Potrzebujesz zregenerować się po ciężkim dniu? Masz problemy z brzydkim zapachem stóp? Chciałbyś pozbyć się nagromadzonych toksyn z organizmu, ale nie wiesz jak? Jest na to sposób!

Moczenie stóp w wodzie z cytryną to detoks dla całego ciała. Kąpiel dla stóp z cytryną, usunie w naturalny sposób mikroorganizmy, takie jak grzyby i bakterie oraz toksyny. Musisz tego wypróbować! Moczenie stóp w wodzie z cytryną jest naturalnym detoksem dla całego ciała!

nogi w cytrynie

Jak przygotować roztwór ?

Będziesz potrzebować:

  • Dużej miski
  • 1 kubka soli Epsom lub soli morskiej
  • 1 łyżkę sody do pieczenia
  • 1 łyżkę oliwy z oliwek
  • 3 łyżki ekstraktu lub soku z cytryny
  • parę plasterków cytryny
  • pumeks lub tarkę do stóp

Postępowanie:

1. Wszystkie składniki dokładnie połącz ze sobą w plastikowej misce zawierającej wodę.
2. Następnie zamocz stopy w roztworze.
3. Odpręż się zrelaksuj. Podczas gdy ty wypoczywasz, cytrynowa mikstura oczyszcza twój organizm.
4. Po 10-15 minut, przy użyciu pumeksu lub tarki, usuń martwy naskórek.
5. Umyj stopy czystą wodą i wytrzyj ręcznikiem.

Oto korzyści zdrowotne, które otrzymasz po cytrynowej kąpieli swoich stóp

1. Odprężenie zakończeń nerwowych

Na stopach znajduje się mnóstwo zakończeń nerwowych, o wiele więcej niż w większość części twojego ciała. Cytrynowa kąpiel rozluźni i odpręży twoje stopy. Dodatkowo wpłynie również na poprawę funkcjonowania mięśni poprzez wyregulowanie poziomu elektrolitów.

Odprężenie

2. Pomaga w detoksykacji

Dzięki takiej kuracji usuniesz szkodliwe toksyny z organizmu. Detoksykacja przez stopy jest niezwykle skuteczna, ponieważ krążenie krwi w pobliżu powierzchni skóry wzrasta i pomaga to uwolnić toksyny.

detoksykacja3. Lepszy sen

Sen jest niezwykle istotny dla Twojego organizmu. Stosując kurację poprawisz swoją kondycję fizyczną i zdrowie psychiczne, ponieważ sok z cytryny zrelaksuje Twoje ciało i wpłynie na jakość snu.

jakość snu

4. Będziesz mieć więcej energii rano

Czy rano budzisz się zmęczony? Dzięki kąpieli w wodzie z cytryną możesz tego uniknąć! Twój organizm zacznie o wiele lepiej funkcjonować po pozbyciu się toksyn. Rankiem obudzisz się z energią i zapałem do pracy.

więcej energii

5. Pożegnasz się ze stresem

Wiemy, że stres wpływa negatywnie na stan naszego zdrowia, może prowadzić nawet do depresji, problemów ze snem i chorób sercowo-naczyniowych. Codzienne moczenie stóp w roztworze z cytryny ukoi twoje nerwy i pomoże ci pożegnać się z codziennymi zmartwieniami.

stres

Ogromnym plusem tej metody jest łatwość wykonania oraz niezwykła skuteczność. Efekty możesz zauważyć niemalże po kliku zastosowaniach. Musisz tego wypróbować w domu!Źródło: curejoy.com / Fotografia tytułowa: healthylivingidea.com

Polecane artykuły