Największą rozrywką na weekend może się stać rodzinna noc filmowa. Każdy z nas pamięta jak za czasów dzieciństwa cała rodzina zbierała się wokół ogromnej miski świeżo zrobionego popcornu. Niektórzy lubią popcorn solony, inni maślany, ale wszyscy raczej zgodzą się z faktem, że jest to najlepszy towarzysz każdego kinomaniaka.

Któregoś dnia dla rodziny Goddardów z Kolorado owa przekąska zamieniła się w koszmar, którego już nigdy nie zapomną. Jake i Nicole i Goddard, usiedli na sofie z trójką dzieci, aby obejrzeć znaną co niektórym komedię Mrs Doubtfire z udziałem świętej pamięci, świetnego aktora Robina Williamsa. Własnie w tym dniu ich najmłodsze dziecko zaczęło się dusić, a jego ojciec Jake był bardzo przerażony zaistniałą sytuacją ale jednocześnie gotowy do zrobienia manewru Heimlicha.

Najmłodszy synek wziął na szczęście głęboki oddech a rodzina pomyślała, że pewnie połknął popcorn, który utkwił mu w gardle. Po kilku godzinach rodzice dostrzegli coś złego, obserwując jak ich synek oddycha.

Nie dawno też ich dwie starsze córki chorowały dlatego rodzice Nasha myśleli, że może po prostu się od nich zaraził.

Kiedy trójki dzieci skonsultowała się z pediatrą chorego synka, ten poradził jej, aby zabrała go na pogotowie – wtedy dopiero rodzice uświadomili sobie, że jest to poważna sytuacja.

Po przerażającej sytuacji w rodzinie, Nicole zamieściła na Facebooku post, ostrzegający innych rodziców:

,,Nash miał gorączkę, więc dałam mu Motrin i położyłam go do łóżka. To była bardzo długa noc. Natychmiast skontaktowałam się z pediatrą i powiedział on, że jak najszybciej musi zobaczyć Nasha.„O godzinie 17.00 synek został poddany bronchoskopii. Przez cały czas chodziłam i płakałam, kiedy on był na oddziale chirurgii… Popcorn dostał się do jego płuc. Ciało synka rozpoznało popcorn jako zupełnie obcy przedmiot. Przyczyniło się to do zapalenia w lewym płucu.”

Matka wspomniała, że z płuc jej synka usunięto 5 kawałków popcornu i było tak wiele stanów zapalnych, że lekarze nie byli pewni, czy usunęli wszystko, więc zabieg został powtórzony klika dni później.

Lekarze stwierdzili, że dzieci poniżej piątego roku życia nie powinny spożywać popcornu.Matka  opublikowała na Facebooku całą historię, ponieważ chciała przestrzec innych rodziców przed niebezpieczeństwami skojarzonymi  z podawaniem popcornu mniejszym dzieciom.

Jej publikacja została udostępniona już  ponad 140 000 razy.

Aby ostrzec innych rodziców przed tą niewinną przekąską, podziel się wiadomością ze znajomymi. Możesz w ten sposób uratować kogoś i zapobiec sytuacji, która musiał znieść biedny mały Nash!

Źródło: Facebook