Wady i choroby wzroku dotyczą olbrzymiej części populacji. Prawdopodobieństwo, że również nas one obejmą jest bardzo duże i właśnie dlatego warto badać regularnie swój wzrok. W ten sposób zapobiegniemy najtrudniejszym powikłaniom, a także w przypadku wykrycia wad prostych do usunięcia, będziemy mogli zareagować odpowiednio wczesanie, chociażby korygując wzrok. Nowoczesna medycyna pozwala na działanie na znacznie wyższym poziomie i sprawienie, by odzyskiwać wzrok nawet w trudnych sytuacjach, które jeszcze kilka dekad temu skazywałyby nas na przynajmniej częściową ślepotę. Duży nacisk kładzie się również na komfort użytkowania wszelakich rozwiązań poprawiających nasz wzrok.

Kiedy szkła kontaktowe?

Najczęściej decyzja pomiędzy wyborem szkieł kontaktowych lub okularów jest kwestią naszych upodobań. Są jednak takie schorzenia, w których noszenie szkieł jest po prostu wygodniejsze, bardziej praktyczne i daje znacznie lepszy efekt leczenia. To chociażby astygmatyzm. Soczewki takie pokrywają całe nasze pole widzenia, dzięki czemu różnica w widzeniu jest dla nas o wiele lepsza, a nasz komfort życia znacznie wyższy dzięki nim.

Zalety i wady szkieł kontaktowych

Szkła kontaktowe jak każda metoda korekcji wzroku posiada pewne wady i zalety. Zazwyczaj zalet jest znacznie więcej niż wad w ich przypadku. Niewątpliwą korzyścią z ich noszenia jest brak okularów na nosie, co wielu ludziom zwyczajnie przeszkadza. Dyskomfort ten często wywołuje nawet ćmiący ból głowy i dlatego też wiele osób mimo szczerych chęci decyduje się na szkła kontaktowe. Również nie każdemu do twarzy okularach i to kolejna ich zaleta. Są praktycznie niewidoczne i dopiero wprawiona osoba zauważy, że posiadamy soczewki. Najważniejszą spośród zalet szkieł kontaktowych jest jednak znacznie lepsze pole widzenia, zupełnie niczym nieograniczone. W przypadku okularów takie ograniczenie występuje poprzez oprawki. To również dla wielu osób zbyt mało komfortowe. Wady szkieł to przede wszystkim wyższa cena i konieczność znaczni lepszego dbania o nawilżenie narządu wzroku.

Wybieraj solidne szkła

W przypadku szkieł kontaktowych niemałe znaczenie ma jakość zakupionego produktu. Niektóre firmy są w stanie wykonać nawet na nasze specjalne zamówienie odpowiednie dla nas szkła, które będą skrojone na miarę naszych potrzeb i dostosowane do konkretnej wady w każdym oku. Zależnie od wybranego materiału unikniemy również podrażnień naszych oczu. Najlepsze marki oferują doskonałą jakość materiałową, co sprawi, że prędko zapomnimy, że nosimy soczewki.

Więcej przeczytasz na: https://mojepierwszesoczewki.pl/

Więcej z kategorii: Choroby narządu wzroku i zmysłów