Tempo codziennego życia nie wpływa pozytywnie na stan naszego libido. Bezustanny stres, praca, obowiązki domowe i różnego rodzaju problemy sprawiają, że myśli o seksie bardzo często schodzą na dalszy plan. Kwestia ta nie dotyczy jedynie mężczyzn – kobiety także, pod wpływem różnych czynników tracą ochotę na seks. Kiedy sytuacja ta utrzymuje się długo, warto wziąć sprawy w swoje ręce. Podpowiadamy, w jaki sposób zwiększyć swoje libido.

Libido – co to właściwie jest?

Libido jest pojęciem, które upowszechnił Zygmunt Freud. Oznacza ono wewnętrzny apetyt seksualny, który u każdej kobiety objawia się inaczej i opiera się na innych postawach. Według badań problemów z popędem seksualnym doświadcza w swoim życiu nawet połowa Europejek i Amerykanek niezależnie od stanu cywilnego. Wynika to z wielu czynników – chronicznego stresu, nerwowego stylu życia, ale także brania niektórych leków czy powodów tak prozaicznych, jak monotonia w związku.

Naturalne sposoby na podniesienie libido

Wiele kobiet z pewnością zastanawia się, w jaki sposób można wpłynąć na podwyższenie popędu seksualnego i jednoczesne przerwanie obowiązującej w sypialni rutyny. Chociaż niskie libido nie ma bezpośredniego wpływu na nasze zdrowie, może bardzo znacznie popsuć relacje w związku. Istnieje kilka domowych sposobów na zwiększenie ochoty na seks. Przede wszystkim warto, najbardziej jak tylko się da, zwiększyć poziom aktywności fizycznej. Dobrym rozwiązaniem jest także redukcja stresu. Chociaż dla wielu z nas może to wydawać się nieosiągalne, specjaliści zalecają medytację, regularne godziny snu oraz ćwiczenia oddechowe. Niezbędna jest także bogata w witaminy i minerały zbilansowana dieta.

Leki na libido damskie – czy takie rozwiązanie ma sens?

Chociaż zmiany w stylu życia bywają skuteczne, w wielu przypadkach mogą po prostu nie wystarczyć. Wówczas na spotkanie wychodzą nam producenci leków i suplementów diety, które mają na celu zwiększenie libido u kobiet. Na jakiej zasadzie działają takie preparaty i czy są skuteczne? Wiele oczywiście zależy od składu oraz tego, w jakim celu preparat powstał. Dobrej jakości preparaty na podwyższenie libido można znaleźć w specjalnie przygotowanych rankingach, takich jak na przykład: https://terdeals.com/pl/ranking/331/ranking-top-5-srodkow-na-libido-u-kobiet.

Preparaty na poprawę libido mają różne formy. Najczęściej mamy do czynienia z tabletkami, jednak czasami pojawiają się także żele. Składy tych produktów oparte są zazwyczaj na mieszankach ziołowych, które poprawiają ogólną kondycję organizmu, wpływają na większe ukrwienie narządów rodnych, a także zwiększają intensywność orgazmów. Popularnym rozwiązaniem jest dodatek guarany lub kofeiny. Są to łagodne suplementy diety, które można z powodzeniem stosować i na własnej skórze testować ich efekty.

Brak libido – kiedy warto zgłosić się do lekarza?

Zwiększenie libido jest celem wielu kobiet. Sukcesywne zmiany w stylu życia i specjalne preparaty to bardzo popularne rozwiązania, warto jednak przede wszystkim zatroszczyć się o nasze zdrowie. Problemy z odczuwaniem popędu płciowego, szczególnie w momencie, kiedy utrzymują się długo, mogą wymagać wizyty u lekarza. Libido w dużym stopniu zależy bowiem od hormonów. Jego wahania mogą być różne w zależności od momentu cyklu miesiączkowego.

Brak popędu seksualnego, który utrzymuje się pomimo zmian w cyklu, jest wskazaniem do wizyty kontrolnej. Przede wszystkim warto odwiedzić ginekologa – endokrynologa, który sprawdzi, czy na poziomie hormonów wszystko gra w naszym organizmie. Jeżeli mimo tego libido nie wróci, dobrym rozwiązaniem może okazać się wizyta u psychiatry lub seksuologa. Jeżeli jesteśmy w stałym związku, zadbajmy o dobre relacje z partnerem.

Spadek libido może być poważnym problemem, niezależnie od wieku i stanu cywilnego. Na szczęście istnieje wiele sposobów na przeciwdziałanie temu zjawisku. Zatroszczmy się o relacje z partnerem, nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Możemy także korzystać z dobrze skomponowanych i bezpiecznych suplementów diety.

Polecane artykuły