Jagody to pyszne owoce po które bardzo często wybieramy się letnią porą do lasu. Jagody mają bardzo dużo leczniczych właściwości, które chronią organizm przed różnymi objawami chorób. Jagody możemy zerwać sami w lesie, łatwo je też kupić na bazarach. Ważne jest, aby wypłukać jagody przed ich spożyciem.

Leśne jagody zapobiegają między innymi takim chorobom jak jaskra oraz zaćma.

Bardzo cenna jest skuteczność jagód w leczeniu wrzodów żołądka oraz w zapaleniu dróg moczowych. Pomagają również w takich chorobach jak stwardnienie rozsiane i chroniczne zmęczenie. Jagody mają także zastosowanie przy biegunkach i dolegliwościach żołądkowych.

Mamy dla Was znakomity przepis na syrop z jagód, który pomoże na bóle żołądka oraz niestrawność.

Składniki syropu:

  • 1/2 litra jagód
  • 1 szklanka cukru
  • 1 szklanka spirytusu lub czystej wódki

Przygotowanie syropu:

Wypłukać dokładnie jagody na sitku następnie wsypać je do szklanego słoika. Zasypać 1 szklanką cukru po czym zakręcić słoik i odstawić w słoneczne miejsce (najlepiej parapet okna lub balkon), by powstał sok z jagód.

Po upływie 3 – 4 tygodni należy dodać do słoika 1 szklankę spirytusu lub wódki i wstawić w ciepłe oraz ciemne miejsce np. szafka kuchenna.

Po około 2 tygodniach powstanie pyszny naturalny syrop na wszelkie dolegliwości żołądkowe. Już nie będziesz musiała sięgać po lekarstwa na niestrawność. Wystarczy, że wypijesz 1 -2 łyżki syropu z jagód, a męczące dolegliwości ustąpią bardzo szybko

Poświęć się i zrób syrop według przepisu, a będziesz miała w domu naturalne lekarstwo, które pomoże każdemu dorosłemu domownikowi.

Podziel się przepisem z przyjaciółmi – polub nasz fanpage na Facebooku i nie zapomnij udostępnić artykułu znajomym!Polecane artykuły