Każdy z nas wie, że czerwona kapusta wyśmienicie sprawdza się w walce o piękną sylwetkę. Zawiera witaminy, jest niskokaloryczna, antyoksydanty ma składniki zawierające właściwości przeciw zapalne.

Lecz to nie wszystko!

Kapusta w walce z nowotworami

Badania udowodniły, że spożywanie czerwonej kapusty minimum raz w tygodniu, obniży prawdopodobieństwo raka jelita o 63%! W dodatku stymuluje system immunologiczny, zabije również wirusy i bakterie, a także oczyści krew i ochroni ją przed wieloma infekcjami!

Jeśli będziemy częściej sięgać po czerwoną kapustę, tym zainicjujemy mniejsze ryzyko zachorowania na nowotwory i zwiększymy odporność naszego organizmu.

Wiele wybranych warzyw z rodzin kapustnych skuteczne zadziała w walce ze stanami zapalnymi. Natomiast czerwona kapusta to prawdziwy cud! Jej właściwości przeciwzapalne są nieprześcignione z żadną inną rośliną w tym gatunku. Hamuje ona choroby immunologiczne, przewlekłe infekcje i stany zapalne, oraz powstawanie i rozprzestrzenianie się zmian nowotworowych. Nasze komórki mają znacznie więcej siły by zwalczyć nieproszonych gości, a ciało nie podda się tak łatwo chorobom.

Czas na jedzenie!

W jaki sposób przygotować czerwoną kapustę by zachować jak najwięcej z jej prozdrowotnych właściwości? Najlepiej lekką podgotowaną lub na surowo. Można także przyrządzić ją w parowarze. Najważniejsze jest to, by jej nie smażyć!Podzielcie się  Waszymi przepisami na czerwoną kapustę! Chcemy przyrządzać ją coraz to częściej i Wy także powinniście to zrobić!

 

Proste ćwiczenia, które wzmocnią Twój kręgosłup i zredukują ból

Proste ćwiczenia, które wzmocnią Twój kręgosłup i zredukują ból
70% osób doświadczyło bólu kręgosłupa. Faktem jest że, zdecydowana większość ludzi zmaga się z tą dolegliwością codziennie. Lekarze ...
Czytaj Dalej

9 nauk Buddy, dzięki którym twoje życie będzie znacznie prostsze

9 nauk buddy
Bardzo często jest w naszym życiu tak, że, pomimo iż mamy wokół siebie niemal wszystko, nie potrafimy tego ...
Czytaj Dalej

Dieta na kłopoty sercowe – sprawdź jakie produkty szkodzą sercu?

Dieta na kłopoty sercowe - sprawdź jakie produkty szkodzą sercu?
Jest wiele produktów, które sprzyjają odpowiedniej pracy mięśnia sercowego (m.in. warzywa i owoce, kasze, oliwa, tofu, owoce morza) ...
Czytaj Dalej

Rozwój mowy u dzieci z autyzmem

Rozwój mowy u dzieci z autyzmem
U dzieci z autyzmem od pierwszych chwil rozwój mowy jest nieprawidłowy. Najlepiej go prześledzić porównując poszczególne etapy rozwoju mowy u ...
Czytaj Dalej