Piwo to najlepszy dodatek do wielu posiłków i jest popularne na całym świecie. Najwięcej piwa spożywa się w Europie. W ostatnich latach dokonała się piwna rewolucja, dzięki której stworzono wiele nowych rodzajów tego złocistego napoju.

Według najnowszych badań wynika, że piwo ma w sobie dużo wartości odżywczych dlatego też wygrywa znacznie z winem. W piwie, tak samo jak i w winie, znajdują się antyoksydanty. Nie jest to jedyny powód, dla którego warto pić piwo. W dzisiejszym artykule przygotowaliśmy dla Was listę powodów, dla których warto pić piwo.

Dlaczego warto wybrać piwo, a nie wino?

Bazowym składnikiem, z którego warzy się piwo jest słód. Smak tego złotego napoju wzbogaca się za pomocą chmielu, który jest bardzo wartościowy dla naszego organizmu. Chmiel zawiera wiele flawonoidów. Są to związki chemiczne, które należą do najskuteczniejszych antyoksydantów. Piwo dostarcza do naszego organizmu wiele składników odżywczych, które zapewnią nam poprawne funkcjonowanie układu przemiany materii. Spożywanie więc piwa w umiarkowanych ilościach pomoże nam podtrzymać pełnię zdrowia.

Najważniejsze powody, dla których warto pić piwo:

  1. Piwo jest moczopędne co jest wielką zaletą, jeśli zależy nam na poprawnej pracy nerek. Badania naukowców wykazały, że picie nawet niedużych ilości piwa zmniejsza ryzyko pojawienia się kamieni nerkowych aż o 35%.
  2. W piwie znajduje się krzem – dzięki niemu będziesz miał mocne i zdrowe kości
  3. Wiele badań przeprowadzonych przez naukowców potwierdza, że zawarte w piwie naturalne związki chemiczne są w stanie obniżyć poziom LDL, czyli tzw. złego cholesterolu.
  4. Piwo zawiera dużą porcję witamin z grupy B. Statystyki wykazują, że osoby regularnie pijące piwo uzupełniają zapotrzebowanie na te składniki o 25% skuteczniej niż miłośnicy win. Co więcej, w piwie znajduje się dużo wartościowej witaminy B12.
  5. Za sprawą laktoflawiny oraz kwasu nikotynowemu pozbędziesz się problemów z zasypianiem. To właśnie w piwie znajdziesz te dwa składniki, które zapewnią ci głęboki sen i naturalną dawkę energii rano.
  6. Wszyscy eksperci są niemal zgodni w sprawie dobroczynnego wpływu piwa na nasze serce. Statystyki wskazują na to, że osobom, które doceniają ten napój, mniej zagraża zawał serca o 30-40%.
  7. Piwo zawiera też wiele naturalnych związków chemicznych, które zapobiegają nadmiernemu krzepnięciu się krwi. Więc uchronimy się przed zakrzepom.
  8. Piwo dobrze oddziałuje na naszą pamięć! Już wielokrotnie dostrzegano pewną dziwną zależność. Otóż osoby spożywające regularnie piwo rzadziej cierpią na chorobę Alzheimera. To samo tyczy się do demencji starczej.
  9. Piwo jest też idealnym środkiem na stres. Badania wskazują na to, że regularne spożywanie niedużych dawek piwa skutecznie eliminuje długotrwały stres.
  10. Piwo zadziała też dobroczynne na naszą skórę. Witaminy, które są w piwie regenerują tą część naszego ciała. Wpływają też na odpowiednią pigmentację naszej skóry.

Piwo na kamienie

Popularność piwa na całym świecie

W dzisiejszych czasach oferta piw na naszym rynku jest stosunkowo urozmaicona. Warto nadmienić też, że piwo niepasteryzowane ma dodatkową zaletę zdrowotną. Otóż wszystkich wymienionych w liście top 10 właściwości, znajdują się w nich probiotyki.

Piwo jest więc popularne na całym świecie tuż obok wody, herbaty i kawy należy do najczęściej spożywanych napojów. Jeżeli napijemy się piwa z umiarem i z głową, będziemy mogli poprawić swój stan zdrowia.

Polecane artykuły