Coraz więcej osób pragnie cieszyć się perfekcyjną sylwetką. Nasza świadomość na temat wpływu tego, co jemy na naszą sylwetkę i samopoczucie jest coraz większa. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że coraz chętniej sięgamy po rozmaite diety odchudzające. Jedną z tych cieszących się ogromną popularnością jest dieta Vitalia obejmująca plany dietetyczne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a od niedawna także dla par. Każdy plan dietetyczny obejmuje również plan treningowy oraz konsultacje z psychologiem i dietetykiem.

Na czym polega dieta Vitalia?

Na czym polega dieta Vitalia?

Popularna dieta Vitalia ma kilka wariantów. Zalicza się do nich między innymi wersję klasyczną, a także wspomnianą we wstępie wersję dla par. Im dłuższy czas, tym mniejsza cena za cały miesięczny pakiet. Zakupienie diety zawsze rozpoczyna się od wypełnienia formularza. To właśnie na jego podstawie dietetyk ustala wszystkie wskazówki, których należy przestrzegać przez kolejny miesiąc. Ankieta obejmuje takie podstawowe informacje, jak:

  • wiek;
  • wzrost;
  • waga.

Istotna jest także informacja na temat prowadzonego trybu życia. Można wskazać dziesięć składników, których nie lubimy bądź z powodów zdrowotnych nie możemy jeść. Dzięki temu zaproponowane dania zostaną dopasowane do indywidualnych preferencji. Pierwsze wskazówki razem z materiałami video przedstawiającymi ćwiczenia otrzymamy po około czterdziestu ośmiu godzinach od wypełnienia ankiety.
Po wykupieniu abonamentu dietetyk przekazuje wytyczne obejmujące listę zakupów, a także przepisy na posiłki. Jeśli jakaś potrawa nie wpisuje się w indywidualny gust, wystarczy zdecydować się na zamiennik, który znajduje się w naprawdę dużym katalogu. Znaleźć tam można ogólnodostępne składniki, a także specjalną sekcję, która obejmuje sezonowe artykuły. Niewątpliwym atutem jest cena pakietu. W zależności od wersji cena może się nieco różnić. Ta najbardziej klasyczna zaczyna się od dziewięćdziesięciu dziewięciu złotych. Jeśli zdecydujemy się na dłuższą subskrypcję, możemy liczyć na jeszcze niższą cenę. Do tego w pakiecie mamy zagwarantowany nieustanny kontakt z dietetykiem, a także psychologiem. Oznacza to, że usługa jest kompleksowa. Można również zdecydować się na uczestnictwo w Klubie Fitness Online. Znaleźć tam można zestaw filmików treningowych, który bardzo przydaje się podczas walki z nadprogramowymi kilogramami.

Na jakie efekty można liczyć?

Vitalia - na jakie efekty można liczyć?

Decydując się na stosowanie diety Vitalia, nie należy spodziewać się spektakularnych efektów. Charakteryzuje ją bowiem racjonalne podejście do odchudzania, co oznacza, że w ciągu jednego miesiąca można liczyć na ubytek masy ciała na poziomie trzech – czterech kilogramów. Ostateczny wynik uzależniony jest jednak od tego, czy osoba stosująca dietę podejmuje aktywność fizyczną, a jeśli tak, to jak jest ona intensywna. Decydując się na stosowanie diety, należy pamiętać, że różne osoby mogą gubić kilogramy w różnym tempie, co uzależnione jest między innymi od warunków genetycznych.

Wielu tych, którzy zdecydowali się na dietę Vitalii efekty w postaci wysmuklenia sylwetki, a także zmniejszenia wymiarów zauważyli już po miesiącu stosowania. Kilka miesięcy diety to nawet o kilkanaście kilogramów mniej. Co ważne, efekt jojo pojawia się naprawdę bardzo rzadko. Serwis Vitalia zapewnia swoim klientom wiele usług, a także kilka różniących się między sobą pakietów. Dodatkowo na stronie znajduje się niezwykle praktyczny kalkulator, interesujące artykuły, a także motywujące metamorfozy klientów. Warto podkreślić, że dieta Vitalia to znacznie więcej niż zwykła kuracja. To prawdziwa społeczność.

Jakie opinie ma dieta Vitalia?

Z tego, co udaje się znaleźć w Internecie wynika, że dieta Vitalia cieszy się naprawdę dobrymi opiniami. Jest to efekt między innymi niskich kosztów, jakie trzeba ponieść w związku z jej zakupem. Do tego dieta Vitalia to smaczne, zdrowe posiłki i możliwość wprowadzenia w życie zdrowym nawyków. Co istotne, w czasie trwania kuracji można bez przeszkód dokonywać korekty. Można nawet wybrać czy w ciągu doby spożywamy cztery czy też pięć posiłków. Ustalić można typ przygotowania jedzenia, a także dowolnie skonfigurować dni powszechnie, a weekendy osobno. W efekcie zyskujemy możliwość znacznie większych modyfikacji niż wówczas, kiedy korzystamy z kuracji odchudzających, jakie dostępne są na rynku. Plan treningowy jest zawsze dopasowany do indywidualnych możliwości fizycznych, a także sprzętu, z jakiego możemy korzystać.
Tym, co uważane jest za minus jest brak osobistego kontaktu zarówno z trenerem, jak i dietetykiem. Wiele osób twierdzi, że dieta ta nie ma więcej wad. Jest naprawdę dobrze zbilansowana, dodatkowo można wprowadzać ewentualne korekty w czasie trwania diety. To sprawia, że na ustalane menu osoba korzystając z diety ma spory wpływ.
Co ważne, Vitalia oferuje specjalny program ochrony klientów. Polega on na tym, że posiadacze trwającego pół roku abonamentu mogą złożyć reklamację, jeśli mimo stosowania wszystkich wskazówek, nie uda im się osiągnąć spadku wagi. To z kolei zapewnia dodatkowy półroczny plan, za który nie musimy płacić. Jeśli roczny plan nie przyniesie efektów, można ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Aplikacja mobilna Vitalia Start

Vitalia start aplikacja mobilna

Vitalia zapewnia swoim klientom aplikację mobilną Vitalia Start. Pozwala ona na podglądanie planu diety, dodawanie pomiarów, a także sprawdzanie listy zakupów. Bez wątpienia jest to opcja naprawdę bardzo przydatna. Listę zakupową można na przykład podejrzeć w sklepie. Z kolei już będąc w kuchni, można szybko i bez niepotrzebnych problemów sprawdzić potrzebne składniki. Niestety, okazuje się, że aplikacja nie zawsze działa tak, jak powinna. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie jest możliwe jej zainstalowanie na urządzenia wyposażone w system IOS. Aplikacja dostępna jest wyłącznie dla użytkowników systemu Android. Zdarza się również, że nie zapisuje ona ustawień wagi oraz posiłków. Użytkownicy Vitalii podkreślają, że zdarza się to dość często. Zdarza się także, że z widoku panelu jesteśmy przenoszeni do widoku całej witryny. Do panelu aplikacji można w takiej sytuacji wrócić dopiero wówczas, gdy ją wyłączymy. Do jednak ważne, nawet wówczas często zdarza się, że wracamy do widoku witryny. Kiedy chcemy skorzystać z aplikacji, robiąc zakupy, i pojawiają się takie problemy, bezsprzecznie można poczuć prawdziwą frustrację. Bez wątpienia jest to ten element, który trzeba poprawić.

Czy dieta Vitalia pozwala schudnąć?

Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych pytań, jakie trzeba zadać. Okazuje się, że tak. Warunkiem jest oczywiście przestrzeganie kaloryczności posiłków. Tym, co gwarantuje ubytek wagi jest bowiem deficyt kaloryczny. Jeśli organizm będzie dostawał zbyt dużo kalorii, można być pewnym, że nastąpi wzrost wagi.

Co ze smakiem posiłków?

Plan dietetyczny Vitalii to kilkaset posiłków: jest ich około trzysta. Oczywiście wszystkich spróbować jest trudno, ale można stwierdzić, że w przeważającej części smakują one naprawdę bardzo dobrze. Najlepsze wydają się być śniadania. Wybierać można spośród wielu rodzajów kanapek, a także jajek w bardzo różnej postaci. Jeśli chodzi o dania główne, to do wyboru są ryby, dania z kurczakiem, makaronem. Zdecydowanie gorzej sprawa ma się, jeśli chodzi o drugie śniadania. Dieta Vitalia to bowiem najczęściej płynne drugie śniadania. Do wyboru są więc różnego rodzaju koktajle i owsianki. Najlepszym wyborem zdają się być wówczas owoce. Przygotowując taki posiłek do pracy, można obawiać się tego, że pojemnik rozszczelni się w transporcie. Zdarza się, że proponowane posiłki są dość dziwne. Przykłady? Ryba na słodko – kwaśno z ryżem, twarożek bananowo – kakaowy.Z jakimi wydatkami na jedzenie trzeba się liczyć?

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe. Wszystko zależy od tego, na co się zdecydujemy. Możemy bowiem stosować tańsze zamienniki. Oczywiście trudno wyeliminować ryby, produkty razowe czy orzechy, a więc te produkty, które do najtańszych nie należą. Decydując się na dietę Vitalii, należy liczyć się z wydatkami wynoszącymi około stu pięćdziesięciu złotych tygodniowo. Co ważne, zakupy można robić w takich sklepach, jak Biedronka oraz Lidl, co pozwala na znaczne ograniczenie kosztów.

Dieta Vitalia – podsumowanie

Dieta Vitalia ma szereg plusów. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że jest to dieta, która działa. Należy jednak przestrzegać zaleceń oraz wskazówek. Decydując się na dietę Vitalia, można również nauczyć się zdrowych nawyków. Zalicza się do nich systematyczność, a także poznanie nowych potraw i zdobycie wiedzy dotyczącej makroskładników i ich wpływu na zdrowie, samopoczucie i wygląd. Niewątpliwym atutem jest bardzo dobry kontakt z dietetykiem. Specjalista odpisuje naprawdę szybko, a na każde zadawane pytanie odpowiada niezwykle wyczerpująco.

Co z wadami? Dieta dla par wydaje się być niedopracowanym półproduktem. Aplikacja mobilna Vitalia Start jest naprawdę słaba, co dla wielu osób jest ogromną wadą. Zdjęcia produktów wykonane są tak, że niektórzy mogą stracić ochotę na zjedzenie posiłku. Jeśli nie zastosujemy zamienników produktów, musimy liczyć się z niemałymi kosztami, co wiele osób może naprawdę skutecznie odstraszać.

W związku z tym czy warto?

Odpowiedź jest prosta: warto. Dieta nie tylko pozwala na zgubienie nadprogramowych kilogramów, ale uczy dobrych nawyków: regularnego spożywania posiłków, wypijania odpowiedniej ilości płynów, sięgania po zdrowe, pełnowartościowe posiłki. Stosując dietę Vitalia, można szybko przekonać się, że dieta nie tylko nie jest nudna, ale również nie jest niedobra. Co ważne, każdy znajdzie w niej również coś słodkiego. Dieta Vitalia to świetny wybór nie tylko dla tych, którzy chcą schudnąć, ale także dla tych, których celem jest wypracowanie sobie po prostu zdrowego stylu żywienia.

Dieta Vitalia to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zawalczyć o lepszą sylwetkę i samopoczucie. Szeroki wybór pakietów i posiłków sprawia, że każdy zainteresowany będzie miał szansę na znalezienie menu odpowiedniego dla siebie. Przestrzeganie wskazówek gwarantuje regularny, a jednocześnie naprawdę zdrowy spadek wagi.

Więcej z kategorii: Dieta i zdrowe odżywianie