Obecna sytuacja związana z globalną pandemią koronawirusa, niestety przyczyniła się do tego, że spore grono pacjentów w obawie przed zakażeniem w szpitalu czy innej placówce medycznej, zrezygnowało z wcześniej umówionego terminu badania czy zabiegu. To niedobrze. Należy pamiętać, że nie wykonanie na czas niezbędnego badania diagnostycznego, np. tomografii komputerowej może mieć o wiele gorszy wpływ na nasze zdrowie niż potencjalne zakażenie koronawirusem.

Obecnie w placówkach medycznych, takich jak Tomma stosowane są najwyższe standardy sanitarne. Dobro każdego pacjenta poddającego się badaniu tomografii komputerowej jest najważniejsze,. Dlatego w placówkach robi się wszystko, aby każdej osobie poddającej się badaniu i każdemu pracownikowi zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Jeżeli jeszcze nie wiesz, dowiedz się czym jest tomografia komputerowa oraz jak przebiega to badanie w dobie obecnych obostrzeń. Sprawdź!

Czym jest tomografia komputerowa?

Tomografia komputerowa, przez lekarzy specjalistów nazywana często w skrócie badaniem TK, to procedura medyczna w trakcie której wykorzystywane jest promieniowanie rentgenowskie. Obawiać się go jednak nie należy, ponieważ w najnowocześniejszych i najbardziej innowacyjnych aparatach do tomografii komputerowej zastosowano technologię, która pozwala na zniwelowanie generowanego promieniowania do absolutnego minimum. Tomografia komputerowa to wszechstronne badanie które pozwala na przeanalizowanie wielu różnych struktur organizmu pod wieloma kątami.

Badanie najczęściej wykonuje się u pacjentów ze wskazaniem do urazowej i nowotworowej diagnostyki oraz w  przypadkach nagłego zagrożenia życia, na przykład po wypadkach. Samego badania nie należy się obawiać, ponieważ jest nieinwazyjne i bezbolesne. Aby poddać się tomografii komputerowej pacjent musi wjechać do wnętrza aparatury. W środku wokół pacjenta porusza się specjalna lampa, która skanuje ciało przy pomocy promieniowania rentgenowskiego.

Tomografia

Podczas  tomografii komputerowej wykonuje się najróżniejsze badania na różnych obszarach ciała. Do tych najczęstszych zaliczamy: angiografię kończyn dolnych i górnych, angiografię głowy, angiografię naczyń jamy brzusznej i klatki piersiowej oraz tętnic szyjnych. Ponadto wyróżniamy tomografię komputerową jamy brzusznej, głowy, jamy brzusznej i miednicy, klatki piersiowej, kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego i szyjnego, kości i stawów kończyny górnej i dolnej, miednicy, naczyń wieńcowych, twarzoczaszki, szyi, uszu i zatok. Całkowity czas wykonania tomografii komputerowej wynosi do 30 minut. Osobą upoważnioną do wykonania badania jest technik radiologii.

Jeśli od pewnego czasu towarzyszą Ci niepokojące objawy, a Twoje samopoczucie uległo pogorszeniu, nie czekaj aż dolegliwości bólowe będą trudne do wytrzymania. Zgłoś się jak najszybciej do najbliższej placówki i wykonaj niezbędne badania, takie jak chociażby tomografia komputerowa. Wybierz zaufane i polecane miejsce, gdzie w obliczu obecnej sytuacji epidemicznej przestrzegane są wszelkie normy sanitarne. W placówkach diagnostyki obrazowej Tomma: https://tomma.com.pl/badanie/tk/, stosuje się najwyższe standardy bezpieczeństwa. W związku z tym, każdy pacjent podczas tomografii komputerowej oraz każdego innego badania, nie musi obawiać się zakażenia koronawirusem. Tomografia komputerowa w każdej placówce na terenie całej Polski przeprowadzana jest bardzo sprawnie przez zespół wykwalifikowanych specjalistów. Nie czekaj ani chwili dłużej! Zarejestruj się na badanie w placówce Tomma w Twojej okolicy.