Wszywka alkoholowa Esperal to niezawodna metoda pomagająca wyjść z nałogu alkoholowego. Alkoholizm jest podstępną chorobą. Na samym jej początku uzależniony nawet nie zdaje sobie często sprawy, że wpadł w sidła nałogu. Dopiero po jakimś czasie, gdy faktycznie nie potrafi sobie odmówić picia alkoholu, zaczynają się poważniejsze kłopoty. Cierpi na tym nie tylko sfera psychiczna, lecz również fizyczna, kiedy to zaczynają się poważniejsze problemy zdrowotne. Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich potrzebujecie pomocy, najlepszym rozwiązaniem (szczególnie w początkowych fazach walki z nałogiem) jest wszywka alkoholowa Esperal. Lekt jakim jest Esperal nazywany jest inaczej tzw. terapią awersyjną, co oznacza, że jej celem jest wywoływanie awersji u osoby uzależnionej do spożywania alkoholu.
Czym jest wszywka alkoholowa Esperal Katowice?
Dość często osobom uzależnionym bardzo trudno jest regularnie przyjmować leki. Przecież zdarza się, że osoby niemające problemów z alkoholem, mają kłopot z systematycznością zażywania lekarstw. W takiej sytuacji najlepszym wyborem leczenia alkoholizmu będzie wszywka alkoholowa Esperal. Jest to lek umieszczony pod skórą osoby uzależnionej. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Bardzo ważne jest aby zaszycie alkoholowe przebiegało w sterylnych warunkach – w specjalistycznym gabinecie lekarskim https://esperalkatowice.pl/. Lekarz specjalista – chirurg wykonuje małe nacięcie na skórze i umieszcza pod skórą pacjenta odpowiednią dawkę Esperalu dobraną do jego wagi. Zabieg jest praktycznie bezbolesny i nieinwazyjny – a sama wszywka alkoholowa w żaden sposób nie ogranicza ruchów pacjenta ani nie wpływa na jakość jego życia.
Gdzie wszywa się Esperal?
Wszywkę alkoholową Esperal umieszcza się pod skórą najczęściej w okolicach pośladka lub też łopatki. Na specjalne życzenie uzależnionego (o ile lekarz się na to zgodzi) można zmienić miejsce wszywania leku. Niemniej jednak wyżej wymienione miejsca są najbardziej dyskretne i jeżeli alkoholik sam nie pochwali się, że skorzysta z zabiegu zaszycia alkoholowego – nikt nie powinien się o tym zorientować.
Jak przygotować się do zabiegu wszywki alkoholowej Esperal?
Najważniejszym zaleceniem przed zabiegiem zaszycia alkoholowego jest całkowita abstynencja. Pacjent powinien zachować wstrzemięźliwość od spożywania nawet niewielkich ilości alkoholu na ok. 24h przed zabiegiem. Im dłuższy okres abstynencji – tym lepiej. Dzięki temu nie trzeba się martwić, że lek Esperal wejdzie w reakcję z etanolem, zawartym w organizmie osoby uzależnionej.
Wszywka alkoholowa Esperal – jak działa?
Wszywka alkoholowa Esperal określana jest mianem terapii awersyjnej. Jej działanie polega na wywołaniu awersji do napojów alkoholowych poprzez odczuwanie strachu przed przykrymi dolegliwościami, które są następstwem napicia się trunków wysokoprocentowych. Dolegliwości te występują już zaledwie kilka dni od spożycia alkoholu. Są bardzo intensywne i długo się utrzymują (nawet do 12 godzin). Najczęściej występujące nieprzyjemne doznania, jeżeli osoba zaszyta zdecyduje się na picie alkoholu to:
- mdłości i wymioty,
- silne pocenie się,
- zawroty i bóle głowy,
- kołatanie serca/skoki ciśnienia,
- zaczerwienienie skóry twarzy,
- strach spowodowany obawą przed utratą nie tylko zdrowia, ale i życia.
Cel terapii awersyjnej – wszywką alkoholową Esperal
Podstawowy cel leczenia Esperalem to zniechęcenie osób uzależnionych od alkoholu do picia, przerwanie ciągu alkoholowego i doprowadzenie do sytuacji, w której takie osoby są gotowe do rozpoczęcia psychoterapii lub jakiejkolwiek innej formy kompleksowego leczenia alkoholizmu. Samo założenie wszywki alkoholowej Esperal musi wiązać się przede wszystkim z gotowością do rozpoczęcia leczenia i wymaga minimum kilkudniowej abstynencji i odtruwania organizmu przed zabiegiem zaszycia alkoholowego.
Jak wygląda zabieg umieszczenia wszywki alkoholowej Esperal w ciele uzależnionego?
Po rejestracji telefonicznej na zabieg, Pacjent zgłasza się do naszego gabinetu https://esperalkatowice.pl/ gdzie następuje wstępna konsultacja z lekarzem, mająca na celu wykluczyć wszystkie ewentualne przeciwwskazania do zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal. Wśród takich przeciwwskazań można wymienić: nietrzeźwość w dniu zabiegu (wymagane min. 24 abstynencji), nadwrażliwość na aktywny składnik leku: Disulfiram, problemy sercowo-naczyniowe oraz psychiczne. I inne, które są wykluczane w rozmowie uzależnionego z lekarzem. Następnie Pacjent podpisuje stosowne dokumenty (zgodę na zabieg). Po tych przygotowaniach do zabiegu, stosowane jest znieczulenie miejscowe aby zabieg był całkowicie bezbolesny, dla maksymalnego komfortu uzależnionego, a następnie chirurg robi niewielkie nacięcie na skórze Pacjenta i umieszcza odpowiednio dobraną ilość leku podskórnie. Stosowane są tutaj szwy, które samoistnie się wchłaniają, stąd nie ma konieczności zgłaszania się w późniejszym czasie ponownie do gabinetu w celu ich zdjęcia.
Przeciwwskazania do zabiegu wszywki alkoholowej Esperal
Najważniejszym przeciwwskazaniem do zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal jest nietrzeźwość w dniu zabiegu. Pacjent jest zobowiązany nie spożywać alkoholu w przeddzień zabiegu (24h). Chociaż im dłuższy czas abstynencji – tym większe bezpieczeństwo zabiegu i zminimalizowanie ryzyka reakcji etanolu z Esperalem. Kolejnym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na aktywny składnik leku – Disulfiram. Wykluczyć z zabiegu mogą również niektóre schorzenia Pacjenta jak: nadciśnienie, choroby psychiczne, zawał serca przebyty w przeszłości, a także zażywanie niektórych leków. Wszystkie ewentualne przeciwwskazania wykluczane są każdorazowo w wywiadzie medycznym przeprowadzanym przez lekarza bezpośrednio przed zabiegiem zaszycia alkoholowego.
Zalecenia po zabiegu wszywki alkoholowej Esperal
Pacjent po zabiegu zaszycia alkoholowego powinien bezwzględnie przestrzegać abstynencji alkoholowej. Jeżeli po zabiegu, mając implant antyalkoholowy pod skórą napije się nawet niewielkiej ilości alkoholu, może to grozić utratą nie tylko życia (poważny uszczerbek na zdrowiu), lecz w skrajnych przypadkach nawet utratą życia. Dodatkowo – trzeba pamiętać, że wszywka alkoholowa Esperal jest pomocniczą (farmakologiczną) metodą w leczeniu alkoholizmu. Osoba uzależniona, oprócz zastosowania leku jaki jest Esperal powinna wspomóc się dodatkowo np. psychoterapią lub też spotkaniami w grupie Anonimowych Alkoholików. Tylko kompleksowa terapia leczenia alkoholizmu gwarantuje 100% sukces i wyjście z nałogu.
Skutki uboczne zabiegu implantacji Esperalu
Zabieg zaszycia alkoholowego jeżeli jest wykonywany w specjalistycznym gabinecie https://esperalkatowice.pl/ nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi, ani komplikacjami bezpośrednio to. Należy jedynie pamiętać aby odpowiednio pielęgnować ranę i zwracać uwagę czy prawidłowo się goi. Jeżeli z rany wycieka płyn surowiczy, należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza w celu usunięcia wszywki. Może zdarzyć się też tak, że organizm uzależnionego uzna wszywkę alkoholową za ciało obce i zwyczajne odrzuci wszywkę, lub też w okolicy zaszycia pojawi się torbiel. Są to jednak jednorazowe sytuacje, kiedy wszywki alkoholowej trzeba się pozbyć.