Niemal w każdym domu jest dostęp do Wi-Fi. Chcemy być na bieżąco z tym, co dzieje się w sieci. Jednak czy ciągły dostęp do Internetu jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia?

Pojawiły się pewne obawy na ten temat. Wi-Fi może wpływać, a nawet zagrażać naszemu zdrowiu i życiu. Zaburza ono jakość naszego snu, a nawet uszkadza mózg! W szczególności na niebezpieczne oddziaływanie promieniowania narażone są dzieci.

Potencjalne niebezpieczeństwa promieniowania Wi-Fi

wifi niebezpieczeństwo

Wi-Fi może uszkodzić rozwijający się płód i jest niebezpieczny dla dzieci

Nietermiczne promieniowanie o częstotliwości radiowej zaburza rozwój komórek. Ma szczególnie destrukcyjne działanie na rozwijający się płód w łonie matki. Na negatywne oddziaływanie najbardziej narażone są dzieci oraz młodzież, ponieważ promieniowanie uszkadza rosnące tkanki. Dlatego najmłodsi są bardziej podatni na choroby rozwojowe.

Wi-Fi powoduje bezsenność

Winowajcą złego samopoczucia przed snem, słabej jakości snu oraz wszelkich zaburzeń związanych z bezsennością jest właśnie Wi-Fi oraz modulacja niskiej częstotliwości pochodząca z telefonów komórkowych. A przecież to jak śpimy jest również istotne dla naszego zdrowia.

Wi-Fi zakłóca pracę mózgu

Kiepska koncentracja, problemy, bądź utrata pamięci, to wszystko zawdzięczać możemy otaczającemu nas promieniowaniu. Wpływa ono znacząco na koncentrację i funkcję naszego mózgu, którego aktywność jest znacznie zmniejszona.

Wi-Fi neutralizuje plemniki

Wi-Fi jest szczególnie niebezpieczne dla męskości. Udowodniono, iż ekspozycja na częstotliwości Wi-Fi zmniejsza ruchliwość oraz żywotność plemników i powoduje fragmentację DNA. Mało tego! Wpływa na naszą płodność oraz zwiększa ryzyko powstawania wad genetycznych w okresie prenatalnym.

Wi-Fi powoduje stres serca

Zwiększa ryzyko chorób układu krążenia. Mnóstwo osób doświadcza prawdziwej fizycznej reakcji na częstotliwości elektromagnetyczne. Bardzo często objawia się to zwiększoną częstością akcji naszego serca.

Wi-Fi zwiększa ryzyko zachorowania na raka

U osób, które przebywają w miejscach promieniowania elektromagnetycznego, istnieje wyższe ryzyko zachorowania w przyszłości na nowotwór.

Co możemy zatem zrobić, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem promieniowania Wi-Fi ?

Stop WiFi

Na szczęście istnieją sposoby, które mogą uchronić nas przed niebezpieczeństwami Wi-Fi

Pamiętaj, aby:

1. Nie umieszczać routera bezprzewodowego w kuchni lub sypialni.

2. Nie trzymać telefonu komórkowego w kieszeni.

3. Korzystać z przewodowych telefonów w domu, aby zmniejszyć promieniowanie elektromagnetyczne.

4. Będąc w ciąży nie trzymać telefonu blisko brzucha.

5. Częściej pisać SMS-y niż prowadzić długie rozmowy telefoniczne.

6. Unikać korzystania z bezprzewodowych niań, ponieważ wszystkie działają na częstotliwości mikrofalowej.

7. Odłączać wszystkie urządzenia Wi-Fi zanim położysz się do łóżka.Owsiki u dziecka – jak skutecznie pozbyć się pasożytów

Owsiki u dziecka
Owsica, znana także z nazwy enterobioza, to drobne nicienie, które pasożytują w jelicie grubym. Mogą okazać się bardzo ...
Czytaj Dalej

Poznaj objawy mogące prowadzić do zakrzepów. Musisz je znać!

Poznaj objawy mogące prowadzić do zakrzepów. Musisz je znać!
Podczas stanu zapalnego w organizmie tworzą się uszkodzenia, prowadzące do zakrzepów. Są one bardzo niebezpiecznie, gdyż pomniejszają średnicę ...
Czytaj Dalej

Owoc który przedstawiamy jest bardzo skuteczną metodą na nowotwory!

Owoc który przedstawiamy jest bardzo skuteczną metodą na nowotwory!
Udowodniono że owoc jest bardzo skuteczny i jego działanie jest o 10 000 razy silniejsze niż leczenie raka ...
Czytaj Dalej

Efekty tych operacji plastycznych są przerażające!

Efekty tych operacji plastycznych są przerażające!
W obecnych czasach i możliwościach lekarzy chirurgów zrobienie sobie operacji plastycznej nie jest niczym niezwykłym. Operacje pomogły takim ...
Czytaj Dalej