Jak pozbyć się trądziku? Czym pokonać trądzik? Jeżeli interesują Cię odpowiedzi na te pytania, to warto, abyś zapoznał się z czterema elementami, które mogą pomóc Ci pozbyć się trądziku raz na zawsze.

Skąd ten trądzik?

Krostki pojawiają się najczęściej u młodych ludzi, szczególnie w okresie dojrzewania. Wówczas wzrasta poziom hormonów – są to androgeny występujące szczególnie o mężczyzn. U kobiet stężenie tych hormonów występuje dużo mniejszej ilości. To one odpowiadają za pobudzenie gruczołów łojowych, co skutkuje większą produkcją sebum. Następnie tworzy się stan zapalny, powstaje zaczerwienienie, a czasem tym wszystkim procesom towarzyszy niemiłe uczucie swędzenia. Jak zapobiec trądzikowi i czy można pokonać go raz na zawsze?

5 Porad, żeby wygrać z trądzikiem

1. Jeżeli chcesz się pozbyć czerwonych kropeczek z twarzy, warto, abyś do mycia stosował głównie łagodne żele i płyny micelarne. Zazwyczaj zwykłe mydło wysusza i podrażnia skórę co negatywnie wpływa na jej wygląd i przyczynia się do silniejszego zaczerwienienia.

2. Po umyciu całej twarzy, przetrzyj ją tonikiem, który nie zawiera alkoholi. Tego typu kosmetyk ściąga ujścia gruczołów łojowych co zmniejsza obrzęk i stan zapalny staje się o wiele łagodniejszy. Bezalkoholowy tonik dostępny jest w sklepach kosmetycznych, a jego cena plasuje się dość nisko.

3. Jednym z przydatnych preparatów w przypadku walki z trądzikiem jest kwas salicylowy. Jego zastosowanie odpowiada za złuszczanie się naskórka, co działa silnie bakteriobójczo oraz przeciwłojotokowo – w efekcie trądzik zmniejsza się i nie powstają nowe krostki. Twarz nabiera kolorytu oraz żywotności. Całemu procesowi sprzyja także lekka regeneracja. Kwas salicylowy warto stosować 1-2 razy w tygodniu.

4. Niektóre suplementy diety, w szczególności te które zawierają odpowiednią ilość witamin i minerałów, mogą zmniejszać objawy trądziu. Jeśli chcesz zapoznać się bliżej z działaniem jednego z nich (nonacne), to przeczytaj tą recenzję na stronie Doktorfit.edu.pl.

5. Jeśli chcesz pozbyć się trądziku, skorzystaj także z oczyszczającej maseczki, która zwęża pory i usuwa nadmiary sebum. Preparat tego typu używany raz w tygodniu przynosi efekty już po pierwszym zastosowaniu, ponieważ maseczka oddziałuje na skórę twarzy bezpośrednio po jej nałożeniu. To ona zmniejsza zaczerwienienia i stan zapalny, a co za tym idzie odpowiada także za regenerację słabszych części skóry.

Podsumowanie

Korzystając z tych porad w pierwszych etapach leczenia ilość krostek oraz ich natężenie zmniejszy się, po czym sukcesywnie produkcja sebum zacznie spadać. W efekcie po pewnym czasie kuracja zadziała w stu procentach, a trądzik zostanie zażegnany.

Wszystkie preparaty dostępne są w aptekach oraz sklepach z kosmetykami, a ich ceny są niskie – warto zaopatrzyć się w tego typu produkty, dzięki którym nie tylko dba się o wygląd, ale także o zdrowie skóry.

Polecane artykuły