Istnieją badania, które mówią, że wino, gdy jest umiarkowanie spożywane, jest rzeczywiście dobre dla organizmu.

To sprawia, że pijący piwo prawie nie mają pretekstu do wypicia swojego ulubionego napoju alkoholowego. Jednak w ostatnich badaniach przeprowadzonych przez naukowców w Chinach wykazano, że jest coś dla wielbicieli piwa.

Według badań piwo może pomóc w walce ze zwyrodnieniowymi chorobami mózgu poprzez jego ochronę przed uszkodzeniem. Naukowcy przeprowadzili badanie na Uniwersytecie w Lanzhou, gdzie odkryli, że ksantohumol, związek występujący w piwach, może mieć zdolność zwalczania chorób mózgu, w tym demencji, choroby Parkinsona i Alzheimera.

Ksantohumol to substancja chemiczna znaleziona w chmielu. Jest to rodzaj flawonoidu, który ma właściwości przeciwutleniające, co oznacza, że jest zdolny do ochrony mózgu przed chorobami. Demencja, choroba Parkinsona i choroba Alzheimera są często wynikiem stresu oksydacyjnego, który pojawia się, gdy zachodzi nierównowaga, gdy organizm rozkłada tlen. Stres oksydacyjny może nie być główną przyczyną problemów neurodegeneracyjnych, ale uważa się, że jest jednym z czynników przyczyniających się do rozwoju chorób.

Naukowcy dodali, że chmiel jest już używany od stuleci w medycynie chińskiej. Piwa mają wysokie stężenie ksantohumolu, co jest korzystne dla ochrony zdrowia mózgu. Flawonoidy faktycznie przyciągnęły wiele badań dotyczących zdrowia w przeszłości.

W rzeczywistości w 2010 roku niemieccy badacze odkryli, w jaki sposób ksantohumol hamuje proteiny PSA, które rozprzestrzeniają raka prostaty.

Tymczasem w zeszłym roku naukowcy z Oregon State University odkryli, że ksantohumol, szczególnie w bardzo dużych ilościach, może poprawić funkcje poznawcze myszy laboratoryjnych. Poza tym ksantohumol ma zdolność zapewnienia wielu innych korzyści, w tym ochrony układu sercowo-naczyniowego, chemoprewencji nowotworów, profilaktyki raka, antywirusów, otyłości.

Na podstawie statystyk Stowarzyszenia Alzheimera istnieje około pięciu milionów Amerykanów z chorobą Alzheimera. Jeśli jesteś zagrożony, możesz zacząć pić kilka piw, aby uzyskać korzyści. Należy jednak pamiętać, że nadal należy ćwiczyć umiarkowaną konsumpcję. Nie przesadzaj; w przeciwnym razie wystąpią inne problemy zdrowotne związane ze zbyt dużą ilością alkoholu w organizmie.

Choroba Alzheimera

Choroba Alzheimera
Choroba Alzheimera jest najczęstszą przyczyną lub też odmianą otępień (ponad 50%). Polega na powolnym, lecz postępującym zaniku kory ...
Czytaj Dalej

Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona
Choroba Parkinsona (drżączka poraźna) jest spowodowana zwyrodnieniem mózgu w wyniku starzenia się organizmu. Często rozróżnia się chorobę Parkinsona ...
Czytaj Dalej

Nadziewane ziemniaki – Wszyscy zwariowali na ich punkcie!

Nadziewane ziemniaki - Wszyscy zwariowali na ich punkcie!
Ziemniaki są codziennym składnikiem stosowanym w naszej diecie jako gotowane, tłuczone oraz pieczone. Uwielbiamy ich smak, ale czasami ...
Czytaj Dalej

Różnią się kolorem i rozmiarem – pomogą w walce z rakiem!

Różnią się kolorem i rozmiarem - pomogą w walce z rakiem!
Cytryny i limonki są prawie takie same. Różnią się rozmiarem, kolorem i smakiem, ale wiele osób uważa je ...
Czytaj Dalej

Córka powiedziała do matki: Co, ja mam myć? – ratownik nie wytrzymał!

Córka powiedziała do matki: Co, ja mam myć? - ratownik nie wytrzymał!
Pan Tomek zatrudniony jest w Grudziądzu w Szpitalu Specjalistycznym im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Pracuje z załogą ...
Czytaj Dalej

Owoc który przedstawiamy jest bardzo skuteczną metodą na nowotwory!

Owoc który przedstawiamy jest bardzo skuteczną metodą na nowotwory!
Udowodniono że owoc jest bardzo skuteczny i jego działanie jest o 10 000 razy silniejsze niż leczenie raka ...
Czytaj Dalej