Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat, że na powierzchni skorupek jaj pod nazwą „zdrovo Rodzinkovo” znaleziono pałeczki Salmonella Enteritidis

Dystrybutor zdążył już wycofać produkt z około 20 sklepów sieci Biedronka!

GIS ostrzegł na swojej stronie o zaistniałej sytuacji.

Mowa tu o produkcie jajek firmy „zdrovo Rodzinkovo” w którym znajduje się 30 sztuk jajek w klasie wagowej M o jakości A, oznakowane kodem na skorupce: 3PL30051328K3.

Główny Inspektorat Sanitarny zawiadomił o tym fakcie lekarza weterynarii, który w trybie natychmiastowym przekazał informacje Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Grodzisku Wielkopolskim, który nadzoruje kury nioski na fermie.

Producent odpowiadający za skażony produkt tj. Ferma Woźniak Sp. z o.o. wycofał dobrowolnie produkt z obrotu. Właściciel Biedronki Jeronimo Polska S.A., ogłosił również wycofanie ze sklepów tej właśnie partii jaj.

Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega, przed tym, aby nie kupować oraz spożywać zarażonych jaj o numerach partii 3PL30051328K3. Gis zwraca również uwagę, że bakterie pałeczek Salmonella Enteritidis znalezione na powierzchni skorupek mogły zostać przeniesione na inne powierzchnie.

Źródło: GIS