Każdy z nas chce wyglądać pięknie. Mamy dostępny szeroki wachlarz kosmetyków, które pomagają nieco w podkreśleniu urody. Najpiękniejsza skóra to jednak ta zadbana. A zdrowa będzie jedynie przy utrzymaniu dobrej diety i stosowaniu pielęgnacji. Jakie środki są najskuteczniejsze? 

Z półek sklepowych w drogeriach, perfumeriach i aptekach zerkają na nas produkty pielęgnacyjne. To sera, kremy, balsamy, mleczka, toniki i wiele innych specyfików. Mogłoby się wydawać, że wybór tego najlepszego nie będzie trudny. Wtedy pojawiają się konkretne specyfikacje i właściwości: krem przeciwzmarszczkowy, nawilżający, odprężający – który wybrać?

Woda to życie 

Podstawą pielęgnacji każdej cery jest zapewnienie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia. Możemy robić to od wewnątrz np. pijąc przynajmniej 1,5 litra wody dziennie. Warto jednak tę czynność wspierać zabiegami skierowanymi stricte na skórę. Stosujmy więc peelingi, które pomogą nam w pozbyciu się martwego naskórka, ale też pamiętajmy o nakładaniu kremów lub serum na twarz. Bardzo ważne jest to, aby silnie ją nawilżały, zapewniając właściwe nawodnienie. 

Cera, która jest sucha staje się matowa, zmęczona, szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Czasami może przyprawiać nas o poczucie dyskomfortu. Istnieje błędne przekonanie, że skórę tłustą należy pielęgnować kosmetykami wysuszającymi. To poważny błąd, który może doprowadzić do pogorszenia jej stanu. Ta cera również potrzebuje ogromu nawilżenia! 

Jeden krem… dla wszystkich? 

Czy istnieje krem dobry dla każdej cery? Istnieje! To preparat, który przedostaje się w głąb skóry i odżywia ją od wewnątrz. Takim produktem będzie krem zawierający rybi kolagen https://kolagen.pro/. Jest on lepszy od tego np. bydlęcego, ponieważ jego struktura jest drobniejsza. Dzięki temu może przenikać przez kolejne warstwy skóry, aby intensywnie ją odżywić i pobudzić procesy regeneracyjne i odbudowujące. Niezależnie od tego, jaki masz typ cery, warto sięgnąć po ten preparat, bo może on unormować wydzielanie sebum przez Twoją skórę. 

Kolagen odpowiedzialny jest za produkcję m.in. kwasu hialuronowego, który wpływa na jędrność i elastyczność skóry. Gdy jest go w naszym organizmie dużo, nie musimy martwić się o zmarszczki. Z wiekiem jednak zaczyna go ubywać, co skutkuje pojawieniem się pierwszych oznak starzenia, które z czasem się pogłębiają. 

Kompleksowe działanie 

Krem działa powierzchniowo. O skórę jednak możesz dbać również od wewnątrz, nie tylko wypijając określoną ilość wody. Możesz też suplementować rybi kolagen doustnie. Polecamy w tym celu suplementy diety w saszetkach. Z proszku samodzielnie przygotujesz zawiesinę, która spożywana codziennie przyniesie oczekiwane rezultaty. Z czasem zauważysz, że Twoja skóra staje się bardziej jędrna i lepiej odżywiona. Przyjmowany kolagen pozytywnie wpłynie również na pozostałą część Twojego ciała. Zadba o kondycję stawów i chrząstek, a także na Twoje narządy wewnętrzne, skórę i paznokcie. 

Polecane artykuły