Ginekologia plastyczna to coraz popularniejsza dziedzina łącząca w sobie ginekologię i chirurgię estetyczną. Z usług klinik zajmujących się takimi zabiegami korzysta coraz więcej kobiet, które z różnych względów decydują się na poprawę wyglądu swoich narządów płciowych.

1.      Zakres usług ginekologii plastycznej.

2.      Komfort psychiczny i fizyczny.

Ginekologia plastyczna poprzez swój nieustający rozwój wychodzi naprzeciw potrzebom kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu i funkcjonowania swoich narządów płciowych. Dzięki istnieniu specjalnych klinik pacjentki mogą być pewne, że ich problem będzie rozwiązany w sposób szybki i jak najbardziej komfortowy.

Zakres usług ginekologii plastycznej

Ginekologia plastyczna zajmuje się korektą lub rekonstrukcją intymnych części ciała. Zabiegi obejmują między innymi plastykę pochwy, przedsionka pochwy, warg sromowych większych lub mniejszych, liposukcję wzgórka łonowego czy wycięcie zmian skórnych i zrostów w okolicy krocza. Ginekologia plastyczna to także zabiegi przywrócenia błony dziewiczej lub też jej usunięcia oraz uwypuklenia łechtaczki. Przyczyny, dla których kobiety decydują się na takie zabiegi, są różne. Deformacje pochwy mogą nastąpić na przykład po porodach naturalnych, a inne nieprawidłowości w budowie narządów płciowych mogą być spowodowane chorobami, wiekiem czy przebytymi urazami. Niezależnie od powodów, dla których kobiety decydują się na zabiegi ginekologii plastycznej, za każdym razem są one otoczone fachową opieką, a w razie wątpliwości wyspecjalizowany lekarz udzieli konsultacji medycznej i wsparcia. To ostanie jest nierzadko bardzo potrzebne, gdyż niektóre kobiety mogą mieć opory (zupełnie niepotrzebnie) przed zwierzeniem się ze swojego intymnego problemu.

Komfort psychiczny i fizyczny

Nieprawidłowości w budowie narządów intymnych to nie tylko dyskomfort fizyczny związany na przykład ze współżyciem czy też ze zjawiskiem nietrzymania moczu. Często brak należytej funkcjonalności narządów płciowych przekłada się na złe samopoczucie psychiczne kobiety. Nieprawidłowości w budowie narządów płciowych mogą być przyczyną kompleksów oraz skutkować oziębłością seksualną, a tym samym prowadzić do nieporozumień między partnerami. Zabiegi ginekologii plastycznej pozwalają na poprawę zarówno samopoczucia fizycznego, jak i psychicznego kobiety. Wybór odpowiedniej kliniki https://medifem.pl/ pozwoli na szybkie i komfortowe rozwiązanie problemu, a tym samym na powrót do normalnego funkcjonowania i czerpania radości.

Polecane artykuły