Wprowadzenie nasion winogron do codziennej diety powoduje, że maleją powikłania sercowo – naczyniowe, zmniejszają się żylaki, ustępuje mrowienie kończyn, zmniejsza się cukrzyca, rzadziej występują drętwienia i skurcze kończyn.

Najświeższe  badania przeprowadzone w Centrum Badań nad Rakiem w Colorado ujawniły, że ekstrakt z pestek winogron może zmniejszyć rozwój i rozprzestrzenianie się raka. W niektórych przypadkach może nawet wyeliminować chorobę.

Pestki winogron mają też zastosowanie w przypadkach zaćmy. Badania potwierdzają również, że codzienne spożywanie 300 mg ekstraktu z pestek przez ok. 2 miesiące, łagodzi zmęczenie oczu, które jest spowodowane pracą przy komputerze. Może również złagodzić pierwsze objawy alergii, gdyż poprzez pestki uwalniane są substancje, które powodują objawy alergii.

Przedstawiamy idealny sposób na wykorzystanie pestek w celu poprawienia stanu zdrowia.

Składniki to:

  • 1 szklanka pestek winogron
  • ręcznik papierowy
  • szklany słoik z pokrywką

Przygotowanie:

Należy umyć nasiona, ręcznik zamoczyć delikatnie w wodzie, następnie suszyć na nim nasiona przez 30 dni. Po tym czasie zmiel nasiona, włóż do szklanego słoja i przechowuj w ciemnym miejscu.

Jak stosować?

Należy dodaać łyżeczkę tego środka do szklanki soku lub wody. Dobrze wymieszać i wypić. Pić od 2 do 3 razy dziennie przez ok. 3 miesiące. Następnie przerywamy kurację na 1 miesiąc, a później z powrotem zaczynamy leczenie.

Podziel się przepisem z przyjaciółmi i nie zapomnij udostępnić artykułu znajomym!

 

Śniadanie, które obniży Twój cholesterol oraz ciśnienie

Śniadanie, które obniży Twój cholesterol oraz ciśnienie
Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, dlatego zawsze powinieneś wybrać pożywny i zdrowy posiłek, który rozpocznie Twój ...
Czytaj Dalej

Metoda, która może pomóc Ci przeżyć udar – to bardzo proste

Metoda, która może pomóc Ci przeżyć udar - to bardzo proste
Odkrył tą metodę chiński profesor, który twierdzi że należy zawsze nosić przy sobie zwykłą igłę, to ona może ...
Czytaj Dalej

Dieta na kłopoty sercowe – sprawdź jakie produkty szkodzą sercu?

Dieta na kłopoty sercowe - sprawdź jakie produkty szkodzą sercu?
Jest wiele produktów, które sprzyjają odpowiedniej pracy mięśnia sercowego (m.in. warzywa i owoce, kasze, oliwa, tofu, owoce morza) ...
Czytaj Dalej

Czarnuszka – ziołowy lek, który pomoże na wiele dolegliwości

Czarnuszka - ziołowy lek, który pomoże na wiele dolegliwości
Czarnuszka od wieków była stosowana jako środek leczniczy, a także jako przyprawa do wielu potraw. Nazywana również jako ...
Czytaj Dalej