Częstym objawem alergii jest łzawienie oczu, które stanowi mechanizm obronny mający na celu ochronę oka przed czynnikami drażniącymi. Objaw ten jest jednak nieprzyjemny i utrudnia codzienne funkcjonowanie, na szczęście istnieją skuteczne krople na łzawienie oczu oraz krople na zaczerwienienie. Jak działają takie preparaty?

Łzawienie oczu objawem towarzyszącym katarowi siennemu

Łzawienie to jeden z najczęstszych objawów towarzyszących, pojawiających się w przypadku kataru siennego. Pacjenci często skarżą się dodatkowo również na świąd oraz zaczerwienienie oczu, w czym doraźnie mogą pomóc krople na zaczerwienienie oczu dostępne bez recepty. Takie preparaty mają na celu łagodzenie objawów, m.in. dzięki tworzeniu na rogówce bariery ochronnej, a także wspieraniu procesów regeneracyjnych. Wykazują też działanie nawilżające.

Łzawienie przy chorobach alergicznych oczu

Poza katarem siennym łzawienie może być również bezpośrednią przyczyną chorób alergicznych oczu. W tej sytuacji alergeny mogą być takie same, jak przy katarze siennym, czyli będą to m.in. pyłki traw i kwiatów, a także sierść oraz kurz. Wówczas jest to zazwyczaj sezonowe alergiczne zapalenie spojówek, którego objawy także można łagodzić za pomocą kropli na łzawienie oczu zaleconych przez lekarza lub farmaceutę.

Co istotne, jeśli łzawienie rzeczywiście pojawia się sezonowo, kluczowe staje się nie tylko zastosowanie odpowiednich preparatów łagodzących dolegliwości, ale również  unikanie czynników drażniących. Przykładowo w przypadku osób uczulonych na pyłki roślinne można zdecydować się na zakup oczyszczacza powietrza (pyłki trafiają również do wnętrz), a także na czas spacerów wybierać poranki, wieczory oraz deszczowe dni, podczas których ilość alergenów w powietrzu jest mniejsza.

Gdzie zakupić krople na łzawienie oczu?

Tego typu preparaty dostępne są zarówno stacjonarnie, jak i online. Oferuje je każda działająca legalnie apteka internetowa, a jedną z nich jest Apteka Moderna. W naszym kraju funkcjonuje jednak wiele tego typu podmiotów, których asortyment może nieco się pod tym względem różnić. Dlatego też krople na łzawienie oczu można nabyć online wygodnie i szybko, bez konieczności opuszczania domu, zwłaszcza jeśli objawy są naprawę uciążliwe i utrudniają codzienne funkcjonowanie.

Krople na zaczerwienienie oczu oraz preparaty łagodzące problem ze łzawieniem to jak widać główne farmaceutyki, które pomogą w walce z takimi objawami. Ich skuteczność jest jednak ograniczona, bowiem bez prób unikania czynników drażniących, problem będzie nawracał.

Polecane artykuły