Zdarza się w naszym życiu, że nie potrafimy opanować spożycia alkoholu, narkotyków czy leków. Nie możemy sami sobie pomóc, dlatego szukamy pomocy dla siebie i członków rodziny. Warto przemyśleć odtrucie w ośrodku detoksykacji z profesjonalną opieką. Więcej na ten temat poniżej.

Dla kogo przeznaczony jest detoks?

Detoks organizmu dedykowany jest dla osób, którego nie potrafią przerwać ciągu alkoholowego lub narkotykowego oraz nie mogą przerwać nadużywania leków. Jest polecany osobom o objawach zespołu abstynencyjnego oraz takim, które straciły kontrolę nad swoim życiem poprzez zażywanie substancji. Detoks jest idealny także dla osób, które intensywnie imprezują w weekendy. Decydując się na detoks w klinice, warto skorzystać z kliniki superdetoks.pl. Oferują oni konsultacje z lekarzem i psychiatrą, całodobową opiekę medyczną oraz indywidualne metody detoksu organizmu z alkoholu, narkotyków czy leków. Czas i formę detoksu ustala lekarz, biorąc pod uwagę stan pacjenta.

Jak się przeprowadza odtrucie alkoholowe?

Detoks alkoholowy polega na regeneracji organizmu poprzez uzupełnienie niedoborów płynów, elektrolitów oraz dostarczeniu niezbędnych witamin i mikroelementów. Stosuje się metody detoksykacyjne, które eliminują niebezpieczne objawy zespołu odstawienia. Ważne jest badanie psychiatryczne i somatyczne oraz obserwacja objawów. Detoks alkoholowy polega także na podaniu środków farmakologicznych. Celem jest przywrócenie równowagi i prawidłowego funkcjonowania organizmu pacjenta. Poza tym ważnym aspektem jest wsparcie terapeutyczne. Uzależnienie od alkoholu jest niebezpiecznie fizycznie i psychicznie. Osoby są narażone na choroby wątroby i układu nerwowego. Mogą pojawić się problemy z poruszaniem się, zanikiem pamięci czy mową.

Czym jest detoks narkotykowy?

Detoks narkotykowy wiąże się z kompleksowym badaniem pacjenta. Następnie oczyszcza się organizm z substancji toksycznych. Wywiad medyczny pomaga na wykrycie ewentualnych przeciwwskazań lub problemów zdrowotnych. Do szczegółowej diagnostyki pobiera się krew, wykonuje EKG, ocenia się stan psychologiczny i stan podstawowych narządów. Najtrudniejsze dla pacjenta są skutki odstawienia narkotyków, dlatego warto skorzystać z pomocy medycznej 24 h na dobę. Najważniejszym etapem jest zniwelowanie psychicznej chęci sięgnięcia po narkotyki. Szacuje się, że detoks narkotykowy trwa około dwóch tygodni, jednak w przypadku opiatów może trwać do miesiąca. Uzależnienie od narkotyków powoduje poważne konsekwencje, takie jak osłabienie układu odpornościowego, ryzyko zakażenia wirusem HIV czy problemy z układem nerwowym.

Co trzeba wiedzieć o detoksie po lekach?

Detoks polekowy jest dłuższym procesem ze względu na stopniowe zmniejszanie dawki leku. W przeciwnym razie może doprowadzić to do zagrożenia stanu zdrowia. Odtrucie trwa od tygodnia do kilku miesięcy w zależności od leku i stanu pacjenta. Można uzależnić się od każdego typu leków: nasennych, uspokajających czy przeciwbólowych. Każdy lek działa w inny sposób na organizm, dlatego ważna jest dobra opieka. Ważnym aspektem jest także terapia, która pomaga pozbyć się chęci sięgania po leki, ale także zniwelowanie szkód, jakie wyrządziły one w organizmie. Detoks opiera się na stopniowym zmniejszaniu dawek substancji i podaniu preparatów, które zlikwidują skutki leków. Leczenie uzależnienia dopełnia terapia psychologiczna.

Polecane artykuły