Alternatywną metodą leczenia, której korzenie sięgają do Azji jest akupresura. Narodziła się ona w Chinach. Znaleziono wzmianki mówiące o tym, że była powszechnie stosowana już siedem tysięcy lat temu.

Wiele osób myli ją z akupunkturą, która opiera się na wbijaniu igieł w określone punkty ciała. W przypadku akupresury mamy do czynienia ze stosowaniem nacisku na wybrane partie ciała.

Akupresura to metoda polegająca na wywieraniu nacisku na określone punkty ciała.

Akupresura

Stosuje się tą metodę po to, aby złagodzić odczuwane dolegliwości bólowe. Coraz częściej doceniają ją ludzi krajów zachodu. Holistyczne podejście do łagodzenia bólu mówi, że u każdego człowieka można wskazać kilka punktów na ciele, które – jeśli się je odpowiednio naciśnie – złagodzą odczuwany dyskomfort.

Za największy plus metody można uznać to, że zabieg każdy może sobie wykonać samodzielnie. Co więcej, akupresura doskonale radzi sobie nie tylko z łagodzeniem bólu. Sprawdza się jako sposób na pokonanie nudności oraz zawrotów głowy.

Akupresura

Z pewnością każdy z nas odczuwał przynajmniej raz w życiu nieprzyjemne kołatanie serca. Jest to stan, który najczęściej pojawia się wówczas, gdy jesteśmy zmęczeni bądź zestresowani. Często pojawia się także w sytuacji niepokoju. Akupresura sprawia, że dolegliwość ta szybko ustępuje.

Wystarczy ucisnąć punkt, który znajduje się w centralnej części kości piersiowej. Punkt ten naciska się kciukiem i przytrzymuje przez około minutę. Jednocześnie należy pamiętać o tym, aby głęboko i spokojnie oddychać.

Akupresura

Dzięki temu kołatanie serca powinno minąć praktycznie natychmiast.

Nie do końca wierzyłam w takie metody radzenia sobie z różnymi dolegliwościami dopóki sama ich nie wypróbowałam. Jestem pewna, że będę chciała dowiedzieć się na ten temat możliwie jak najwięcej. Medycyna i współczesne leczenie mają ogromne znaczenie w naszym życiu. Warto jednak mieć w różnych sytuacjach wybór, na przykład wtedy, kiedy boli nas głowa. Mnóstwo osób sięga w takim przypadku po tabletkę przeciwbólową.

Teraz jesteśmy świadomi, że można postawić na inną metodę, która może skutecznie pokonać ból. Zwolennicy tej metody stoją na stanowisku, że akupresura działa naprawdę pozytywnie zwłaszcza w przypadku chorób przewlekłych.Zalicza się do nich astmę, choroby układu krążenia, układu pokarmowego, neurohormonalnego. Sprawdza się też w przypadku depresji, migreny, a także alergii. Jest doskonałym wyborem, jeśli chcemy pokonać ból różnego pochodzenia.

Mimo swojej skuteczności akupresura nie może być stosowana zawsze. Do przeciwwskazań zalicza się przede wszystkim problemy skórne: grzybice, rany, choroby zakaźne. Akupresury nie wykonuje się również u kobiet spodziewających się dziecka.

Polecane artykuły