Odtruwanie alkoholowe łagodzi skutki nagłego odstawienia alkoholu. Jeżeli wiele lat nadużywasz spożywania alkoholu – ciągi alkoholowe wpisane są na stałe w Twoje życie. Co w przypadku gdy chciałbyś podjąć próbę leczenia alkoholizmu? Masz już dość ciągłego picia alkoholu bo zaczynasz odczuwać jego wpływ nie tylko w sferze fizycznej, lecz także psychicznej. Jak zniwelować uciążliwe skutki Zespołu Abstynencyjnego, który na pewno Cię spotka, jeżeli nagle odstawisz trunki wysokoprocentowe?

A może nie nadużywasz regularnie alkoholu, ale zdarza Ci się wypić za dużo podczas spotkań rodzinnych lub też weekendowych imprez? Natomiast na drugi dzień nie możesz wytrzymać z powodu silnego zatrucia alkoholowego, a czeka na Ciebie dużo obowiązków i nie chcesz ich zaniedbać i być bezproduktywny?

Nieważne czy dotyczy Cię sytuacja pierwsza, czy druga. W obu z nich najlepszym sposobem będzie zgłoszenie się na odtruwanie alkoholowe. W przypadku długotrwałego picia alkoholu – odtrucie jest warunkiem wręcz koniecznym przed podjęciem właściwej terapii alkoholowej np. w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień.

Co to jest kac i jak powstaje?

Kac to inaczej zatrucie alkoholowe, występujące zazwyczaj na drugi dzień po silnym upojeniu alkoholowym np. podczas imprezy, spotkania rodzinnego itp. Kac to nic innego jak złe samopoczucie, objawiające się nudnościami, wymiotami, silnym bólem głowy, ogólnym rozdrażnieniem, a także drżeniem mięśni. Etanol, który jest zawarty w trunkach wysokoprocentowych całkowicie odpowiada za stan tzw. upojenia alkoholowego na drugi dzień. Dokuczliwe objawy kaca można łagodzić domowymi sposobami, wśród których najlepszym jest picie dużej ilości wody, gdyż alkohol w naszym organizmie powoduje jej utratę. Istnieje jeszcze wiele innych sposobów na kaca, które niestety jednak działają mało skutecznie. Najlepsze w tym momencie jest odtruwanie alkoholowe, które pomoże w moment pozbyć się zatrucia alkoholowego i natychmiast wrócić do formy.

Czym jest odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe ma na celu całkowite wyeliminowanie z krwioobiegu resztek alkoholu i szkodliwych pozostałości spowodowanych jego przedawkowaniem. Pozwala w szybki sposób doprowadzić do równowagi gospodarkę wodno-elektrolitową organizmu oraz w sposób natychmiastowy poprawić samopoczucie Pacjenta zgłaszającego się na odtrucie.

W jaki sposób przeprowadzane jest odtruwanie alkoholowe?

Odtrucie przeprowadzane jest za pomocą kroplówek, dzięki której można szybko nawodnić organizm osoby, która przedawkowała alkohol lub jest uzależniona. Dostarczone są mu niezbędne płyny oraz elektrolity i witaminy (przede wszystkim z grupy B oraz witamina C). Czas procedury jest kwestią bardzo indywidualną. Wszystko zależy od wyjściowego stanu pacjenta, a także tego jaki alkohol spożywał. Zawsze przed wykonaniem procedury lekarz lub też ratownik przeprowadza z Pacjentem niezbędny wywiad medyczny w celu ustalenia jego stanu zdrowia oraz dobrania odpowiedniej ilości substancji w podawanej kroplówce.

Jaki jest skład kroplówek?

Głównym składnikiem kroplówki jest zawsze roztwór soli fizjologicznej, który zawiera glukozę, a także niezbędną mieszankę elektrolitów i magnez.

Oprócz tego w kroplówce znajdują się:

  • witaminy z grupy B oraz witamina C,
  • koenzym Q10,
  • ornityna.

Jeżeli stan Pacjenta tego wymaga podaje mu się także leki uspokajające i nasenne – wszystko po to aby złagodzić Zespół Abstynencyjny oraz zapewnić osobie odtruwanej maksymalny komfort podczas wykonywania procedury odtrucia. Bardzo istotne jest aby przed wykonaniem procedury odtrucia sprawdzić miejsce do którego się zgłaszamy. Obecnie na rynku istnieje wiele placówek i firm, które oferują odtruwanie alkoholowe. Wiele z nich nie jest fachowcami w tej dziedzinie, nie są wykwalifikowanymi ratownikami, a zdarza się, że mieszanki, które podają w kroplówkach są bardzo podejrzane co w konsekwencji może spowodować uszczerbek na zdrowiu Pacjenta.

Odtruwanie alkoholowe – postaw na wykwalifikowanych specjalistów i bezpieczeństwo procedury

Wybierając naszą placówkę oferującą odtrucie https://odtruwanieszczecin.pl/ możecie być Państwo pewni, że procedura zostanie wykonana z zachowaniem bezpieczeństwa i sterylności. Oferujemy także dojazd do domu Pacjenta. Dzięki czemu możecie Państwo zdecydować się na odtrucie organizmu z alkoholu nie wychodząc z domu. Dla osób, które jednorazowo przedawkowały alkohol jest to bardzo wygodna opcja. Natomiast dla tych, którzy są uzależnieni dom jest często jedynym komfortowym miejscem, alby podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą kompleksowego leczenia alkoholizmu. Odtrucie jest wtedy pierwszym krokiem w całościowej terapii alkoholowej. Dodatkową zaleta wykonania go w domu jest możliwość obecności w tym trudnym dla nas okresie rodziny lub też najbliższych znajomych. Jest to bardzo istotne, ponieważ osoby długo nadużywające trunki wysokoprocentowe mogą różnie reagować w późniejszych godzinach i warto aby ktoś był cały czas przy nich i nadzorował ich samopoczucie. Dojazd do domu Pacjenta zapewniamy z zapewnieniem całkowitej dyskrecji, nie muszą się Państwo obawiać, że wścibski sąsiad zorientuje się, że jesteście Państwo poddawani odtruciu. Bezpieczeństwo, dyskrecja i wysoka skuteczność to nasze nadrzędne zasady, których zawsze przestrzegamy. Dysponujemy tylko wykwalifikowaną kadrą, z nami leczenie alkoholizmu staje się prostsze.

Kto może się zgłosić na odtruwanie alkoholowe?

Na odtrucie może się zgłosić każda zainteresowana osoba, która przedawkowała z alkoholem na imprezie zeszłej nocy i chce szybko dojść do siebie, a domowe sposoby na kaca ją zawodzą. Lecz może się również zgłosić osoba uzależniona, która spożywa alkohol regularnie wiele lat, ale chciałaby w końcu zakończyć ciąg alkoholowy i rozpocząć terapię alkoholową. Odtrucie skuteczne jest w obu tych przypadkach. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonywania procedury w domu jest majaczenie alkoholika. Wtedy wiemy, że taka osoba potrzebuje hospitalizacji i niemożliwe jest odtrucie w zaciszu domowym.

Czy odtruwanie alkoholowe jest jedną z form leczenia alkoholizmu?

Odtrucie nie jest metodą leczenia alkoholizmu. Natomiast jest to jeden z poważniejszych kroków przed rozpoczęciem terapii uzależnień. Odtruwanie pozwala zniwelować w znaczny sposób nieprzyjemne objawy Zespołu Abstynencyjnego, który niemal zawsze pojawia się gdy alkoholik, nadużywający długotrwale alkoholu nagle odstawi picie alkoholu. Jego organizm przyzwyczajony do codziennych dawek alkoholu, nagle zostaje od niego odcięty. Powoduje to wtedy szereg nieprzyjemnych objawów jak: silne bóle głowy, nudności, zawroty, drżenie mięśni i inne, które mogą trwać wiele godzin i doprowadzić organizm do wycieńczenia. Po procedurze odtrucia osoba uzależniona powinna rozpocząć terapię właściwą. Mowa tutaj np. o zgłoszeniu się do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień na terapię grupową lub też indywidualną. Jeżeli alkoholik preferuje inne formy terapii można też skorzystać ze spotkań w grupie Anonimowych Alkoholików. Tylko kompleksowe działania mogą zagwarantować w późniejszym czasie życie w całkowitej trzeźwości.

Polecane artykuły