Infekcje intymne mogą przydarzyć się każdej osobie. Bardzo często cierpią na nie kobiety (według niektórych statystyk nawet co druga kobieta ma problemy z infekcjami intymnymi).

 

Warto więc sprawdzić, z czego wynikają takie problemy i jak sobie z nimi radzić, szczególnie że obecnie wiele leków dostępnych jest bez recepty i można je zamówić przez internet.

Jakie są przyczyny infekcji intymnych?

Zgodnie z popularnym podziałem rodzajów kobiecych infekcji intymnych, wyróżnia się przede wszystkim infekcje układu moczowego oraz samej pochwy. Ich przyczyną może być natomiast zwykły stosunek seksualny (wówczas bakterie mogą się łatwo przenosić pomiędzy ciałami partnerów). Jedną z popularniejszych porad, jakie można znaleźć w związku ze sposobami na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia infekcji, jest oddanie moczu od razu po odbyciu stosunku. Niestety, nie jest to jedyna przyczyna występowania infekcji. Bardzo często wynikają one z korzystania z publicznych basenów lub siłowni. Najbardziej narażone na wystąpienie infekcji są te kobiety, które niedawno zakończyły kurację antybiotykami, stosują antykoncepcję w postaci tabletek lub na co dzień mają obniżoną odporność.

Prawidłowe leczenie kobiecych infekcji

Jeżeli chcesz uniknąć infekcji, pamiętaj, że ogromną rolę odgrywa przestrzeganie zasad higieny osobistej lub korzystanie ze odpowiednio dobranych środków do mycia okolic intymnych (w przeciwnym razie mogą zaburzać występującą w tym miejscu florę bakteryjną). Tym samym taki problem może pojawić się u każdej kobiety, niezależnie od tego, co robi na co dzień oraz ile ma lat. Warto więc wiedzieć, jak skutecznie leczyć infekcje. W tym przypadku prawidłowo dobrane leczenie w połączeniu z codzienną pielęgnacją są kluczowe dla osiągnięcia oczekiwanych efektów. Na początek powinnaś się zaopatrzyć w dobry środek do higieny intymnej. Preparaty, które charakteryzują się wysoką skutecznością, mają w składzie pałeczki kwasu mlekowego. Chociaż wiele środków na infekcje intymne można kupić bez recepty, w niektórych przypadkach skonsultowanie problemu ze specjalistą może się okazać konieczne. Unikniesz wówczas konieczności samodzielnego testowania różnych preparatów w celu znalezienia najlepszego. W przypadku poważnych problemów konieczne może się okazać stosowanie leków dostępnych wyłącznie na receptę. Tym samym wizyta u lekarza jest naprawdę ważna. Zapomnij więc o szukaniu porad w sieci lub postępowaniu według zaleceń znajomych, tylko jak najszybciej zgłoś się do specjalisty, który prawidłowo rozpozna infekcję i dobierze skuteczne leki.

Leki dostępne bez recepty

Jeżeli jednak nie możesz w danym momencie skorzystać z pomocy lekarza i chcesz samodzielnie spróbować dobrać infekcje intymne leki, skorzystaj ze sprawdzonej apteki internetowej, w której znajdziesz produkty cieszące się dobrymi opiniami wśród klientek. Miej na uwadze, że zdaniem wielu osób warto stosować leki na infekcje intymne w postaci tabletek, gdyż charakteryzują się one większą skutecznością. Na szczęście obecnie można znaleźć wiele leków, które ułatwią ci powrót do zdrowia. W niektórych przypadkach może się nawet okazać, że stosowanie preparatów nie jest konieczne. O tym jednak zawsze powinien zadecydować doświadczony lekarz. Wracając natomiast do leków bez recepty, często stosuje się tabletki, maści oraz żele i specjalne globulki. Zanim jednak użyjesz któregoś z preparatów, sprawdź informacje znajdujące się w ulotce dołączonej do leku.

Polecane artykuły