Moment, w którym rodzice dowiadują się o tym, że ich dziecko jest chore, należy do jednego z najtrudniejszych.

Zespół Downa statystycznie występuje u jednego dziecka na 700 urodzonych. Informacja ta dla Cheryl i Johna Whartona była prawdziwym szokiem.

 

Narodziny Grace Isabella Wharton z Cheshire były prawdziwym cudem, a młoda mama zabrała ją na sesję zdjęciową, która wszystko zmieniła. Mała wesoła dziewczynka przekonała do siebie wszystkich, a oferty dotyczące współpracy zaczęły napływać z każdej strony. Do tej pory mała Grace była zatrudniona z takimi markami jak Disney, Cbeebies, BBC.

Aktualnie jest zatrudniona w Zebedee Management, która współpracuje z niepełnosprawnymi modelami.

Mała Grace ma szansę odmienić to, w jaki sposób postrzegane są osoby z Zespołem Downa. Jest nie tylko pozytywna, ale przede wszystkim odważna. Oczywiście jej choroba powoduje pewne ograniczenia, jak przykładowo niskie napięcie mięśniowe sprawia, że ma pewne problemy z mową.


Pomimo tego Grace nie cierpi na żadne poważniejsze dolegliwości, a praca modelki sprawia jej ogromnie wiele radości.Należy do najpopularniejszych i najbardziej lubianych dzieci w szkole. A swoją postawą toruje drogę innym.

„Najważniejsze jest to, by pokazać, że Zespół Downa to nic wielkiego i w żaden sposób nie jest ograniczeniem dla realizacji marzeń” – twierdzi Cheryl.


Mała Grace to dowód na to, że dodatkowy chromosom może dać jeszcze więcej radości z każdego dnia, wyjątkowość i ogromnie wiele pozytywnej energii każdego dnia.

Jeśli się zgadzasz – podziel się tą historią ze swoimi przyjaciółmi i rodziną! 

Pyszna wieprzowina, w której nie znajdziesz ani trochę konserwantów!

Pyszna wieprzowina, w której nie znajdziesz ani trochę konserwantów!
Każdy z nas pragnie zastąpić kiełbasy sklepowe produktami, które nie posiadają sztucznych barwników, konserwantów oraz innych chemicznych dodatków ...
Czytaj Dalej

Poród przez cesarskie cięcie – jakie są zagrożenia?

Poród przez cesarskie cięcie - jakie są zagrożenia?
Cesarskie cięcie przeprowadzane jest przez nacięcie ściany brzucha i macicy. Istnieje pewne ryzyko, tak jak w przypadku każdej ...
Czytaj Dalej

Etapy łysienia męskiego – zasady pielęgnacji włosów

Etapy łysienia męskiego - zasady pielęgnacji włosów
Proces łysienia zaczyna się u mężczyzn zwykle po 30 roku życia. Najpierw wypadają włosy na skroniach i na ...
Czytaj Dalej

Prosta metoda na ból biodra

Prosta metoda na ból biodra
Ból biodra bardzo często towarzyszy osobom starszym, jednakże często też dotyka ten ból osoby coraz to młodsze. Nie ...
Czytaj Dalej