Medycyna estetyczna proponuje kobietom i nie tylko szereg naprawdę wartościowych zabiegów. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia to odżywczy zabieg dla kobiet w każdym wieku.

Zaopatrza skórę w szereg substancji aktywnych, takich jak kwas hialuronowy, które sprawiają, że ta jest zdrowsza i bardziej napięta. Mezoterapię igłową stosuje się u kobiet w celu poprawy napięcia skóry i tym samym jej wyglądu. O zabiegu można przeczytać na stronie studiourody.pro/oferta/mezoterapia-iglowa/.

Na czym polega mezoterapia iglowa?

To jeden z najbardziej popularnych oraz zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej. Eksperci z zakresu medycyny estetycznej posiadają gotowe mieszanki odpowiednich substancji, które najlepiej zachowują się w poszczególnych partiach skóry. Są to preparaty zawierające odpowiednie składniki, jak peptydy biomimetyczne.

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej także dlatego, że może być stosowany w różnym obszarze ciała. Najbardziej znane to twarz, szyja, dekolt, ale również często wykonuje się ją na skórze głowy.

To świetny zabieg by zatrzymać wypadanie włosów, ale i sprawić, by te, które mamy szybciej rosły. Mezoterapia igłowa polega na podaniu odpowiednich preparatów, a przede wszystkim kwasu hialuronowego.

Możemy tym zabiegiem nieco pobudzić cebulki włosów. Jest to świetny zabieg dla osób, które zmagają się z wypadaniem włosów. Do wykonania tego zabiegu wystarczy odpowiedni preparat i ekspert, a efekty będą widoczne gołym okiem. Do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej kwalifikuje i przygotowuje ekspert. Na powierzchni skóry umieszcza się krem znieczulający w celu zmniejszenia bólu.

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, są pewne zalecenia przed i po jego wykonaniu. Są pewne przeciwwskazania do wykonania mogą być choroby autoimmunologiczne,  choroby nowotworowe, czynne infekcje wirusowe, bądź zażywanie doustnych kortykosteroidów. Zabieg mezoterpii igłowej jest bezpiecznym zabiegiem medycyny estetycznej.

Dlaczego warto wykonać zabieg mezoterapii igłowej

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest przez kosmetolog lub lekarza medycyny estetycznej. Jeśli zdecydujemy się wykonać zabieg na skórę twarzy, możemy spodziewać się szybko poważnych efektów. Przede wszystkim, zabieg pozwala zatrzymać proces starzenia się skóry poprzez działanie na włókna kolagenowe i przyspiesza metabolizm komórek.

Skóra jest dużo bardziej napięta, a zmarszczki są mniej widoczne. To wszystko dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu przez zabieg wykonywany kwasem hialuronowym. Mezoterapia wspomaga redukcję przebarwień, zwłaszcza najbardziej uciążliwych, po trądzikowych.

Odpowiednio dobrane preparaty są w stanie poradzić sobie nawet z najtrudniejszymi przebarwieniami. Substancje aktywne poprawiają elastyczność skóry, napięcie skóry i dają ogromne efekty w korekcji zmarszczek. O efektach zabiegu można przeczytać na stronie internetowej

Mezoterapia igłowa skóry głowy przyspiesza naturalne procesy regeneracyjne. Efekty mezoterapii igłowej to na pewno zmniejszenie wypadania włosów, zagęszczenie włosów, a także nadanie im blasku i zdrowego wyglądu na długi czas. Odżywia mieszki włosowe. Skóra głowy jest odżywiona i silniejsza.

Polecane artykuły