Każdy z nas wie, że czerwona kapusta wyśmienicie sprawdza się w walce o piękną sylwetkę. Zawiera witaminy, jest niskokaloryczna, antyoksydanty ma składniki zawierające właściwości przeciw zapalne.

Lecz to nie wszystko!

Kapusta w walce z nowotworami

Badania udowodniły, że spożywanie czerwonej kapusty minimum raz w tygodniu, obniży prawdopodobieństwo raka jelita o 63%! W dodatku stymuluje system immunologiczny, zabije również wirusy i bakterie, a także oczyści krew i ochroni ją przed wieloma infekcjami!

Jeśli będziemy częściej sięgać po czerwoną kapustę, tym zainicjujemy mniejsze ryzyko zachorowania na nowotwory i zwiększymy odporność naszego organizmu.

Wiele wybranych warzyw z rodzin kapustnych skuteczne zadziała w walce ze stanami zapalnymi. Natomiast czerwona kapusta to prawdziwy cud! Jej właściwości przeciwzapalne są nieprześcignione z żadną inną rośliną w tym gatunku. Hamuje ona choroby immunologiczne, przewlekłe infekcje i stany zapalne, oraz powstawanie i rozprzestrzenianie się zmian nowotworowych. Nasze komórki mają znacznie więcej siły by zwalczyć nieproszonych gości, a ciało nie podda się tak łatwo chorobom.

Czas na jedzenie!

W jaki sposób przygotować czerwoną kapustę by zachować jak najwięcej z jej prozdrowotnych właściwości? Najlepiej lekką podgotowaną lub na surowo. Można także przyrządzić ją w parowarze. Najważniejsze jest to, by jej nie smażyć!Podzielcie się  Waszymi przepisami na czerwoną kapustę! Chcemy przyrządzać ją coraz to częściej i Wy także powinniście to zrobić!

 

Pijąc ten napój, obniżysz masę ciała i polepszysz zdrowie tarczycy!

Pijąc ten napój, obniżysz masę ciała i polepszysz zdrowie tarczycy!
Hormony wytwarzane  przez tarczyce spełniają ważną rolę w funkcjonowaniu naszego mózgu i serca oraz w procesie oddychania i ...
Czytaj Dalej

Poród przez cesarskie cięcie – jakie są zagrożenia?

Poród przez cesarskie cięcie - jakie są zagrożenia?
Cesarskie cięcie przeprowadzane jest przez nacięcie ściany brzucha i macicy. Istnieje pewne ryzyko, tak jak w przypadku każdej ...
Czytaj Dalej

Ratuj zadławione dziecko. Śmierć przez zadławienie jest bolesna!

Ratuj zadławione dziecko. Śmierć przez zadławienie jest bolesna!
Mamy taką nadzieję, że Wasze dzieci i Wy sami nie byliście w tak trudnej sytuacji kiedy to dziecko ...
Czytaj Dalej

Ciężarna kobieta dostała udar, lekarze zajęli się nią za późno.

Ciężarna kobieta dostała udar, lekarze zajęli się nią za późno.
Kolejny skandal, który wydarzył się na oddziale ratunkowym w Zawierciu. Narzeczony kobiety jest zrozpaczony, jego ciężarna narzeczona skarżyła ...
Czytaj Dalej