Wprowadzenie nasion winogron do codziennej diety powoduje, że maleją powikłania sercowo – naczyniowe, zmniejszają się żylaki, ustępuje mrowienie kończyn, zmniejsza się cukrzyca, rzadziej występują drętwienia i skurcze kończyn.

Najświeższe  badania przeprowadzone w Centrum Badań nad Rakiem w Colorado ujawniły, że ekstrakt z pestek winogron może zmniejszyć rozwój i rozprzestrzenianie się raka. W niektórych przypadkach może nawet wyeliminować chorobę.

Pestki winogron mają też zastosowanie w przypadkach zaćmy. Badania potwierdzają również, że codzienne spożywanie 300 mg ekstraktu z pestek przez ok. 2 miesiące, łagodzi zmęczenie oczu, które jest spowodowane pracą przy komputerze. Może również złagodzić pierwsze objawy alergii, gdyż poprzez pestki uwalniane są substancje, które powodują objawy alergii.

Przedstawiamy idealny sposób na wykorzystanie pestek w celu poprawienia stanu zdrowia.

Składniki to:

  • 1 szklanka pestek winogron
  • ręcznik papierowy
  • szklany słoik z pokrywką

Przygotowanie:

Należy umyć nasiona, ręcznik zamoczyć delikatnie w wodzie, następnie suszyć na nim nasiona przez 30 dni. Po tym czasie zmiel nasiona, włóż do szklanego słoja i przechowuj w ciemnym miejscu.

Jak stosować?

Należy dodaać łyżeczkę tego środka do szklanki soku lub wody. Dobrze wymieszać i wypić. Pić od 2 do 3 razy dziennie przez ok. 3 miesiące. Następnie przerywamy kurację na 1 miesiąc, a później z powrotem zaczynamy leczenie.

Podziel się przepisem z przyjaciółmi i nie zapomnij udostępnić artykułu znajomym!

 

Atak serca – pomóż sobie i bliskim!

Atak serca - pomóż sobie i bliskim!
Przerwij sobie to czym jesteś zajęty i przeczytaj, zajmie Ci to tylko 2 minuty. Poświęć też chwilę swoim ...
Czytaj Dalej

Jak prawidłowo mierzyć tętno?

Jak prawidłowo mierzyć tętno?
Tętno u dorosłego mierzymy: 1. Na dużych tętnicach, np. na tętnicy: szyjnej wewnętrznej biodrowej udowej 2. Na mniejszych, ...
Czytaj Dalej

Niezapomniany smak zdrowych, domowych lodów z dzieciństwa

Niezapomniany smak zdrowych, domowych lodów z dzieciństwa
Każdy pamięta smak domowych lodów z dziecięcych lat. Nie było w nich żadnych konserwantów, składniki były w 100% ...
Czytaj Dalej

Alarmujące poziomy arszeniku w ryżu

Alarmujące poziomy arszeniku w ryżu
Badania wykazały alarmujące poziomy arszeniku w ryżu. Dowiedz się, które rodzaje ryżu mają najwięcej arszeniku i jakie kroki ...
Czytaj Dalej