W całej Polsce fale upałów nie ustępują, a taka pogoda zagości przez dłuższy czas. Mieszkańcy większych miast wyposażonych w miejskie fontanny bardzo chętnie przy nich przesiadują.

Nie ma w tym nic złego ale już wchodzenie do nich może się dla nas źle skończyć. Jak ostrzega sanepid, woda w fontannach nie jest czystą wodą! Bawią się w niej oprócz dzieci również zwierzęta. Nie są to tylko koty lub psy, a przede wszystkim ptaki i szczury pragnące ochłody.

Fontanna miejska

Fontanny są obiektami zamkniętymi, więc zanieczyszczenia, które do nich trafiają, zostają w obiegu natomiast woda nie jest czyszczona ani filtrowana. Sanepid nie podejmuje się badania bakterii w fontannach, gdyż są one elementem architektury, nie kąpieliskiem.

Bakterie w fontannach

Woda w fontannie zawiera bakterie e-coli, salmonelli, bakterie kałowe – enterokoki jak również paciorkowce i legionnelle. Kąpiel w tak zawirusowanej fontannie zazwyczaj kończy się biegunką, wymiotami, alergią czy zapaleniem skóry.

Aby ustrzec się przed groźnymi bakteriami zwracaj uwagę, gdzie zażywasz kąpieli. Sprawdź czy kąpielisko jest filtrowane i czy stosowana jest w nim odpowiednia chemia.

Nie powinniśmy rozpoczynać pracy i szkoły przed godziną 10 rano!

zmęczony uczeń
Za pewne znajdą się tacy, którzy uwielbiają rozpoczynać dzień skoro świt. Najczęściej są to osoby znajdujące się w ...
Czytaj Dalej

Czy masz skłonności do podejmowania złych decyzji? Wiele zależy od Twojego znaku zodiaku

Znaki zodiaku
Nasze życie ciągle składa się z wyborów. Nieustannie musimy podejmować decyzje, począwszy od tych prostych i codziennych, po ...
Czytaj Dalej

Popraw swoją pamięć i myślenie! Najlepsza dieta dla Twojego mózgu

Dieta na mózg
Czy istnieje odpowiednia dieta, która wpłynie na lepszą pracę naszego mózgu? Okazuje się, że tak! Ponad 40 lat ...
Czytaj Dalej

Złote mleko doskonałym sposobem na oczyszczenie wątroby z toksyn

Złote mleko
Czym jest tajemnicze Złote mleko? To niezwykły napój posiadający wspaniałe właściwości oczyszczające nasz organizm z toksyn. Złote mleko ...
Czytaj Dalej