Epilacja laserowa, czyli trwałe usunięcie niechcianego owłosienia to zabieg cieszący się dużą popularnością wśród kobiet. Zapewnia przede wszystkim wygodę, ale także pozwala zaoszczędzić sporo czasu. W jaki sposób przebiega depilacja laserowa oraz jak należy się do niej przygotować?

Na czym polega epilacja laserowa?

Czym jest epilacja laserowa? Epilacja jest obecnie najbardziej efektywnym zabiegiem, który pozwala pozbyć się niechcianego owłosienia. Zabieg ten należy powtarzać regularnie, aż do całkowitego usunięcia owłosienia. Epilacja laserowa pozwala na długotrwałe pozbycie się wszystkich włosków, które są w fazie wzrostu. Ze względu na to, że każdy włos rośnie w innym tempie, nie jest możliwe długotrwałe pozbycie się wszystkich włosów i właśnie z tego względu zabieg należy powtarzać. Epilacja laserowa polega na naświetlaniu wiązką światła poszczególnych partii skóry, z których chcemy pozbyć się owłosienia.

Zabieg epilacji laserowej może trwać od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Wszystko zależy od powierzchni skóry poddanej zabiegowi. Epilacja laserowa nie jest bolesna, jednak możliwe jest odczuwanie dyskomfortu opisywanego jako kłucie, swędzenie bądź pieczenie. Możliwe jest zastosowanie znieczulenia, jeśli pacjent tego potrzebuje. Depilacja laserem jest bezpiecznym zabiegiem, oczywiście pod warunkiem, że przeprowadza go wykwalifikowana osoba oraz używany jest atestowany sprzęt. Należy więc wybrać odpowiednią klinikę, by cały zabieg został przeprowadzony w odpowiedni sposób.

Jak przygotować się do zabiegu epilacji?

Przygotowania do depilacji laserowej poprzedza konsultacja ze specjalistą. Przeprowadzony zostaje stosowny wywiad, na którego podstawie specjalista stwierdza, czy możliwe jest przeprowadzenie zabiegu. Podczas wizyty poddawany jest ocenie także stan skóry i rodzaj włosów. Pozwala to na dobranie odpowiednich parametrów wiązek lasera. Podczas tej wizyty najczęściej przeprowadza się również próbę laserową, aby zobaczyć reakcję skóry na laser.

Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do epilacji laserowej, pacjent powinien rozpocząć przygotowania. Na około miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania i stosowania samoopalaczy, a na pół roku przed zabiegiem – konieczne jest odstawienie doustnej kuracji retinoidami. Na miesiąc przed laserowym usuwaniem owłosienia nie można wyrywać włosów za pomocą depilatora, wosku i pasty cukrowej, a także przerwać leczenie preparatami światło uwrażliwiającymi oraz ziołami tj. dziurawiec czy nagietek. Należy również przerwać stosowanie maści z retinoidami oraz zadbać o to, by skóra nie była przesuszona.

Odpowiednie przygotowanie do usuwania owłosienia obejmuje także ogolenie włosków maszynką bezpośrednio przed zabiegiem. Skóra powinna być odpowiednio nawilżona, a ciało umyte. Epilacja laserowa cieszy się naprawdę dużą skutecznością, jednak odpowiednie przygotowanie jest do tego niezbędne.

Dobę przed zabiegiem nie zaleca się picia alkoholu, stosowania kremów, perfum, dezodorantów czy balsamów. Laser działa najlepiej na czystej skórze. Jeśli jednak zdarzy nam się posmarować czymś skórę, koniecznie powinniśmy poinformować o tym kosmetologa, by mógł ją oczyścić. Oczywiście wszystkie niezbędne informacje powinien przekazać nam kosmetolog, w razie jakichkolwiek pytań, możemy skontaktować się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa.

Polecane artykuły