Moment, w którym rodzice dowiadują się o tym, że ich dziecko jest chore, należy do jednego z najtrudniejszych.

Zespół Downa statystycznie występuje u jednego dziecka na 700 urodzonych. Informacja ta dla Cheryl i Johna Whartona była prawdziwym szokiem.

 

Narodziny Grace Isabella Wharton z Cheshire były prawdziwym cudem, a młoda mama zabrała ją na sesję zdjęciową, która wszystko zmieniła. Mała wesoła dziewczynka przekonała do siebie wszystkich, a oferty dotyczące współpracy zaczęły napływać z każdej strony. Do tej pory mała Grace była zatrudniona z takimi markami jak Disney, Cbeebies, BBC.

Aktualnie jest zatrudniona w Zebedee Management, która współpracuje z niepełnosprawnymi modelami.

Mała Grace ma szansę odmienić to, w jaki sposób postrzegane są osoby z Zespołem Downa. Jest nie tylko pozytywna, ale przede wszystkim odważna. Oczywiście jej choroba powoduje pewne ograniczenia, jak przykładowo niskie napięcie mięśniowe sprawia, że ma pewne problemy z mową.


Pomimo tego Grace nie cierpi na żadne poważniejsze dolegliwości, a praca modelki sprawia jej ogromnie wiele radości.Należy do najpopularniejszych i najbardziej lubianych dzieci w szkole. A swoją postawą toruje drogę innym.

„Najważniejsze jest to, by pokazać, że Zespół Downa to nic wielkiego i w żaden sposób nie jest ograniczeniem dla realizacji marzeń” – twierdzi Cheryl.


Mała Grace to dowód na to, że dodatkowy chromosom może dać jeszcze więcej radości z każdego dnia, wyjątkowość i ogromnie wiele pozytywnej energii każdego dnia.

Jeśli się zgadzasz – podziel się tą historią ze swoimi przyjaciółmi i rodziną!