Rozmaryn – wydawać by się mogło, że to zwyczajne zioło, które powszechnie używa się do przyrządzania potraw i różnych posiłków ze względu na swój wyjątkowy, przyjemny zapach i smak.

Jednak badania potwierdzają, że może być o wiele bardziej użyteczne. To niewiarygodne, bo ma ono zastosowanie w leczeniu otępienia i choroby Alzheimera!

Rozmaryn na alzhaimera

Rozmaryn ma cudownie działanie w przypadku utraty pamięci i początku spowolnienia umysłowego związanego z chorobami. Mark Moss to naukowiec, który badał wpływ zapachu wydzielanego przez olejki eteryczne rozmarynu na nasz mózg. Okazało się, że występuje silne powiązanie między zapachem tego naturalnego zioła, a ulepszoną funkcją poznawczą, czyli zatrzymaniem utraty pamięci!

Rozmaryn olej

Podczas gdy osoby biorące udział w badaniu odczuwały woń rozmarynu, ich wyniki testów dotyczące przywoływania, wizualizacji oraz przypominania były o wiele lepsze od tych, które wykonywano bez odczuwania zapachu zioła. Badania prowadzono również na osobach, które chorują na Alzheimera i demencję. Wyniki wręcz szokowały. Bowiem wszyscy, którzy wzięli udział w badaniu wykazali ogromną poprawę w testach dotyczących funkcji poznawczych.

Jak wynika z badań, rozmaryn może być stosowany, jako naturalne lekarstwo na demencję i chorobę Alzheimera. Dlatego sięgaj często po to niesamowite zioło i ciesz się jego zdrowotnym działaniem zapachu oraz smaku!

Polecane artykuły