Zdrowe paznokcie są mniej podatne na złamanie. Wyglądają dobrze z lakierem, jak i bez. Jeśli jednak nadmiernie korzystasz z takich produktów jak ostre zmywacze do paznokci, produktów do manicure i detergentów do czyszczenia – narażasz się na różne problemy z paznokciami. Podobnie jak skóra, paznokcie powinny być nawodnione.

Utrzymanie zdrowych paznokci wymaga właściwej pielęgnacji. Musisz też zachować środki ostrożności. Niewystarczający poziom składników odżywczych doprowadzi ostatecznie do osłabienia i uszkodzenia paznokci.

Suche i czyste paznokcie

Niehigieniczne praktyki przyczyniają się do powstania zarazków i bakterii. Są podstawowymi przyczynami uszkodzeń paznokci. Musisz skończyć z niehigienicznymi nawykami, zanim bakterie i zarazki się rozmnożą. Pamiętaj o właściwej higienie rąk i paznokci. Pilnuj, by paznokcie były czyste i suche. Nie narażaj ich na długie działanie wody, ponieważ w innym przypadku narażasz je na szybkie rozszczepienie.

Przy czyszczeniu domu i myciu naczyń używaj rękawic kuchennych. Wtedy ochronisz paznokcie przed detergentami.

Nawilżanie

Zainwestuj w wysokiej jakości krem nawilżający. Eksperci zalecają, aby paznokcie i skórki były nawilżane cały czas. Suchość i łuszczenie są niebezpieczne, ponieważ paznokcie są wrażliwe i podatne na pękanie. Możesz zainwestować w olejki do skórek. Są specjalnie stworzone po to, by zachować siłę i blask Twoich paznokci.

Częste przycinanie paznokci

Musisz pamiętać o częstym przycinaniu paznokci. Monitoruj stan paznokci co trzy tygodnie. Pamiętaj o ładnym wykończeniu. Długie paznokcie są podatne na pękanie. Dlatego unikaj zbyt długich paznokci.

Nie obgryzaj paznokci

Niektóre osoby mają brzydki nawyk obgryzania paznokci. Kiedy pojawi się ślina na paznokciach, stają się kruche. Dlatego również masz ten nawyk, natychmiast go zaprzestań.

Zdjęcie tego wieloryba zszokowało cały świat!

Wieloryb
Współczesne życie człowieka jest dużo bardziej komfortowe i szczęśliwsze niż ludzi żyjących kilkadziesiąt lat temu. Obecnie każdą rzecz można ...
Czytaj Dalej

Po tych ćwiczeniach raz na zawsze zapomnisz o zawrotach głowy!

Po tych ćwiczeniach raz na zawsze zapomnisz o zawrotach głowy!
Zawroty głowy są częstym problemem. Występują niezależnie od wieku i płci. Mają różnorodne przyczyny i nasilenie. Mogą im ...
Czytaj Dalej

9 nauk Buddy, dzięki którym twoje życie będzie znacznie prostsze

9 nauk buddy
Bardzo często jest w naszym życiu tak, że, pomimo iż mamy wokół siebie niemal wszystko, nie potrafimy tego ...
Czytaj Dalej

Nasiona winogron lepsze niż chemioterapia

Nasiona winogron lepsze niż chemioterapia
Wprowadzenie nasion winogron do codziennej diety powoduje, że maleją powikłania sercowo - naczyniowe, zmniejszają się żylaki, ustępuje mrowienie ...
Czytaj Dalej