Opuchlizna nóg, czyli popularne obrzęki nóg, to dolegliwość, która może dotyczyć osób w każdym wieku i mieć różne przyczyny. Do głównych powodów powstawania obrzęków należy zaliczyć między innymi zaburzenia przepływu krwi oraz limfy, do których mogą doprowadzić: ciężka, fizyczna praca, długie przesiadywanie na krześle, ucisk, przegrzanie, choroby układu sercowo-naczyniowego czy też urazy. Obrzęków nóg nie należy lekceważyć, ponieważ mogą doprowadzić do wielu poważnych konsekwencji. Co warto jeszcze wiedzieć o tej dolegliwości? W jaki sposób się jej pozbyć? Zachęcamy do lektury.

Obrzęki nóg – co warto wiedzieć?

Obrzęki nóg mogą dotyczyć zarówno osób starszych, jak i młodszych. Aby rzeczywiście sprawdzić, czy ma się do czynienia z tą dolegliwością, warto wykonać prosty test. Należy przez krótką chwilę uciskać miejsce opuchnięte, a następnie usunąć palec. Jeżeli przez dłuższą chwilę, w miejscu ucisku, pozostaje charakterystyczny dołek, to wtedy można mieć pewność, że ma się do czynienia z obrzękiem nóg.

Obrzęki nóg – objawy

Opuchliźnie mogą towarzyszyć symptomy pokrewne. Do objawów towarzyszących na pewno należy zaliczyć żylaki na nogach, skurcze nóg, przebarwienia skóry, uczucie ciężkości nóg, teleangiektazje, które potocznie nazywane są pajączkami. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek, pokrewnych symptomów warto od razu udać się do lekarza, w celu wykonania niezbędnych badań.

Niestety, obrzęk nóg może być objawem groźnej dla życia choroby, między innymi tak zwanej zakrzepicy, która w ciągu kilku sekund może doprowadzić do śmierci.

Obrzęki nóg – co stosować doraźnie?

Nie ulega wątpliwości, że obrzęk jest objawem typowym, w którym zalecana jest jak najszybsza konsultacja z lekarzem. Czekając na wizytę u specjalisty, warto jednak wykorzystać kilka domowych sposobów, które złagodzą nieco objawy. Przede wszystkim rozsądnie jest stosować zimne okłady. Regularnie przyjmować wodę mineralną, unikać spożywania alkoholu, słodyczy, ograniczyć spożywanie soli, a także stosować odpowiednie leki na obrzęk nóg.

Preparaty na obrzęki nóg

Szukając sprawdzonych leków na obrzęk nóg, warto skorzystać z usług apteki online. Szczególnie polecamy ofertę apteki WAWA. Znajdziesz tam wiele maści, kremów, żeli oraz zimnych okładów, które z pewnością pozwolą Ci poradzić sobie z żylakami czy też obrzękami nóg. Preparaty te zawierają między innymi ekstrakt z kasztanowca, arniki, zmniejszając tym samym rozszerzalność żył, usprawniając krążenie, podtrzymując wytrzymałość układu naczyń włosowatych, czyli układu kapilarnego. Wszelkiego rodzaju maści na żylaki czy też leki na obrzęki nóg, skutecznie pomagają leczyć zmienione chorobowo miejsce, działając również przeciwzakrzepowo.

Obrzęk nóg to dolegliwość, której głównymi przyczynami są zaburzenia przepływu krwi oraz limfy. Objawami towarzyszącymi opuchliźnie są między innymi żylaki, skurcze nóg oraz powszechne uczucie ciężkości nóg. Aby skutecznie wyleczyć tę dolegliwość, należy umówić się na wizytę do specjalisty. Warto jednak pomóc sobie od razu, w sposób doraźny, by złagodzić dolegliwości. Dobrze jest zastosować zatem odpowiednie maści i żele na obrzęki nóg, które zawierają między innymi ekstrakt z kasztanowca i arniki. Chcąc zakupić sprawdzone preparaty, warto zdecydować się na złożenie zamówienia w aptece WAWA.

Polecane artykuły