Każdy z nas wie, że czerwona kapusta wyśmienicie sprawdza się w walce o piękną sylwetkę. Zawiera witaminy, jest niskokaloryczna, antyoksydanty ma składniki zawierające właściwości przeciw zapalne.

Lecz to nie wszystko!

Kapusta w walce z nowotworami

Badania udowodniły, że spożywanie czerwonej kapusty minimum raz w tygodniu, obniży prawdopodobieństwo raka jelita o 63%! W dodatku stymuluje system immunologiczny, zabije również wirusy i bakterie, a także oczyści krew i ochroni ją przed wieloma infekcjami!

Jeśli będziemy częściej sięgać po czerwoną kapustę, tym zainicjujemy mniejsze ryzyko zachorowania na nowotwory i zwiększymy odporność naszego organizmu.

Wiele wybranych warzyw z rodzin kapustnych skuteczne zadziała w walce ze stanami zapalnymi. Natomiast czerwona kapusta to prawdziwy cud! Jej właściwości przeciwzapalne są nieprześcignione z żadną inną rośliną w tym gatunku. Hamuje ona choroby immunologiczne, przewlekłe infekcje i stany zapalne, oraz powstawanie i rozprzestrzenianie się zmian nowotworowych. Nasze komórki mają znacznie więcej siły by zwalczyć nieproszonych gości, a ciało nie podda się tak łatwo chorobom.

Czas na jedzenie!

W jaki sposób przygotować czerwoną kapustę by zachować jak najwięcej z jej prozdrowotnych właściwości? Najlepiej lekką podgotowaną lub na surowo. Można także przyrządzić ją w parowarze. Najważniejsze jest to, by jej nie smażyć!Podzielcie się  Waszymi przepisami na czerwoną kapustę! Chcemy przyrządzać ją coraz to częściej i Wy także powinniście to zrobić!

 

Czarnuszka – ziołowy lek, który pomoże na wiele dolegliwości

Czarnuszka - ziołowy lek, który pomoże na wiele dolegliwości
Czarnuszka od wieków była stosowana jako środek leczniczy, a także jako przyprawa do wielu potraw. Nazywana również jako ...
Czytaj Dalej

Ćwiczenia rozciągające, które zahamują ból pleców w jedyne 10 minut!

Ćwiczenia rozciągające, które zahamują ból pleców w jedyne 10 minut!
Bóle pleców to jedną z typowych dolegliwości nie tylko wśród osób dorosłych, ale i młodzieży. Na operację decyduje ...
Czytaj Dalej

Poznaj objawy mogące prowadzić do zakrzepów. Musisz je znać!

Poznaj objawy mogące prowadzić do zakrzepów. Musisz je znać!
Podczas stanu zapalnego w organizmie tworzą się uszkodzenia, prowadzące do zakrzepów. Są one bardzo niebezpiecznie, gdyż pomniejszają średnicę ...
Czytaj Dalej

Idealnie smaczne pączki, które nie potrzebują smażenia. Te ze sklepów staną się historią

Idealnie smaczne pączki, które nie potrzebują smażenia. Te ze sklepów staną się historią
Uwielbiasz pączki? Zrób je z tego przepisu, a nie będziesz mogła się oprzeć aby sięgnąć po kolejnego. Pączki ...
Czytaj Dalej