Istnieją badania, które mówią, że wino, gdy jest umiarkowanie spożywane, jest rzeczywiście dobre dla organizmu.

To sprawia, że pijący piwo prawie nie mają pretekstu do wypicia swojego ulubionego napoju alkoholowego. Jednak w ostatnich badaniach przeprowadzonych przez naukowców w Chinach wykazano, że jest coś dla wielbicieli piwa.

Według badań piwo może pomóc w walce ze zwyrodnieniowymi chorobami mózgu poprzez jego ochronę przed uszkodzeniem. Naukowcy przeprowadzili badanie na Uniwersytecie w Lanzhou, gdzie odkryli, że ksantohumol, związek występujący w piwach, może mieć zdolność zwalczania chorób mózgu, w tym demencji, choroby Parkinsona i Alzheimera.

Ksantohumol to substancja chemiczna znaleziona w chmielu. Jest to rodzaj flawonoidu, który ma właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że jest zdolny do ochrony mózgu przed chorobami. Demencja, choroba Parkinsona i choroba Alzheimera są często wynikiem stresu oksydacyjnego, który pojawia się, gdy zachodzi nierównowaga, gdy organizm rozkłada tlen. Stres oksydacyjny może nie być główną przyczyną problemów neurodegeneracyjnych, ale uważa się, że jest jednym z czynników przyczyniających się do rozwoju chorób.

Naukowcy dodali, że chmiel jest już używany od stuleci w medycynie chińskiej. Piwa mają wysokie stężenie ksantohumolu, co jest korzystne dla ochrony zdrowia mózgu. Flawonoidy faktycznie przyciągnęły wiele badań dotyczących zdrowia w przeszłości.

W rzeczywistości w 2010 roku niemieccy badacze odkryli, w jaki sposób ksantohumol hamuje proteiny PSA, które rozprzestrzeniają raka prostaty.

Tymczasem w zeszłym roku naukowcy z Oregon State University odkryli, że ksantohumol, szczególnie w bardzo dużych ilościach, może poprawić funkcje poznawcze myszy laboratoryjnych. Poza tym ksantohumol ma zdolność zapewnienia wielu innych korzyści, w tym ochrony układu sercowo-naczyniowego, chemoprewencji nowotworów, profilaktyki raka, antywirusów, otyłości.

Na podstawie statystyk Stowarzyszenia Alzheimera istnieje około pięciu milionów Amerykanów z chorobą Alzheimera. Jeśli jesteś zagrożony, możesz zacząć pić kilka piw, aby uzyskać korzyści. Należy jednak pamiętać, że nadal należy ćwiczyć umiarkowaną konsumpcję. Nie przesadzaj; w przeciwnym razie wystąpią inne problemy zdrowotne związane ze zbyt dużą ilością alkoholu w organizmie.

Polecane artykuły