Wafle ryżowe są bardzo popularne w stosowanych dietach odchudzających.

Są dostępne dla wszystkich, są produktem bezglutenowym, mają niewiele kalorii dlatego stają się coraz bardziej popularne. Wafle ryżowe to doskonały zamiennik pieczywa, który można wszędzie kupić. Rodzice również karmią swoje dzieci waflami ryżowymi (są ich popularną przekąską).

Niestety okazuje się, że wafle są bardzo szkodliwą przekąską.Przekonała nas o tym szwedzka Agencja ds. Żywności, która wydała komunikat ostrzegawczy dla spożywających wafle ryżowe. Agencja przeprowadziła badania składu wafli i okazało się, że za duża jest w nich zawartość arszeniku. Przekroczona jest w nich dopuszczalna ilość. Jeżeli w organizmie jest zbyt duże stężenie arszeniku, staje się on bardzo szkodliwy dla człowieka.

Niestety może on być bardzo toksyczny dla organizmu, jego nadmiar powoduje wiele chorób, a nawet nowotwory tj. rak płuc, skóry czy wątroby. W badaniach przeprowadzonych przez szwedzką agencję zbadano ok. 90 rodzajów wafli ryżowych różnych producentów.

Okazało się, że w niektórych waflach arszenik zawiera niedopuszczalne ilości, co bardzo źle wpływa na zdrowie konsumentów. Arszenik jest używany w laboratoriach chemicznych, hutnictwie i przemyśle szklarskim, stosuje się go także do tzw. zatrucia zęba.

Objawy zatrucia arszenikiem to: ból głowy, nadmierne pragnienie, nadmiar śliny w ustach, wymioty, biegunka a nawet utrata przytomności. Według badań regularne jedzenie wafli ryżowych, które mają nadmierną ilość arszeniku, prowadzi do zmian skórnych, nadmiernego wypadania włosów.

Źródło: Główny Inspektorat sanitarny

Poród przez cesarskie cięcie – jakie są zagrożenia?

Poród przez cesarskie cięcie - jakie są zagrożenia?
Cesarskie cięcie przeprowadzane jest przez nacięcie ściany brzucha i macicy. Istnieje pewne ryzyko, tak jak w przypadku każdej ...
Czytaj Dalej

Znakomity przepis na odnowę stawów, który zapobiega zapaleniu

Znakomity przepis na odnowę stawów, który zapobiega zapaleniu
Niewłaściwa postawa ciała to główny powód bólu stawów, bólu nóg oraz pleców. Sposób w jaki pracujemy prawie cały ...
Czytaj Dalej

Jak radzić sobie z dolegliwościami i chorobami wątroby

Jak radzić sobie z dolegliwościami i chorobami wątroby
Dolegliwością coraz powszechniejszą we współczesnym świecie są rozmaite niedomagania wątroby. Spotyka się je nawet u dzieci co, zdaniem ...
Czytaj Dalej

Wędliny z E250 na sklepowych półkach!

Wędliny z E250 na sklepowych półkach!
W dzisiejszych czasach kupując w markecie wędlinę staramy się czytać etykiety. Niestety w składzie wędlin znajdujemy bardzo dużo ...
Czytaj Dalej