Świat Richarda Pringlea wywrócił się do góry nogami, kiedy musiał pożegnać się ze swoim ukochanym synkiem. Chłopiec zmarł nagle, w wyniku wylewu i miał jedynie 3lata. Jego bliscy nie byli na to gotowi, mimo, że malec dzielnie walczył z chorobą.

Ojciec chłopca stworzył specjalną listę rzeczy, które zrozumiał po śmierci dziecka. Mężczyzna opublikował ją internautom, aby podzielić się swoimi przemyśleniami z innymi.

Richard Pringle

 

Jeśli jesteś rodzicem, koniecznie musisz to przeczytać! Tekst skłania do refleksji nad tym, co w życiu liczy się najbardziej. Może warto po niego sięgnąć, gdy mamy wszystkiego dość i kiedy bliscy dają nam popalić?

 

Oto ona:

1. Całuj i przytulaj swoje dziecko najczęściej jak tylko możesz.

2. Pamiętaj, że zawsze jest czas na to, żeby pobyć razem. Nawet jeśli jesteś bardzo zapracowany, choć na chwilę skoncentruj się na dziecku. Nic nie jest ważniejsze od wspólnie spędzonych chwil, które mijają nieubłaganie.

3. Zatrzymuj ważne chwile i momenty na fotografiach i nagraniach. Życie jest nieprzewidywalne. Kiedyś może zdarzyć się, że pozostanie Ci jedynie to.

Richard Pringle

4. Zamiast pieniędzy i rzeczy materialnych, podaruj dziecku to, co najcenniejsze – swój czas. Najważniejsze są wspólne chwile. Bawcie się, spacerujcie, budujcie bazy, skaczcie po kałużach. Takie momenty mocno zbliżają i zostają w pamięciach na zawsze.

5. Muzyka pisze historię życia. Śpiewajcie wspólnie jak najwięcej. Tańczcie i śmiejcie się.

6. Celebrujcie każdą chwilę, nawet tą zwykłą i codzienną. Cieszcie się z drobnych rzeczy. Wieczorne rytuały, leniwe niedzielne poranki, wspólne posiłki i wycieczki, to chwile, które nie mogą tak po prostu umknąć niezauważone.

7. Pamiętaj o pocałunku na dobranoc tych, których kochasz. Nigdy nie wiesz, czy to nie będzie ten ostatni raz.

8. Niech codzienne czynności staną się radosne. Żartujcie, śmiejcie się przy każdej nadarzającej się okazji. Cieszcie się z bycia razem!

przytulanie dziecka

9. Notuj wszystko, co uwielbia Twoje dziecko. Zapisuj ważne wydarzenia i jego osiągnięcia oraz zmagania. Kiedyś nic nie umknie Twojej pamięci, a dzięki zapiskom przywołasz wszystkie wspomnienia.

10. Pamiętaj, jeśli masz blisko siebie swoje dziecko, możesz je przytulić, pobawić się z nim, iść do kina, zaprowadzić do szkoły i patrzeć jak dorasta… masz ogromne szczęście. Ciesz się więc tą chwilą i wykorzystaj ją jak najlepiej! Bo życie potrafi być nieubłagane i w jednej chwili może odebrać nam wszystko.

Jeżeli zgadzasz się z przemyśleniami ojca chłopca udostępnij i podziel się tą informacją z innymi.Źródło: facebook.com/richard.pringle.9

Polecane artykuły