Coraz więcej osób korzysta z usług przedłużania włosów, ciesząc się gęstymi, pełnymi blasku włosami. Popyt na tę usługę ciągle rośnie przez co napędza to fryzjerów do wdrażania zmian w swoich salonach. Klient nie musi czekać miesiącami aby robić upragnione warkocze, upięcia czy bujne loki. W dzisiejszych czasach nie ma nic prostszego niż natychmiastowa zmiana wizerunku, nie niszcząc przy tym swoich naturalnych włosów. Zanim wejdzie się na stronę na której oferowana jest sprzedaż włosów dobrze jest zastanowić się, w jakie włosy chcemy zaopatrzyć nasz salon. Dobór odpowiednich włosów do przedłużania można wybrać samemu lub zostawić tę decyzję specjaliście od fryzjerstwa.

Jakie włosy do przedłużenia wybrać?

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, która metoda przedłużania włosów pasuje do Twojego stylu życia. Przedłużanie włosów wymaga trochę dodatkowej pielęgnacji, ale jeśli obudzenie się pięć minut wcześniej, aby mieć wspaniałe włosy, jest tego warte, to jesteś idealnym kandydatem. Jeśli Twój harmonogram jest zbyt napięty, aby codziennie dbać o przedłużanie włosów, przedłużenia z klipsem mogą być dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. W ten sposób możesz je wykorzystać na specjalne okazje lub dni, w których masz dodatkowy czas na stylizację. Przy półtrwałych przedłużeniach włosów będziesz musiała dostosować swoją rutynę pielęgnacji włosów. Nie wpłynie to jednak na Twój obecny styl życia. Możesz uprawiać każdy sport lub hobby, bez względu na to, czy lubisz jeździć na nartach, czy chodzić na siłownię. Istnieją pewne sposoby, aby chronić swoje przedłużenia, takie jak zaplatanie włosów w niski warkocz przed treningiem, aby zapobiec splątaniu.

Jedna z bardziej oczywistych wskazówek dotyczących wyboru najlepszych przedłużeń włosów jest znalezienie idealnego koloru. Jeśli twoje włosy nie są jednowymiarowe, większość firm oferuje przedłużanie włosów z podwójnymi, potrójnymi, a nawet jasnymi kolorami. Idealne dopasowanie koloru oznacza, że Twoje przedłużone włosy będą idealnie komponować się z Twoimi włosami i wyglądać bardzo naturalnie. Jeżeli jesteś właścicielem salonu fryzjerskiego, najlepiej zaopatrzyć się w każdy dostępny kolor, tak aby dogodzić nawet najbardziej wymagającemu klientowi. Jeżeli nie chcesz ryzykować, przydatnym będzie zakupić najbardziej popularne odcienie włosów.

Dlaczego najlepsze są naturalne włosy?

Przedłużenia z ludzkich włosów są wykonane z prawdziwych ludzkich włosów. Włosy są pobierane od dawcy i poddawane obróbce i przetwarzaniu w celu uzyskania określonej tekstury i/lub koloru. Przedłużanie włosów ludzkich może różnić się ceną w zależności od jakości. W większości przypadków w przypadku przedłużeń z ludzkich włosów dostajesz to, za co płacisz, więc jeśli chcesz trwale przedłużyć swoje włosy, warto wybrać naturalne włosy. Hurtownia włosów to miejsce, gdzie dobierane są najwyższej jakości włosy nadające się do przedłużania. Syntetyczne włosy wykonane są z włókien syntetycznych, zwykle plastikowych. Mogą być produkowane tak, aby pasowały do ludzkich włosów; jednak nie trwają tak długo, zwykle krócej niż sześć miesięcy.

Trwałość włosów zależy od dwóch rzeczy: czy są to włosy ludzkie czy syntetyczne oraz jak dobrze o nie dbasz. Przedłużanie za pomocą naturalnych włosów ma dłuższą żywotność i zwykle trwa od 6 do 12 miesięcy, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. Odpowiednio dobrane naturalne przedłużenia włosów będą łączyć się z Twoimi naturalnymi włosami, ponieważ zostały zaprojektowane tak, aby ich tekstura przypominała teksturę Twojego włosa.

Wspaniałą rzeczą w naturalnych włosach jest to, że można je stylizować, farbować i przycinać tak, jak włosy naturalne, dzięki czemu można je skręcać, zaplatać i wiązać. Najlepiej używać ograniczonej ilości ciepła, ponieważ podobnie jak twoje prawdziwe włosy, mogą ucierpieć od ciepła.

Polecane artykuły