, postacie z gier, animacje i o wiele więcej, korzystając z wysoce wyrafinowanego oprogramowania komputerowego. Artyści ci również udostępniają swoje prace na stronach internetowych, aby każdy mógł się nimi cieszyć. Szukając wolnych od technologii, zabawnych rzeczy do zrobienia dla dzieci, aby skrócić czas spędzany przed ekranem, istnieje wiele stron internetowych dla dzieci do rysowania online i łatwych do wykonania instrukcji animowania ich rysunków. Warto polecić również kanał z bajkami dla dzieci na platformie YouTube: Bajkogrodzik TV gdzie znajdziemy np. kołysanki dla dzieci.

Po prostu wpisz w Google „kolorowanki online”, a znajdziesz witryny przeznaczone dla dzieci do cyfrowego kolorowania na ekranie. Jednak te interaktywne strony do kolorowania, na których dzieci mogą tworzyć za pomocą narzędzi witryny, to nie to samo, co znajdowanie obrazka i drukowanie go w kolorze prawdziwymi kredkami.

Strony do kolorowania

Strony do kolorowania

Niezależnie od tego, czy grafika jest dostępna online do wirtualnego kolorowania za pomocą oprogramowania, czy też uzyskujesz dostęp do rysunków do wydrukowania, wiele z tych stron do kolorowania jest tworzonych przez społeczność artystyczną. To sposób, w jaki mogą dzielić się swoją sztuką i zapewniać zabawę dzieciom bez konieczności publikowania kolorowanki. Wspaniałą rzeczą jest to, że rodzice i nauczyciele muszą wydrukować tylko określone rysunki, które dzieci chcą pokolorować. To dla nich świetny sposób na zgłębienie swoich umiejętności artystycznych i podjęcie decyzji, czy któregoś dnia z wiekiem chcą dołączyć do społeczności artystycznej. Po prostu wprowadzenie wszystkich pomysłów na arkusze papieru, które można pokolorować, może zainspirować kogoś do spróbowania kolorowania.

Odkryj rysunki, takie jak sportowcy, ptaki, samochody, kolor po numerze, dinozaury, Disney, kolorowanki edukacyjne, flagi krajów i LEGO. Lub wypróbuj Motocykle, My Little Pony, Princesses, Spider-Man, Star Wars, Superman.

Powszechnie wiadomo, że kolorowanie jest również bardzo terapeutyczne dla dorosłych, pomaga złagodzić niepokój lub stres. Lub po prostu dobrze się bawić, robiąc coś, czego nie doświadczyli od dzieciństwa. Dostępne są rysunki do druku, które zostały stworzone specjalnie dla dorosłych lub nastolatków. Te strony do kolorowania wymagają dokładniejszej dbałości o szczegóły. Cóż za wspaniała reaktywność na wspólne życie jako rodzina.

Inspirująca kreatywność artystyczna

Podczas gdy dla większości dzieci naszego pokolenia stare kolorowanki mogą należeć do przeszłości, są one jednym z najlepszych sposobów na zainspirowanie dzieci i ponowne ożywienie ich wewnętrznej pasji do rysowania i kolorowania. Przedstawianie dzieciom darmowych stron do kolorowania może mieć ogromny wpływ na dzieci, zachęcając je do podkreślania ich kreatywnej strony. Może zainspirować ich do tworzenia własnych rysunków do malowania. Pozwoli im to na swobodę popełniania błędów i doskonalenia zdolności motorycznych, dzięki możliwości ponownego drukowania obrazów i ich kolorowania. I bardzo łatwo jest przypiąć swoje kreacje do lodówki bez konieczności wyrywania każdej strony z kolorowanki.

Artykuł przygotowany przy współpracy ze stroną dla dzieci – kolorowanki.info.pl

Polecane artykuły