Otyłość uznawana jest za jedną z chorób, która najbardziej dotyka współczesne społeczeństwo. Jest wyjątkowo niebezpieczna, a panujące obecnie warunki mogą sprzyjać jej powstawaniu. Siedzący tryb życia, gotowe posiłki i restauracje typu fast food na wyciągnięcie ręki sprawiają, że z otyłością coraz ciężej walczyć. Dlaczego warto pozbyć się otyłości i jak można z nią walczyć? Poniżej odpowiedzi na te pytania.

Jakie choroby powoduje otyłość?

Otyłość jest chorobą przewlekłą, ale może ona prowadzić także do innych, jeszcze poważniejszych schorzeń. Za otyłość uznaje się stan, kiedy BMI przekracza 30, a w przypadkach, kiedy przekracza 40, można mówić o otyłości olbrzymiej, która jest wyjątkowo niebezpieczna i trudna do wyleczenia.

Jak już wspomniano, otyłość może powodować inne choroby, do których należą:

Otyłość może powodować inne, liczne zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu. Niektóre nawet jeszcze do końca nie zostały zbadane. Warto zatem zadbać o siebie i zawalczyć z otyłością.

Inne skutki otyłości

Oczywiście największe negatywne skutki otyłości są związane bezpośrednio ze stanem zdrowia organizmu. Nie można jednak zapomnieć, że otyłość ma duży wpływ na jakość życia chorego, jego wygląd i samopoczucie.

Po pierwsze otyłość może sprawiać, że osoba będzie wyglądać nieatrakcyjnie według samej siebie. To z kolei prowadzi do spadku samooceny. Może to powodować izolację od innych oraz niechęć do nawiązywania relacji międzyludzkich.

W krytycznych przypadkach otyłość może być powodem depresji oraz innych zaburzeń psychicznych. Nawet jeśli skutki nie będą tak dramatyczne, otyłość po prostu zmniejsza komfort życia chorego, ogranicza możliwość wykonywania ćwiczeń i nie pozwala na kupienie niektórych rodzajów garderoby. To kolejny powód, aby pozbyć się otyłości.

Przyczyny otyłości

Przyczyn otyłości jest bardzo wiele i mogą mieć one zróżnicowane podłoże. Może być to powodem tego, że walka z nią jest ta trudna i czasami nie przynosi dużych efektów. Przyczyny otyłości mogą wiązać się ze stresem, zmianami hormonalnymi, uwarunkowaniami genetycznymi, niewłaściwym odżywianiem i brakiem aktywności fizycznej. Bez względu na podwody otyłości są metody, które pomagają z nią walczyć, a jednocześnie mają korzystny wpływ na zdrowie. Warto zapoznać się z nimi i je przetestować. Może okazać się, że wdrożenie ich pozwoli poprawić samopoczucie i zwalczyć otyłość.

Zbilansowana dieta

Pierwszym krokiem do walki z otyłością powinna być zbilansowana dieta. W miarę możliwości należy z niej wyeliminować słodycze, żywność wysoko przetworzoną, z konserwantami i ulepszaczami smakowymi. Ponadto lepiej postawić na samodzielnie wykonywane posiłki. Kolejnym Krokiem powinno być wzbogacenie diety w różne składniki.

Najwięcej w niej powinno znaleźć się owoców i warzyw. Pełnowartościowe białko i tłuszcze nienasycone także pomogą w walce z otyłością. W przypadku węglowodanów powinny być one zrobione z pełnego ziarna. Dietę powinna uzupełniać woda i herbaty ziołowe. Lepiej zrezygnować z kawy, zwłaszcza te słodzonej i z mlekiem.

Aktywność fizyczna

Kolejnym punktem na liście walki z otyłością jest oczywiście aktywność fizyczna. Początkowe ćwiczenia warto skonsultować z lekarzem i trenerem personalnym. Może to być ogromne wyzwanie zwłaszcza dla osób, które mają wysoki poziom otyłości. Wówczas lepiej zaczynać od spacerów i łagodnych ćwiczeń, stopniowo zwiększając aktywność.

Suplementy diety

Pomocą w walce z otyłością mogą okazać się naturalne substancje jak piperyna. Pomagają one redukować tkankę tłuszczową oraz poprawiają wydolność organizmu podczas ćwiczeń. Substancję tę najlepiej przyjmować w postaci sprawdzonych suplementów diety jak Piperinox. Zawiera on nie tylko piperynę, ale także inne substancje wspomagające odchodzenia. Więcej informacji na temat tego preparatu można znaleźć na stronie internetowej https://naturalnemetody.pl/piperinox-piperyna-opinie/.

Oczywiście piperyna nie jest jedyną substancją dającą wsparcie odchudzającym się. Dużą popularnością cieszą się również składniki takie jak berberyna, błonnik, czy afrykańskie mango. Warto przeczytać o każdym z tych składników.

Polecane artykuły