Wszelkie Święta, w tym również Wielkanocne, nie są sprzymierzeńcem osób na diecie. Wiążą się z biesiadowaniem przy stole i kuszącymi smakołykami. Nic dziwnego, że te zaledwie dwa dni świąt, budzi tyle obaw u osób, które starają się zrzucić nadprogramowe kilogramy, czy też tych, którzy starają się utrzymać szczupłą sylwetkę po stoczonej batalii o nią. Istnieją jednak proste patenty dzięki, którym świąteczne jedzenie, nie będzie skutkowało nowymi kilogramami. Zatem, jak nie przytyć w święta?

Rozsądek

Rozsądek przede wszystkim! Restrykcyjne trzymanie diety w święta, nie jest najlepszym pomysłem. Pokus jest zbyt wiele, poza tym może to być drażniące i odbić się na samopoczuciu psychicznym. Pamiętaj, że to zaledwie dwa dni, zatem nawet jeśli pozwolisz sobie na znaczne odstępstwa od diety w tak, krótkim czasie nie powinieneś, dużo przybrać na wadzę. Oczywiście należy, jak najszybciej powrócić do dobrych, wypracowanych nawyków. Jednocześnie w tych dniach, nie zapominaj o najważniejszych zasadach, takich jak regularne picie wody, mniejszych, a częstszych porcjach jedzenia i ruchu. Możesz też zastosować, kilka prostych tricków w kuchni, które sprawią, że wielkanocne dania, będą lżejsza.

Dieta na Wielkanoc

Aktywność

Aktywność! Jest niezbędna dla dobrego samopoczucie. Święta Wielkanocne, charakteryzują się długimi godzinami spędzonymi przy stole, co sprawia, że szybko zaczynamy czuć się ociężali. Absolutnym minimum powinien być spacer, każdego dnia świąt. Ciężkie treningi raczej w tych dniach odpuszczamy, ale krótki rozruch z rana, świetnie pobudzi pracę metabolizmu na cały dzień! To może, być wręcz klucz, do tego, by nie przytyć w święta.

Zamienniki

Zamienniki, które sprawią, że wielkanocne dania będą lżejsze. Cukier może zastąpić ksylitol lub erytrytol, a tłuste kremy do ciasta, duszone owoce. Majonez świetnie zastąpi jogurt naturalny, natomiast rybę, zamiast smażyć, w głębokim tłuszczu można upiec. Dzięki tym prostym patentom nie ucierpią zbytnio walory smakowe, a uczta będzie mniej kaloryczna i po prostu lżej strawna. Takie patenty, sprawiają, że dieta, a święta, nie muszą się wykluczać.

Tak naprawdę, nie ma sensu zastanawiać się „ile można przytyć w święta”, lepiej skupić na tym, by w ten czas zapewnić sobie dobre samopoczucie. Na pewno warto po świętach zmobilizować się do treningów cardio, które pozwolą szybko wrócić do przedświątecznej formy.

Więcej z kategorii: Dieta i zdrowe odżywianie