Niemal każdy z nas jest narażony na zagrażające życiu zakrzepy krwi. Jeżeli jednak skrzepy pojawiają się w płucach lub sercu, może dojść do bardzo poważnych powikłań.

Możemy tego uniknąć odrzucając niektóre nawyki i prowadząc zdrowy tryb życia. Nasze codzienne wybory dotyczące odżywiania oraz tego, co wykonujemy każdego dnia, mogą mieć wpływ na zakrzepnięcie naszego zdrowia przez zakrzepy krwi…

zakrzep krwi

Co zrobić, aby tego uniknąć? Poznaj 10 wskazówek, które podpowiedzą ci jak powstrzymać niebezpieczne zakrzepy krwi!

Po pierwsze – Noś luźne ubrania

To, co ubieramy na co dzień ma wpływ na zdrowie naszego krążenia. Warto unikać noszenia obcisłych materiałów, a zwłaszcza przylegających do naszego ciała dżinsów, które często powodują zakrzepy krwi na nogach. Warto tego typu ubrania zamienić na luźne i wygodne, uszyte z przewiewnego materiału.

Korzystna kąpiel z solą Epsom

Sól Epsom korzystnie wpływa na krążenie krwi w naszym organizmie. Przygotowując sobie taką kąpiel, połączysz jednocześnie przyjemne z pożytecznym. Będzie to również świetna okazja do relaksu i odpoczynku całego ciała.

Sól Epsom

Bądź aktywny i ćwicz regularnie

Unikanie siedzącego stylu życia to droga do sukcesu dla twojego zdrowia. Aby uniknąć zakrzepów krwi, koniecznie pozostań w ciągłej aktywności. Szczególnie korzystne dla zdrowia naszego krążenia są intensywne treningi, które pobudzają do działania wszystkie części ciała. Uzyskasz dzięki temu wymarzoną sylwetkę, dostarczysz organizmowi mnóstwo hormonu szczęścia i przede wszystkim zapewnisz sobie zdrowy przepływ krwi.

Podczas podróży samochodem wykonuj przerwy co 2 godziny

Jazda samochodem ułatwia życie nie jednemu z nas. Często spędzamy za kółkiem mnóstwo czasu. Niestety częste używanie samochodów prowadzi do powstawania zakrzepów krwi. Jeżeli podróżujesz samochodem kilka razy w tygodniu lub wybierasz się w daleką wycieczkę, pamiętaj, aby często robić postoje, na których rozprostujesz kości i poruszasz się.

Postoje podczas jazdy

Jedz naturalne rozcieńczalniki krwi

Surowy czosnek, herbata z miłorzębu, kurkuma to naturalne składniki, które zmniejszają ryzyko występowania skrzepów w krwi. Chociaż lekarze mogą przepisać Ci rozcieńczalniki krwi, pamiętaj o tych, które masz w zasięgu ręki.Poruszaj palcami u nóg

Jeżeli większość czasu spędzasz w pozycji siedzącej, co niestety osłabia przepływ krwi w dolnych kończynach. Pamiętaj, aby często poruszać wtedy palcami u stóp, dzięki temu zwiększysz krążenie w tym rejonie.

palce u nóg - ćwiczenia

Noś pończochy uciskowe

Jeżeli masz skłonności do słabego krążenia, a twoje nogi często są spuchnięte i obolałe przydatne mogą okazać się pończochy uciskowe. Pomagają zwiększyć przepływ krwi w nogach w ciągu dnia.

Nanieś olejek helichrysum na skórę

Żółty kwiat – Helichrysum w naturalny sposób pomoże ci rozrzedzić krew. Ma także działanie przeciwzapalne i dzięki temu zapobiega w sposób naturalny powstaniu zakrzepów. Wystarczy nanieść tylko parę kropli w potrzebujące miejsce i delikatnie wmasować.

olejek helichrysum

Unoś regularnie nogi nad serce

Postaraj się codziennie podnosić nogi do ściany, tak, aby znajdowały się powyżej serca. Szczególnie po długim i męczącym dniu taka czynność przyniesie znaczną ulgę dla twoich nóg.Staraj się nie krzyżować nóg

Częsta zmiana pozycji, a także unikanie krzyżowania nóg to podstawa, szczególnie dla tych osób, które są  narażone na występowanie zakrzepów krwi. Podczas pozycji siedzącej ważna jest nie tylko zmiana pozycji i częste poruszanie kończynami, ale także brak jakiegokolwiek odczucia dyskomfortu.

krzyżowanie nóg

Polecane artykuły