Wiele osób, każdego dnia zmaga się z różnego typu dolegliwościami. Jednymi z najbardziej uciążliwych schorzeń są te utrudniające poruszanie się. Gdy narząd ruch odmawia posłuszeństwa np. w skutek wypadku lub urazu dana osoba może zostać unieruchomiona nawet na kilka tygodni. Wówczas wieszczość czasu chory spędza w pozycji leżącej.

Po wypadku skutkującego urazem narządu ruchu swobodne poruszanie się jest znacznie utrudnione. Dzieje się tak np. opatrunek gipsowy bądź stabilizatory, który powoduje znaczne ograniczenia ruchów. Powrót do zdrowia wymaga czasu rekonwalescencji, a niekiedy specjalistycznej rehabilitacji. Jak wcześniej wspomniano osoby z urazem narządu ruch większość czasu są zmuszone spędzać w pozycji leżącej. Wysoce istotne jest zatem stworzenie w domowym zaciszu odpowiednich dla chorego warunków. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia pokoju osoby chorej jest łóżko rehabilitacyjne. Dzięki niemu osoby chore mogą czuć się komfortowo, a praca opiekunów tychże osób jest znacznie ułatwiona. Bardzo ważną informacją jest fakt, że obecnie nie ma konieczności kupowania drogiego łóżka rehabilitacyjnego. Można je wypożyczyć na dowolny okres czasu. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku chorych unieruchomionych czasowo.

Zalety i możliwości, jakie daje odpowiednie łóżko rehabilitacyjne?

Odpowiednie i profesjonalne łóżko rehabilitacyjne musi spełniać pewne kryteria. Wśród niech znajdują się miedzy innymi: środki bezpieczeństwa, takie jak: barierki zabezpieczające. Co więcej tego typu łóżko powinno być, jak najlepiej przystosowane do potrzeb osoby chorej oraz jej opiekuna. Ważna jest zatem także mobilność. Dobrej jakości łóżko rehabilitacyjne powinno być wykonane z metalowego stelażu, obudowy z barierkami oraz powinno posiadać skrętne kółeczka. Ponadto poszczególne elementy łóżka powinny mieć możliwość regulacji i mechanizm do sterowania nimi za pomocą pilota. Dzięki temu łóżko do rehabilitacji umożliwia m. in.:

  • wygodne i dowolne ułożenie osoby chorej,
  • zabezpieczenie osoby chorej przed nieoczekiwanym wypadnięciem z łózka,
  • większą samodzielność osoby leżącej, dzięki możliwości samodzielnej zmiany pozycji łózka,
  • odpowiednie i wygodne ustawienie pleców oraz nóg,
  • ustawienie osoby chorej w pozycji: leżącej, półleżącej lub siedzącej,
  • sterowanie za pomocą wygodnego i intuicyjnego pilota,
  • regulację wysokości leża,
  • łatwe przemieszczenie łóżka, np. w inną część pomieszczenia lub do innego pokoju.

Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych: dlaczego warto korzystać z oferty?

Jak wiadomo specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny to nie mały wydatek. W przypadku osób, których niesprawność jest przejściowa zakup łóżka rehabilitacyjnego jest mało opłacalny. O wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych. Oferta wypożyczalni jest atrakcyjna nie tylko pod względem cenowym, ale i jakościowym. Osoby, które zdecydują się na wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego nie muszą w umowie wynajmu konkretnie określać czasu użytkowania łózka. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Jednakże warto wiedzieć, że większość tego typu umów zawierana jest na okres miesiąca. Oczywiście po upłynięciu tego czasu to klient decyduje czy chce przedłużyć okres użytkowania wypożyczonego łóżka.

patronem wpisu jest
wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych z Warszawy
Visamed.pl
ul. Karola Szajnochy 8 
01-637 Warszawa

Warunki cenowe oraz gwarancja

Oczywiście cennik usług, jakie oferuje wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych może różnić się od siebie. Jest to zależne od kilku elementów. Przede wszystkim istotny jest model łóżka, ale przeważnie jest to kwota wynosząca około 120 zł miesięcznie. Do tego warto dokładnie zdecydować się na ofertę, w której znajdują się dodatkowe usługi takie, jak: montaż łóżka w wybranym miejscu, dostarczenie łóżka do domu pacjenta oraz odbiór po zakończeniu kuracji. Oczywiście dodatkowe usługi wiążą się z dodatkowym kosztem. Nie mniej jednak suma wydatków wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego jest nieporównywalnie niższa od kwoty, którą trzeba by było przeznaczyć na zakup nowego łózka.

Każdorazowo wypożyczalnia dostarcza do klienta łóżko, które jest w pełni sprawne technicznie. Co więcej w razie pojawienia się jakichkolwiek usterek w czasie użytkowania łóżka przez chorego wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych zapewnia usługi serwisu napraw. Jeśli łóżko przestanie działać gwarancja wypożyczalni obejmuje nawet wymianę sprzętu na nieuszkodzony. Usługi te są oczywiście ujęte w umowie i stanowią gwarancję wypożyczanego sprzętu.

Wysoki komfort użytkowania

Komfort i wygoda to bardzo ważne elementy podczas powrotu do zdrowia osoby chorej. Wygodne ułożenie pozwala na zredukowanie napięcia mięśniowego, a co za tym idzie ryzyko powstania dodatkowych dolegliwości bólowych znacznie maleje. W łózka rehabilitacyjnych zastosowanie miękkiego materaca chroni skórę danej osoby przed powstawaniem odparzeń oraz odleżyn. Do tego dzięki możliwości regulacji oparcia dla pleców, osoba pozostająca w łóżku zyskuje większy komfort i swobodę poruszania się. Kolejną ważną zaletą łóżek z wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych jest fakt, że można na nich w warunkach domowych wykonywać zabiegi fizjoterapii. Jest to ogromne ułatwienie pracy dla opiekuna chorego przy wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych oraz rehabilitacyjnych.

Polecane artykuły