Wizyta u seksuologa wzbudza u dużej części osób strach i poczucie niepewności. Nic dziwnego, problemy i zaburzenia dotyczące sfery naszej seksualności są dla większości wstydliwe i wolimy nie rozmawiać o nich głośno. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy dlaczego warto skorzystać z internetowej terapii u seksuologa i czy rzeczywiście jest się czego obawiać.

Kim jest seksuolog?

Na samym początku warto wiedzieć, że poniekąd istnieją dwa rodzaje seksuologów: lekarz i psycholog. Lekarz seksuolog ukończył studia medyczne ze specjalizacją psychiatryczną, ginekologiczną lub urologiczną, dlatego wiedza o ludzkim ciele, a zwłaszcza narządów płciowych, nie jest mu obca. Seksuologiem może być także psycholog ze specjalizacją Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, a zajmuje się on badaniem zaburzeń o podłożu psychologicznym. Obu specjalistów różni fakt, że tylko pierwszy z nich może badać pacjentów, zlecać i interpretować badania specjalistyczne oraz zapisywać leki. Właśnie to rozróżnienie pomoże wybrać odpowiedniego specjalistę podczas umawiania się na wizytę.

Kiedy warto umówić się na wizytę u seksuologa?

W przypadku jakichkolwiek problemów związanych z życiem seksualnym warto rozważyć wizytę u specjalisty. Zaburzenia w tym aspekcie mogą mieć wiele różnych przyczyn, dlatego konsultacja ich z seksuologiem jest często konieczna, by wykluczyć problemy zdrowotne i skupić się na rozwiązaniu głównego problemu. Do specjalisty mogą umówić się osoby mające trudności z osiągnięciem satysfakcjonującego życia seksualnego, ale także te, które potrzebują wsparcia przed swoim pierwszym razem. Seksuolog zajmuje się także problemami z płcią czy też tożsamością seksualną. Wszelkie odchylenia od normy jak np. brak orgazmu, choroby narządów płciowych, zaburzeń popędu seksualnego są również przedmiotem badań seksuologa.

Jak wygląda wizyta?

Pierwsza wizyta u seksuologa z pewnością wymaga odwagi i przełamania barier własnego lęku. To również sprawdzian zaufania dla specjalisty, który przeprowadzać będzie z pacjentem szczegółowy wywiad. I właśnie na tym polega w większej mierze pierwsze spotkanie z seksuologiem – na zebraniu informacji o stanie zdrowia fizycznego, psychicznego czy przyjmowanych lekach. Jeśli wizyta przebiega u lekarza seksuologa może on zaproponować badanie, z kolei spotkanie u psychologa seksuologa w dalszych etapach pozwoli na analizę wpływu psychiki na występujący problem.

Konsultacja seksuologiczna online

Bezpośrednia wizyta u specjalisty dla wielu osób jest przeszkodą nie do przejścia, dlatego konsultacja online jest zalecanym sposobem terapii. Z internetowych spotkań z seksuologiem płynie również wiele innych korzyści. Jakich?

Korzyści z konsultacji online

Jednym z powodów, dlaczego warto skorzystać z konsultacji przez Internet jest fakt, że wizytę można odbyć w domu lub z dowolnego miejsca, w którym czujemy się komfortowo. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać, dlatego jeśli szkoda Ci czasu lub w Twoim mieście nie ma seksuologa – porady online są najlepszą opcją. Dodatkową korzyścią jest również możliwość zachowania anonimowości.

Jak umówić się na wizytę?

W dobie dzisiejszej technologii umówienie się na sesję online z seksuologiem nie powinno stanowić żadnego problemu. Wystarczy mieć połączenie z siecią i wyszukać specjalistę jak np. seksuolog online w serwisie z videoterapią online Avigon – https://avigon.pl/specjalizacja/seksuolog. Konsultacje w Avigon.pl są w pełni bezpieczne, dzięki szyfrowanemu łączu wideo, a rezerwacja odbywa się w kilku prostych krokach poprzez adres e-mail.

Podsumowując, czy warto skorzystać z usług seksuologa przy Internet? Jakość życia emocjonalnego i seksualnego jest bardzo ważna, dlatego jakakolwiek forma porad u specjalisty jest pożądana. Jeśli odczuwasz lęk, bezradność lub po prostu strach przed otwarciem się – spróbuj kontaktu z seksuologiem online, bo i w tym wypadku możliwe jest nawiązanie relacji opartej na zaufaniu i zrozumieniu. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do tego, że warto zawalczyć o ten aspekt swojego życia i wcale nie jest do tego potrzebny bezpośredni kontakt ze specjalistą.

Więcej z kategorii: Czas dojrzewania