Jest sposób na pozbycie się problemu miażdżycy i wcale nie koniecznie trzeba od razu sięgać po środki farmakologiczne.

Jak donoszą badania naukowców opublikowane w 2004 roku na łamach pisma Clinical Nutrition, domowy sposób w postaci spożywania ekstraktu z owoców granatu może oczyścić nasze tętnice.

Jego skuteczność zanotowano na poziomie 29% w trakcie stosowania przez okres 12 miesięcy.

Miażdżyca tętnic jest jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych ostatniego wieku. Jest spowodowana nadmierną ilością złego cholesterolu w naszej krwi, który odkłada się w postaci blaszek miażdżycowych w tętnicach. Skutki zatkanych tętnic są dla organizmu tragiczne. Prowadzą do choroby wieńcowej serca, udarów mózgu jak również mogą stanowić przyczynę demencji.

Sok z granatów

Co stanowi fenomen tego owocu?

Granat posiada wiele właściwości: działanie przeciwzapalne – zapobiega stanom zapalnym naczyń zmniejszając ryzyko ich uszkodzenia, obniża ciśnienie krwi – pozytywnie wpływając na układ krążeniowo-sercowy zapobiega takim powikłaniom miażdżycy jak udar mózgu czy tętniak, zawiera dużą ilość witaminy C oraz posiada właściwości przeciwutleniacza – ma to istotny wpływ na obniżenie cholesterolu we krwi a tym samym zapobieganie tworzenia się blaszek miażdżycowych.

Działanie lecznicze granatu znali już nasi przodkowie. Ich największą tajemnicą jest duża zawartość polifenoli. Niejednokrotnie słyszymy porady, że w celu zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym dobrze jest spożywać lampkę wina w codziennej diecie. Jest to wskazane właśnie ze względy na zawartość polifenoli w jego składzie.

Nie każdemu jednak służy alkohol nawet w niewielkich ilościach, a nie wielu z nas wie, że zawartość zbawiennych dla układu krążenia polifenoli jest trzykrotnie wyższa w jednej szklance świeżego soku z granatu niż w jednej lampce czerwonego wina.

Granat

Wniosek jest prosty codzienne spożywanie ekstraktu z granatu pozwoli nam uchronić się przed chorobami sercowo-naczyniowymi jak również wspomoże ich leczenie.

Należy jednak pamiętać, iż skuteczność podobnie jak w stosowaniu leków zależy od regularności przyjmowania i odpowiedniej dawki – minimum 1 szklanka soku ze świeżego owocu granatu codziennie!

Pamiętaj – podziel się tym artykułem i udostępnij go na Facebooku!Płaski brzuch w 21 dni

brzuch
Plank, czyli inaczej mówiąc deska, to popularne ćwiczenie izometryczne, które z pozoru wydaje się być bardzo proste. Tymczasem ...
Czytaj Dalej

Złote mleko doskonałym sposobem na oczyszczenie wątroby z toksyn

Złote mleko
Czym jest tajemnicze Złote mleko? To niezwykły napój posiadający wspaniałe właściwości oczyszczające nasz organizm z toksyn. Złote mleko ...
Czytaj Dalej

Dziecko trafiło do szpitala po spożyciu znanej przekąski. Rozgoryczeni rodzice apelują: nie dawajcie jej maluchom!

Dziecko trafiło do szpitala po spożyciu znanej przekąski. Rozgoryczeni rodzice apelują: nie dawajcie jej maluchom!
Największą rozrywką na weekend może się stać rodzinna noc filmowa. Każdy z nas pamięta jak za czasów dzieciństwa ...
Czytaj Dalej

Niezapomniany smak zdrowych, domowych lodów z dzieciństwa

Niezapomniany smak zdrowych, domowych lodów z dzieciństwa
Każdy pamięta smak domowych lodów z dziecięcych lat. Nie było w nich żadnych konserwantów, składniki były w 100% ...
Czytaj Dalej