Każdy z nas doświadczył na pewno nie jeden raz bólu nóg. Może on być spowodowany zmęczeniem, pracą w jednej pozycji lub wzmożonym wysiłkiem.

Bardzo często ból powoduje także wada postawy naszego ciała. Często pojawia się nagle i jest bardzo silny, zdarza się, że może trwać nawet przez długi czas. Jeżeli cierpisz na częste bóle kończyn dolnych, koniecznie zapoznaj się z tymi prostymi ćwiczeniami, które zadziałają zadziwiająco szybko. Wykonywanie ich regularnie przynosi ulgę w zaledwie kilka chwil.

Unoszenie pięt

To ćwiczenie świetnie wzmocni twoje mięśnie łydek, stawy oraz kostki.
Wystarczy stanąć łącząc stopy i unosić ciało na palcach stóp. Postaraj się wytrzymać w tej pozycji przez około 30 sekund. Wróć do pozycji pierwotnej.

Rozciąganie stopy

W pozycji wyprostowanej wysuń jedną nogę do tyłu. Górną część stopy oprzyj na podłodze. Wytrzymaj tak przez 5 sekund. Zmień stopę. Wykonaj 10 powtórzeń.

Rozciąganie łydki

Stań na wprost ściany i oprzyj o nią ręce. Następnie wysuń jedną nogę do tyłu. Spróbuj położyć piętę na podłodze, tak, aby rozciągnąć mięsień łydki. Tą samą czynność wykonaj z drugą nogą. Wykonaj te ćwiczenia po 10 razy.

Piłeczka

piłeczka

Do tego ćwiczenia wykorzystaj piłeczkę przeznaczoną do masażu lub piłkę tenisową. Włóż ją pod stopę a następnie wykonuj ruchy rolowania w kierunku od palców do pięty. Masuj w ten sposób stopy przez około minutę.Ćwiczenie z taśmą

ćwiczenia z taśmą

Przyjmij pozycję w siadzie prostym na podłodze. Nałóż na stopę taśmę i podnoś ją do góry, tak, aby naciągać taśmę. Staraj się wytrzymać w tej pozycji 30 sekund. Zmień stopę. Wykonaj 5 powtórzeń na każdą nogę.

Pozycja na spuchnięte stopy

spuchnięte stopy

Jeżeli zmagasz się z częstym zmęczeniem i opuchnięciem stóp powinieneś kłaść je wyżej, tak, aby znajdowały się w pozycji ponad sercem. Pozycja taka sprawi, że nadmiar krwi po prostu z nich spłynie, a ty poczujesz ulgę.

Pamiętaj, że tylko wykonując regularne ćwiczenia zauważysz efekty i szybko przywrócisz swoim kończynom upragnioną lekkość!Nigdy nie gotuj kaszy i ryżu w woreczkach!

nie gotuj ryżu
Badania dowodzą, że ryż i kasza, które przeznaczone są do gotowania w woreczkach plastikowych stanowią poważne zagrożenie dla ...
Czytaj Dalej

Zespół mięśnia gruszkowatego myli się z atakiem rwy kulszowej

zespół mięśnia gruszkowatego
Zespół mięśnia gruszkowatego dotyka coraz więcej osób. Jest to niezwykle uciążliwy ból pośladka, który promieniuje aż do dolnej ...
Czytaj Dalej

Ta starożytna nalewka to lekarstwo na bóle stawów i inne schorzenia!

Ta starożytna nalewka to lekarstwo na bóle stawów i inne schorzenia!
Nie każdy z nas docenia ogromną moc imbiru. Nie dość, że pomoże nam pozbyć się przeziębienia, to w ...
Czytaj Dalej

Wafle ryżowe mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia

Wafle ryżowe mogą być niebezpieczne dla  naszego zdrowia
Wafle ryżowe są bardzo popularne w stosowanych dietach odchudzających. Są dostępne dla wszystkich, są produktem bezglutenowym, mają niewiele ...
Czytaj Dalej