Zdrowe paznokcie są mniej podatne na złamanie. Wyglądają dobrze z lakierem, jak i bez. Jeśli jednak nadmiernie korzystasz z takich produktów jak ostre zmywacze do paznokci, produktów do manicure i detergentów do czyszczenia – narażasz się na różne problemy z paznokciami. Podobnie jak skóra, paznokcie powinny być nawodnione.

Utrzymanie zdrowych paznokci wymaga właściwej pielęgnacji. Musisz też zachować środki ostrożności. Niewystarczający poziom składników odżywczych doprowadzi ostatecznie do osłabienia i uszkodzenia paznokci.

Suche i czyste paznokcie

Niehigieniczne praktyki przyczyniają się do powstania zarazków i bakterii. Są podstawowymi przyczynami uszkodzeń paznokci. Musisz skończyć z niehigienicznymi nawykami, zanim bakterie i zarazki się rozmnożą. Pamiętaj o właściwej higienie rąk i paznokci. Pilnuj, by paznokcie były czyste i suche. Nie narażaj ich na długie działanie wody, ponieważ w innym przypadku narażasz je na szybkie rozszczepienie.

Przy czyszczeniu domu i myciu naczyń używaj rękawic kuchennych. Wtedy ochronisz paznokcie przed detergentami.

Nawilżanie

Zainwestuj w wysokiej jakości krem nawilżający. Eksperci zalecają, aby paznokcie i skórki były nawilżane cały czas. Suchość i łuszczenie są niebezpieczne, ponieważ paznokcie są wrażliwe i podatne na pękanie. Możesz zainwestować w olejki do skórek. Są specjalnie stworzone po to, by zachować siłę i blask Twoich paznokci.

Częste przycinanie paznokci

Musisz pamiętać o częstym przycinaniu paznokci. Monitoruj stan paznokci co trzy tygodnie. Pamiętaj o ładnym wykończeniu. Długie paznokcie są podatne na pękanie. Dlatego unikaj zbyt długich paznokci.

Nie obgryzaj paznokci

Niektóre osoby mają brzydki nawyk obgryzania paznokci. Kiedy pojawi się ślina na paznokciach, stają się kruche. Dlatego również masz ten nawyk, natychmiast go zaprzestań.

Jakie są skutki uboczne chemioterapii?

Jakie są skutki uboczne chemioterapii?
Chemioterapia skutecznie leczy wiele rodzajów raka. Jednak podobnie jak inne zabiegi, wiąże się z pewnymi skutkami ubocznymi. Uzależnione ...
Czytaj Dalej

Stwardnienie rozsiane a jelita

Stwardnienie rozsiane a jelita
Nowe badania dowodzą, że stwardnienie rozsiane najpierw dotyka jelita. Jeżeli to rzeczywiście prawda, wprowadzenie skutecznej metody leczenia powinno ...
Czytaj Dalej

Wafle ryżowe mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia

Wafle ryżowe mogą być niebezpieczne dla  naszego zdrowia
Wafle ryżowe są bardzo popularne w stosowanych dietach odchudzających. Są dostępne dla wszystkich, są produktem bezglutenowym, mają niewiele ...
Czytaj Dalej

Śniadanie, które obniży Twój cholesterol oraz ciśnienie

Śniadanie, które obniży Twój cholesterol oraz ciśnienie
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, dlatego zawsze powinieneś wybrać pożywny i zdrowy posiłek, który rozpocznie Twój ...
Czytaj Dalej