Najczęściej z rehabilitacji korzystają osoby po wypadkach, osoby starsze oraz osoby po wylewach i zawałach. Wszystkie te osoby mają na celu powrót do sprawności fizycznej poprzez wzmocnienie mięśni i naukę synchronizacji ruchów. W większości przypadków wymagana jest rehabilitacja z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

Dlaczego profesjonalna rehabilitacja nóg jest ważna?

Nie należy zaniedbywać ćwiczeń rehabilitacyjnych nawet po zakończeniu profesjonalnej rehabilitacji, gdyż regularne treningi pomagają szybciej odzyskać sprawność oraz utrzymać wypracowane efekty. Bez pomocy specjalistów można bardzo łatwo zrobić sobie krzywdę i przez to wydłużyć cały proces powrotu do zdrowia.

Częstym przedmiotem rehabilitacji są kończyny dolne, których rehabilitacja umożliwia pionizację ciała oraz reedukację chodu. Poruszanie się jest kluczowe dla funkcjonowania człowieka i często determinuje samodzielność i niezależność pacjenta. Dlatego szpitale i centra rehabilitacji dysponują różnorodnym sprzętem do rehabilitacji kończyn dolnych, w tym także urządzeniami do rehabilitacji kolan.

Jaki sprzęt do rehabilitacji kończyn dolnych wybrać?

Sprzęt do rehabilitacji na pierwszy rzut oka niewiele różni się od typowe sprzętu fitness, jednak to wrażenie jest mylne. Urządzenia do rehabilitacji są wyposażone w szereg udogodnień zarówno dla ćwiczącego na nim pacjenta, jak i dla rehabilitanta.

Z perspektywy pacjenta liczą się przede wszystkim możliwości dopasowania sprzętu do jego poziomu sprawności. Może to być np. dostosowanie prędkości i mechaniczne wspomaganie pracy mięśni. Z kolei dla rehabilitanta kluczowym udogodnieniem może się okazać możliwość zdalnego sterowania maszyną, a także obecność barierek i pasów zabezpieczających, dzięki którym praca rehabilitanta nie wymaga aż takiego wysiłku fizycznego.

Bieżnia rehabilitacyjna

SportsArt Fitness innowacyjny producent sprzętu do rehabilitacji

Na polskim rynku jest wielu producentów urządzeń rehabilitacyjnych, jednak to sprzęt do rehabilitacji SportsArt Fitness znacząco odznacza się innowacyjnością i jakością wykonania. Producent kieruje się przede wszystkim ekologicznym podejściem oraz maksymalnym dopasowaniu maszyn do potrzeb użytkownika.

Ekologiczna bieżnia rehabilitacyjna

Bieżnie rehabilitacyjne SportsArt Fitness skupiają się przede wszystkim na energooszczędności. Badania pokazują, że silniki pozwalają na zmniejszenie zużycia energii nawet o 34% względem konkurencyjnych bieżni. Ponadto, są to urządzenia bezawaryjne, których konstrukcja została objęta gwarancją nawet do 20 lat.

Rower rehabilitacyjny

Półleżący rower stacjonarny

Zastosowanie pozycji półleżącej podczas ćwiczeń na rowerze stacjonarnym znacząco odciąża kręgosłup pacjenta i pomaga skoncentrować się na rehabilitacji kończyn dolnych. Jest to szczególnym ułatwieniem dla osób z ograniczoną ruchomością w stawie kolanowym oraz w stawie biodrowym.

Kompleksowa rehabilitacja kończyn dolnych z Madonną iCare

Jednym z flagowych produktów SportsArt Fitness jest innowacyjne urządzenie do rehabilitacji Madonna iCare. Zaawansowana maszyna posiada wygodny podjazd dla wózków, rozbudowany system odciążający i stabilizujący pacjenta oraz wielofunkcyjną eliptykę. Dzięki temu pacjent posiada praktycznie wszystkie udogodnienia, aby samodzielnie wejść i zejść na urządzenie. W trakcie treningu rehabilitant może całkowicie skupić się na ustawieniach urządzenia i przekazywaniu instrukcji pacjentowi, zamiast z ogromnym wysiłkiem asekurować go podczas ćwiczeń. Maddonna iCare pozwala także na zdalne sterowanie, w tym także wyłączenie urządzenia.

Rehabilitacja kończyn dolnych wymaga solidnego sprzętu, który umożliwi pacjentom bezpieczne ćwiczenia. Sprzęt rehabilitacyjny powinien także możliwie dbać o zdrowie i komfort pracy fizjoterapeutów i rehabilitantów, gdyż bez ich umiejętności i wiedzy powrót do sprawności fizycznej byłby zdecydowanie utrudniony.

Więcej z kategorii: ćwiczenia dla zdrowia